Viyana

  • Para birimi: Euro (EUR)
  • Resmi dil: Almanca
  • Telefon kodu: +43
  • İnternet alan adı: .at
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Cuma - 15:07

Viyana

Ülkenin 9 eyaletinden biri olan Viyana, Avusturya’nın başkenti ve 1.7 milyonluk nüfusuyla ülkenin en büyük şehridir. 23 bölgeden meydana gelen Viyana kenti aynı zamanda Avusturya Cumhuriyeti’nin bir eyaletidir. Avusturya’nın kuzeydoğusunda yer alan Viyana, ülkenin politik, kültürel ve ekonomik merkezi olmakla birlikte nüfusu en yoğun olan kenttir. Viyana Birleşmiş Milletler, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Organizasyonu, Birleşmiş Milletler Endüstriyel Kalkınma Organizasyonu, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı ve daha birçok uluslararası organizasyonun da merkezidir.

Viyana
Sanat, kültür, tarih, eğlence, dinlenme, spor, kısacası istediğiniz her şeyi Viyana’da bulabilirsiniz. 14. ve 16. yüzyıllar arasında Habsburg İmparatorluğu'nun önemli kentlerinden biri olan Viyana’da Habsburg Hanedanı’na ait birçok kültürel ve mimari çalışmanın yanı sıra, müzeler, imparatorluk yapıları, modern mimariler ve çok sayıda yeşil alan bulunur.
 
İmparatorluk Viyana'sı;
Hietzig’de yer alan Schloss Schonbrunn Baroque, tarihte imparatorluk ailesinin yazın kaldığı mekandır. Habsburg Hanedanı’na ait en önemli çalışmalardan biri olan bu mimari yapı kentteki en cazibeli yapıtlardan biridir. Burada büyüleyici bir park, palmiye evi, hayvanat bahçesi ve Gloriette bulunur. Schloss Schonbrunn Baroque, sahip olduğu eşsiz meşrubatları, ihtişamlı mimarisi ve tarihi öneminin bir sonucu olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yerini almıştır. Hofburg’da bulunan Sisi Müzesi, İmparatoriçe Eisabeth’e ait sergisiyle imparatorluk döneminden ayrıntılı kesitler sunar. İmparatorluk Sarayı’nın (Imperial Palace) İmparatorluk Apartmanları’ndaki bu tarih kokan müze gerçeklerin ve efsanelerin sergilendiği bir mekandır. Viyana’da, St. Stephen Katedrali ve Belvedere gibi imparatorluk dönemlerine ait çok sayıda yapıt tarihi keşfetmeyi sevenleri beklemektedir. 
 
Modern Viyana
İmparatorluk Sarayı’nın yakınında bulunan MuseumsQuartier dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Yaklaşık 195.000 m2 olan müze sanat alanları ve yapıları, dünyaca bilinen müzeleri, eğlence yerleri, 21. yüzyıl eserleri, barok (baroque) binaları ile benzersizdir. Tuna Nehri üzerinde, BM Merkezi (UNO City) ile şehir merkezi arasında kalan Tuna Adası post modern dünyanın bir yansımasıdır. Modern ve estetik mimarisi ile ön plana çıkan bu kenti gezerken Viyana’nın tarihinden geleceğine doğru bir yolculuğa çıkarsınız.
 
Yeşil Viyana;
Dünyada Viyana kadar doğanın renkleriyle bezenmiş bir başka kent daha bulmanız çok zordur. Kentin yarısı, kent merkezi de dahil, yeşil alanlardan meydana gelmektedir. Kentsel alanın üçte biri koruma altındaki bölgelerden, sit alanları ve diğer korunan yerlerden oluşur. 
 
Çok sayıda, park, bahçe, çimenlik, yeşillik alan ve doğal alanlar kentin doğal güzelliklerini meydana getirir. Schonbrunn Saray Parkı, Belvedere Saray Bahçeleri, Donau Auen Ulusal Parkı ve daha sayamadığımız pek çok yeşil alan Viyana'yı doğal bir cennete dönüştürür.
Viyana
Viyana çok yönlü bir kültüre sahiptir. Viyana müzik kültürüyle dünyaca ünlü bir kenttir. Klasik müzik çok daha fazla ön planda olmakla beraber, kentte rock, caz, pop ve daha birçok müzik tarzı hayat bulur. Viyana Devlet Operası, Viyana Kenti Konser Orkestrası, Viyana Senfoni Orkestrası konserleri ve Viyana Film Festivali kültürel bir şölen sunar.
 
Tabiat ananın merhameti ve bereketi, gece eğlencesinin çeşitliliği, eğlenmeniz ve hoş vakitler geçirmeniz için sınırsız alternatifler sunar. Koşu, paten, yüzme, bisiklet, sörf ve golf gibi birçok spor aktivitesi ile tam bir spor kentidir. Çok sayıda kafe, bar ve diğer eğlence mekanları devamlı olarak müşterilerine hizmet verir. 
 
 
Viyana’nın doğusundaki Tuna su çayırlarının bir bölümü olan Lobau, Eski Tuna, Tuna Adası, Viyana’nın batısındaki Viyana Ormanları eşsiz bir doğa tecrübesi sunar.
 
Kentte yer alan sayısız eğlence mekanının varlığı sizi şaşırtacak ve bu mekanlarda eğlenmek sizlere benzersiz tecrübeler sunacaktır. 
Viyana oldukça geniş bağlarıyla ünlü bir dünya kentidir. 4., 5., 6. ve 7. Bölgelerden meydana gelen 700 hektarlık alanın tamamı üzüm bağlarıyla örtülüdür. Bağcılık o kadar Viyanayaygındır ki sadece kayıtlı olan bağların sayısı 520'yi bulur. Bu bağların üçte biri şarap üretimine ayrılmıştır. Bağcılık kültürünün doğal bir neticesi olarak Viyana'nın şarap tavernaları oldukça popülerdir.
 
Viyana'da kahve içilen mekanlar oldukça yaygındır. Kentin hemen her köşesinde bu tür mekanlardan bulmanız mümkün. 
 
Kentin restoranları, diğer yiyecek ve içecek mekanları her bütçeye ve her damak tadına hitap eden oldukça farklı mutfaklardan örnekler sunar. 
Çok sayıda alışveriş mağazasını bünyesinde barındıran Viyana çarşıları, kent mahallelerinin ruhunu temsil eder. 6. Bölge'deki Naschmarkt, Schwedenplatz ve Brunnenmarkt yakınlarındaki Karmelitermarkt Viyana'daki bu gerçeğin en önemli kanıtlarıdır. 
 
Naschmarkt sınırsız yiyecek ve içeceğin satıldığı bir pazardır. Her türlü meyve, et, sebze, şarap, baharat, peynir, yağ, uluslararası spesiyaller, kebap ve daha pek çok yiyeceği bu zengin içerikli çarşıda bulmak mümkündür.
 
1. Bölge'de bulunan Flohmarkt, Viyana'daki bitpazarı merkezlerindendir. Çok sayıda kent sakini özellikle çeşitli antikaların satıldığı bu mekanlara hücum eder. Avrupa'nın en iyi bitpazarlarından biri olan Flohmarkt'a uğramadan kentten ayrılmamanız gerekir.
 
Kent merkezinde yer alan caddelerin birçoğu alternatifli mağazalarla dolup taşar. Mariahilfer Strasse kentteki en büyük alışveriş caddesidir. Bu caddede yer alan mağazalarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. 
 
1. Bölge'de Altman and Kuhne, 2. Bölge'de Dorotheum, 6. Bölge'de Teuchtler, 1. Bölge'de Osterreichische Werkstatten ve daha pek çok alışveriş merkezi, Viyana'yı alışverişin en önemli duraklarından biri haline getirir.

Zamanınız varsa;

1861’de halk için yapılmış ilk park olma özelliğini taşıyan 65.000 m²’lik Stadtpark’ı görün!
 
Herhangi bir konsere gidemezseniz de Viyana Operası’nı görün!
 
Dünyanın en önemli eserlerini görebileceğiniz muhteşem Kunsthistorisches Museum’u gezin!
 
Barok tarzı inşa edilmiş olan Karl Kilisesi’ni görün! 
 
Festival Zamanı
Kültür ve sanat denildiğinde ilk akla gelen merkezlerden biri olan şehirde etkinlikler de oldukça renkli geçiyor.  
 
Viyana Filarmoni Orkestrası’nın geleneksel resitali Yeni Yıl Konseri olan Neujahrskonzert ocakta.
 
Paskalya pazarı nisanda.
 
Döbling’deki Fasching (Karnaval) geçidi şubat ve martta.
 
Tuna Adası Festivali (Donaueninselfest) fuar eğlenceleri haziran boyunca.

Viyana Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Viyana uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Viyana için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Viyana seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Viyana uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Viyana uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Viyana uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Viyana uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Viyana uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…