Vilnius

  • Para birimi: Euro (EUR)
  • Resmi dil: Litvanca
  • Telefon kodu: +370
  • İnternet alan adı: .lt
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 0
Çarşamba - 07:59

Vilnius

Doğu Avrupa’nın en çok turist çeken kenti olma özelliğini taşıyan Vilnius, Litvanya’nın başkenti. Özgün mimarisi ile şehir Unesco’nun Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor.

Vilnius
Bir Avrupa şehri görüntüsünde olan Vilnius’a Litvanyalılar “büyülü kent” diyor. Şehrin kendine özgü mimari yapısı, turistler tarafından hemen farkedilebiliyor. Gedimino Caddesi’ni gezerek barok mimari yapıdaki binaları hemen farkedebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde şehirde çok sayıda yangın çıktığından ahşap evlerin çoğu bu yangında maalesef yok olmuş. 
 
UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Užupis, Vilnius’un en ilginç yerlerinden. Užupis aynı zamanda 1997 yılından beri bağımsız bir cumhuriyet durumda. Vilnius’un diğer gezilecek yerleri arasında Vilnüs Üniversitesi, Üç Haç Tepesi, Şafak Kapıları, Başkanlık Sarayı, Hükümet Konağı, Ponar Anıtı, Kalvariijų Pazarı sayılabilir.
 

Ulusal Sanat Galerisi, çok sayıda sanat ve eğitim etkinliklerinin sergilendiği bir yapı. KGB (Soykırım Kurbanları Müzesi) Sovyet döneminden kalan bir müze. Vilnüs’teki Klasik Mimarinin bir örneği olan Katedral, yeraltı mezarlığı bir tarih müzesi olarak gezilebilir. Vilnüs Üniversitesi kendi başına farklı bir tarih ve kültür müzesi sayılabilir.  Gotik, Barok, Rönesans ve Klasik biçimdeki yapıları ile görülmesi gereken bir yer. Gotik kiliseler olarak karşınıza çıkacak olan St Anne's ve Bernardines Kiliseleri günümüze kadar çok az değişikliğe uğrayarak gelebilmiş. Vilnius’u yürüyerek çok rahat gezebilirsiniz.

Litvanya mutfağında patates oldukça sık kullanılıyor. “Zeppelins” patates ile yapılan geleneksel yemeklerin başında geliyor. “Šaltibarščiai” adı verilen soğuk pancar çorbası da bir diğer geleneksel yemek. Yeşillik, kaynamış yumurta ve kefir ile yapılan çorba farklı bir tada sahip. Soğuk içilen çorba özellikle yazın oldukça tüketiliyor. Şehirde sadece Litvanya mutfağı değil, birçok ülkenin yemeklerine de rastlamanız mümkün.

Şehrin en önemli ve gösterişli caddesi Pilies Caddesi üzerinde, mağazalar, kafeler, restoranlar bulunuyor. Gediminas Bulvarı’nda ise yine birçok dükkana ve mağazaya rastlayabilirsiniz, ayrıca burası akşamları araç trafiğine kapatıldığı için rahat rahat dolaşabilirsiniz.

Vilnius Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Vilnius uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Vilnius için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Vilnius seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Vilnius uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Vilnius uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Vilnius uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Vilnius uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Vilnius uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…