Varna

  • Para birimi: Lev (BGN)
  • Resmi dil: Bulgarca
  • Telefon kodu: +359
  • İnternet alan adı: .bg
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 0
Salı - 04:18

Varna

Karadeniz’e kıyısı bulunan, Varna yaz tatili için gidebileceğiniz çok güzel bir şehir. Yeşil ve mavinin birleştiği şehrin en önemli geçim kaynağını turizm ve üniversite için gelen öğrenciler oluşturuyor.

Varna

Varna; Avrupa'yı Asya'ya bağlayan önemli demiryolu, havayolu ve denizyolunun kavşak noktasında bulunması sebebiyle ekonomik açıdan Bulgaristan’ın merkezi konumunda. Kent merkezi geniş caddelerden oluşuyor. Caddelerin sağ ve sol bölümlerinde kafeler ve restoranlar sıralanmış durumda. Batı tarzı mimari sergileyen şehirde Katedral, tarihi bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Rönesans, Barok, Klasik ve Art Nouveau  ve Art Deco, hemen her türden yapı ile karşılaşabilirsiniz. Bulgar Ortodoks Katedrali (Katedralen Hram Uspenie Bogoroditschno) kentin en büyük yapısı durumunda. 

MÖ 4600’lü yıllara dayanan, dünyanın en eski altın hazinesi Varna Nekropolü denilen bölgede bulunmuş. Bölgeden çıkarılan bu hazineyi Varna Arkeoloji Müzesinde görebilirsiniz Bu alan kent merkezine 4 km uzaklıkta bulunuyor. Roma dönemi hamamları, Varna Savaşı Park Müzesi, Denizcilik Müzesi kentte görebileceğiniz diğer kültürel mekanlar. Etnografya Müzesinde ise Osmanlı dönemine ait belgeleri görebilirsiniz. 1444 yılında yapılan Varna Savaşı ülke için çok önemli. Savaşı anlatabilmek için "Varnenchik" adıyla bir müze kurmuşlar. Kent merkezinden 17 km uzaklıkta “Zlatni Pyasatsi” (Altın Kum) güzel bir tatil bölgesi. Yine aynı isimle ulusal park alanı hemen yanında kurulmuş durumda. Morska Gradina “Deniz Bahçesi” Balkanlar’ın çevre düzenlemesi yapılmış en büyük alanı olma özelliğini taşıyor. Yapımına 1894 yılında başlanan parkın bugün ki muhteşem görüntüsünün mimarı, aynı zamanda Schönbrunn ve Belvedere gibi saray alanlarını da düzenlemiş olan Anton Novák. Varnenski Akvarium, çeşitli deniz canlıları görme imkanı sunuyor.

Karadeniz’e yakınlığı sebebiyle balık sıklıkla kullanılıyor. Şehirde yerel restoranlara ve tavernalara her yerde rastlayabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede üretilen peynirler de çok lezzetli.

Şehir merkezinde birkaç alışveriş merkezine rastlayabilirsiniz. Fakat en çok alışveriş yapılan yerler yine dükkanlar olacaktır. Varna’nın popüler bir şehir olması nedeniyle diğer bölgelere göre daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Varna Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Varna uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Varna için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Varna seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Varna uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Varna uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Varna uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Varna uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Varna uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…