us-airways-ucak-bileti

US Airways

US Airways, US Airways Group Inc şirketinin sahibi olduğu Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük altıncı havayolu şirketidir. Uçuş hayatına 1939 yılında All-American Airways adı ile hava postası taşımacılığı ile başladı, hızla büyüyerek önce Allegheny Airlines daha sonra US Air adını aldı ve bazı ortaklıklar ve birleşmelerin ardından US Airways olarak günümüzde Amerika`nın en büyük havayolu şirketlerinden biri haline gelmiştir.Merkezi Tempe Arizona`dadır. Boeing ve Airbus tipi yaklaşık 400 uçaktan oluşan filosu ile Amerika`nın en büyük havayollarından biri olarak göklerde ki yerini almıştır. Tüm dünyada toplam 32.312 çalışanı olan US Airways her gün ortalama 3.028 sefer yapmakta. 

Check- in işlemleri
Uçuşlarında tercihiniz doğrultusunda, On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan online check in süreniz, iç hatlar için uçuş saatinize 45 dakika kala, uluslararası yolculuklarda ise 90 dakika kala sona ermektedir. Büyük kolaylık sağlayan online check in sırasında koltuk seçiminizi yapabilir, biniş kartınızın çıktısını alabilirsiniz.Varış noktasına göre kontuarların açılış saatleri ve bazı uygulamalar değişiklik gösterebilmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları bagaj hakkı politikası varış noktasına göre değişmekte. Transatlantik uçuşlarında bir parça, Transpasifik uçuşlarında ise iki parça ücretsiz bagaj hakkı verilmekte. Diğer destinasyonlarda ise genel olarak bagaj için ek ücret ödenmektetir.Bagaj ücretleri varış noktasına göre değişmekte, detaylı bilgi için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.Her bir parça bagaj ağırlığı ise maksimum 32kg ile sınırlıdır, bu ağırlığı aşan bagaj ücreti ödenmiş dahi olsa, uluslararası güvenlik kuralları gereğince kabul edilmemektedir.Kabin bagajı için firma tarafından belirlenen ölçü ve ağırlık sınırı ise 56 x 26 x 23 cm.büyüklüğünde ve 18kg. olarak belirtilmiştir. Ayrıca yanınıza el çantası veya bilgisayar alma hakkına sahipsiniz.
Koltuk seçimi
Yolculuğunuzda Koltuk rezervasyonu için ek ücret ödenmektedir. Pencere kenarı veya koridor tercihiniz varsa veya uçağa biniş ve iniş sırasında beklemek istemiyorsanız, ya da yolculuk boyunca daha fazla hareket alanı olan daha geniş aralıklı koltukları tercih ediyorsanız ek ücret ödeyerek istediğiniz koltukta seyahat etme şansına sahipsiniz. Koltuk rezervasyonunuzu biletinizi alırken veya havaalanında chek in sırasında yaptırmanız mümkün. Uçağı kaçırmanız,uçuşunuzun iptali veya değişmesi gibi durumlarda koltuk için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayolları yemek konusunda farklı seçenekler sunmakta. Ücretsiz iki çeşitten oluşan menüsünün yanısıra ücret karşılığı, uçuşunuzdan 24 saat önce sipariş etmeniz önerilen ve oldukça zengin bir menüden yapacağınız seçim ile uçuşunuz sırasında size taze olarak servis edilen yemek seçeneği de mevcut. Ayrıca vejeteryan menüleri, farklı dinler veya sağlık problemleri gözönüne alınarak hazırlanan menüler, çocuk ve bebek menüleri olmak üzere her tür isteğe cevap veren seçenekler mevcut.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.