united-airlines-ucak-bileti

United Airlines

United Airlines,  Chicago, Illinois merkezli büyük bir Amerikan havayolu.1926 yılında kurulmuştur. 1954 yılında pilot eğitimi için ilk uçuş simulatörünü almış, ilk Boeing 767 tipi yolcu uçağını kullanan havayolu şirketi olmuş ve uzun mesafeli uçuşlarda uydu tabanlı Wi-Fi hizmeti sunan ilk havayolu şirketlerinden biri olmuştur. 700 den fazla uçaktan oluşan ve Amerika’daki en modern ve yakıt tasarruflu çevre dostu uçak filosu ile dünyanın en büyük filolarından birine sahip. United Airlines 180 ülkede 1000 civarında noktaya hergün 6.000 uçuş yapmaktadir. Star Alliance kurucu üyelerinden biri olan havayolu, dünyanın en geniş uçuş ağına sahiptir.

Check- in işlemleri
Check in işlemlerinizi online yapmanız durumunda uçuş öncesi sıkıcı bekleme sürenizi azaltmış olursunuz. Check-in işlemlerinizi online yapmak için süreniz, uçuş saatinizden 24 saat önce başlar ve 90 dakika kalana kadar devam eder.Online check in ile bağlantılı uçuşlarınız için de check in yapabilir, koltuk seçebilir, seçmiş olduğunuz koltuğunuzu değiştirebilirsiniz. Biniş kartınızın çıktısını alarak, eğer kargoya verecek bagajınız yoksa, havaalanında hiç beklemeden direk biniş kapısına gitmeniz mümkün. Check in işleminizi havaalanında yapmak durumundaysanız eğer, kiosklardan yararlanabilir ve havaalanında vakit kazanabilirsiniz veya kontuarlarında yaptırabilirsiniz,Varış noktasına bağlı olmak üzere uçuş saatinizden en az iki saat önce havaalanında olmanız gerekmektedir. On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Kabin bagajı olarak uçakta yanlarına alabilecekleri bagaj hakkı olarak 114 cm ölçülerinde bir parça el bagajı ve bir adet kişisel çanta taşıma hakkı vermekte. Business ve Ekonomi olmak üzere iki sınıfta yolcu taşıyan havayollu Ekonomi sınıfı yolcuları, her biri 23kg Business sınıfı yolcuları ise her biri 32 kg olmak üzere iki parça ücretsiz bagaj taşıma hakkına sahip. İki sınıf yolcularının da bagajları için belirlenen ölçü ise 158cm. Bagaj içinde taşınmaması gerekenler, veya yanınıza alacağınız müzik aletleri, ev hayvanları gibi özel durumlar ile ilgili detaylı bilgiyi MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirisiniz.Havayolunun belirlediği ücretsiz bagaj hakkı dışında fazla bagaj almak istemeniz halinde ek ücret ödemek durumundasınız.
Koltuk seçimi
Koltuk seçiminizi online check in sırasında uçak içi oturma planını inceleyerek, pencere kenarı veya koridor tercihinizi yapabilir, beraber yolculuk yaptığınız sevdiklerinizle yanyana koltuklar seçerek yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.Online check in sırasında koltuk seçimini yapma şansınız yoksa havaalanında, kiosklarda check in sırasında koltuğunuzu seçebilirsiniz. Havayollarının kontuarlarında koltuk seçme şansınız olmayabilir, koltukların büyük bölümünün rezerve edilmiş olması ihtimali göz önünde bulundurulmalı.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
United Airlines, son derece konforlu koltukları ve yine ilklerden biri olduğu wi fi hizmeti, canlı televizyon yayını ile yolculuğu keyif haline getirirken, yiyecek ve içecek servisi ile de yolcularını memnun etmekte. Uçacağınız destinasyona göre ücretli veya ücretsiz olmak üzere son derece zengin bir menü ile yiyecek ve içecek servisi yapan havayolu, özel istekleri de göz önüne alarak, vejeteryan, vegan ve glutensiz yemekler, çocuk menüsü ve din ve kültürler gözönüne alınarak hazırlanan özel menüleri yolcularının hizmetine sunmakta.Konuyla ilgi MaxiBilet web sitesinden ve çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.