Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Türk Hava Yolları ile Seyahat

Türk Hava Yolları 1933 yılında kurulmuş Türkiye’nin ilk havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile bugün Asya, Avrupa, Ortadoğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika ve Güney Afrika’ya seyahat edilebilmektedir. Aynı zamanda Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları dünyanın en iyi 9 firması içinde yer almaktadır. Türk Hava Yolları filosunda kargo ve yolcu uçağı olmak üzere 260 adet uçak bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları ile Uçuş öncesi

Türk Hava Yolları uçak bileti check-in işlemlerinizde iç hat uçuşlarda uçağın kalkış saatinden en az bir saat önce, dış hat uçuşlarda ise en az iki saat öncesinden havalimanında olmanız gerekmektedir.

Türk Hava Yolları yolcuları uçağa binmeden önce check-in işlemlerini mutlaka yapmalıdırlar. Check-in işlemini havalimanındaki kontuar veya kiosklardan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları uçak bileti check-in işlemlerinizi havalimanından yapabileceğiniz gibi online olarak da yapabilirsiniz. Online chek-in işleminizi web sitemiz ve mobil uygulamalar üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlem uçuşunuza 24 saat kala başlar ve kalkışa 90 dakika kala sona erer.

THY ile Uçuş Ayrıcalığı

Türk Hava Yolları uçak bileti üç farklı sınıfta satışa sunulmaktadır. Business Class, Comfort Class ve Economy Class.

Belirlenen sınıfların hepsinde ikramlar ücretsiz olup, uçuş zamanınıza ve sınıfınıza göre birbirinden farklılık göstermektedir.

Ayrıca Türk Hava Yolları dış hat belli tip uçuşlarda birçok ayrıcalık sizleri bekliyor. Planet dijital sistem kullanılarak kişisel ekranlarda film, müzik, belgesel, teknoloji, moda ve çocuklara yönelik kanallarda film ve program izleme ayrıcalığına ulaşabilirsiniz. Aynı ekranlar sayesinde uçağın kalkış ve inişini de izleyebilir, e-mail ve mesaj gönderip alma imkanı da bulabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Bagaj özellikleri

Türk Hava Yolları yolcularının yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde farklı bagaj hakları bulunmaktadır.

Yurtiçi seyahatlerde business uçuşlarda 30 kg, ekonomi uçuşlarda 20 kg, promosyon uçuşlarda 15 kg ücretsiz bagaj hakkı bulunmaktadır. 0-2 yaş (bebek) yolcuların ise 10 kg bagaj hakları vardır.

Yurtdışı seyahatlerde ise business uçuşlarda 30 kg, ekonomi uçuşlarda 20 kg, comfort uçuşlarda 20 kg ücretsiz bagaj hakkı bulunmaktadır. 0-2 yaş (bebek) yolcuların ise 10 kg ve bir bebek arabası bagaj hakları vardır.

Kabin bagajı (el bagajı) ise ağırlığı en fazla 8 kg, 55x40x23 cm ebatlarında yolcunun kendi sorumluluğunda olan bagajlardır ve yolcu kabininde ücretsiz taşınırlar.