transavia-airlines-ucak-bileti

Transavia Airlines

1965 yılında Hollanda’da Transavia Holland adıyla kurulmuş, düşük maliyetli uçak seferleri düzenleyen bir havayolu firmasıdır. Genel merkezi, Hollanda’da bulunan Amsterdam, Schiphol, Roterdam-The Hague ve Eindhoven havaalanlarındadır.2003 yılından sonra KLM tarafından tamamı satın alınarak, Air France KLM Grubun bir üyesi haline gelmiştir. Kış aylarında Avrupa’da kar sporları yapılan ülkelere, yaz aylarında ise genellikle Akdeniz ülkelerine, tatil amaçlı gezilerde sıkça kullanılan bir havayolu şirketidir.Havayolları, konusunda Hollanda’da, pazar lideridir. Kış sezonunda Hollanda, Belçika ve Almanya’da bulunan havaalanlarından Alp Dağları yönüne operasyonlar yapılmaktadır.

Check- in işlemleri
Yapacağınız uçuşlarda check-in işlemlerinizi online yapabilirsiniz. Online check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan online işlem aralığı, uçuş saatinizden 4 saat önce sona erecektir. Uçuş saatinizden 2,5 saat önce başlayıp, 40 dakika önce biten zaman aralığında, havaalanlarında bulunan kiosklardan check-in işleminizi yapabilirsiniz. Gerekli olan uçuş referans numaranız ve kimliğinizi mutlaka yanınızda bulundurunuz.Uçuş saatinden 2 saat önce açılan check-in kontuarı, uçuş saatinden 40 dakika önce kapanacaktır. Bazı havaalanlarında check-in kontuarının açılış ve kapanış saatleri farklı olabilir, uçuş yönünüze görede farklılık gösterebilir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
10 kiloyu aşmayan bir adet kabin bagajı hakkınız mevcut. Tavsiye edilen boyuttaki bagajınız 40x25x20 cm boyutlarında olmalıdır. 55x35x25 cm boyutlarında olan el çantasını, kalabalık uçuşlarda kargo bölümüne alınması kaydıyla, kabine almanız mümkün olabilir. El bagajlarında taşınan eşyaların Avrupa Birliği güvenlik kurallarına uygun olması gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Uçak altında taşınacak bavullarınızla ilgili; online rezervasyon sırasında öngörülebilecek bavul sayınızı belirtiniz ve ödemenizi yapınız. Bu işlemi havaalanında yaparsanız çok daha fazla ücret ödemek zorunda kalacağınızı hatırlatmak isteriz. Kilo başına uygulanacak tarife için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Online check-in sırasında uçak tipine göre hazırlanmış yerleşim şemasından koltuk seçim işleminizi yapabilirsiniz.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Yapacağınız uçuşlarda, kabin görevlileri tarafından sunulan uygun fiyatlı yiyecek/içecek menülerini incelemeniz uçuş sürenizi daha konforlu hale dönüştürecek lezzetlere kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.