Torino

  • Para birimi: Euro
  • Resmi dil: İtalyanca
  • Telefon kodu: +39
  • İnternet alan adı: .it
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Salı - 03:06

TorinoBarok tarzı mimariden oldukça etkilenen Torino, İtalya’nın kuzeybatısında bulunup,  Piemonte bölgesinin en büyük şehri olma özelliğini taşımaktadır.  Yerleşim, Po Irmağının kenarına kurulmuş ve İtalya Birliği'nin ilk başkenti olma özelliğini taşıyan Torino, Po’nun suladığı bölgede İtalya-Fransa arasında sürekli el değiştirmiş olduğundan, bugün iki kültürün karışımının izlerini taşıyor.

TorinoTorino'yu kuşbakışı görmek için en uygun yer Mole Antonelliana Tepesi. 167 metre yüksekliğinde tasarlanmış olan mimari dünyanın en yüksek müzesi ünvanını taşımaktadır. Bina içinde asansör ile kulenin tepesine çıktığınızda Torino'yu 360 derece izleyebiliyorsunuz.
 
Yapılacak başka bir etkinlik ise muhteşem Po nehri kıyısında bulunan restoranlardan birinde yiyeceğiniz güzel bir yemekten sonra, bisiklet kiralayarak gezinti yapabilirsiniz.
 
Po nehri kenarında yapacağınız yürüyüşte antikacılara, kitapçılara, eski döneme ait birçok eserlere rastlamanız mümkün.
 

Torino, mimarisi ve tarihsel kokusuyla müzeleriyle ünlü bir şehir. Bu nedenle müzeleri görmeden Torino’dan ayrılmayın. Ayrıca dünyanın en uzun sinema müzesi de Torino’da. Bazı sinema yıldızı ve yönetmenlerinin özel eşyalarına bu müzede rastlamak mümkün. Şehrin bir diğer farklı müzesi de Mısır Müzesi'dir. Kahire dışında açılmış en büyük ve en daimi müze özelliğini taşımaktadır. Burada çok sayıda mumya, tanrıları simgeleyen taş ve metal heykeller bulunmaktadır. 

Hem yemeği hem de kültürü ile ünlü Torino’da birbirinden leziz yemekler bulmak mümkün. Dünyanın en pahalı yiyecekleri arasında bulunan trüf mantarını tatmak isterseniz Ekim - Aralık ayının ilk haftası mutlaka Torino’ya gelmelisiniz. 
 
İtalyan şarapları da peynirleri gibi meşhur ve mükemmeldir. İtalya'nın en meşhur yiyeceği safranlı pilavdır. İtalya'da pilav oldukça çeşitli şekilde hazırlanmaktadır. Bezelye ve kuşkonmazlı, karidesli ve midyeli olmak üzere her çeşit mevcuttur. 
 
İtalya'da çok geniş alanlarda zeytin üretimi olduğu için zeytinyağı üretimi bolca yapılmaktadır. 
 
Şehirde alışveriş yapabileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Özellikle Via Garibaldi'de birçok mağaza bulunmaktadır. Hediyelik eşyalardan sanat eserlerine kadar istediğiniz birçok şeyi bulabilirsiniz. 
 
Modaya da öncülük eden İtalya’da pek çok ünlü markanın ürünlerini bulabilirsiniz. Şehrin hemen dışında Le Gru isimli alışveriş merkezi ise en ideal noktadır. Porto Palazzo ise Avrupa'daki en büyük açık hava pazarlarındandır.
 

Torino Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Torino uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Torino için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Torino seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Torino uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Torino uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Torino uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Torino uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Torino uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…