Tokyo

  • Para birimi: Japon Yeni
  • Resmi dil: Japonca
  • Telefon kodu: +81
  • İnternet alan adı: .jp
  • Saat farkı: 6
Salı - 10:03

TokyoJaponya'nın başkenti Tokyo, ülkenin en kalabalık şehridir. Japon hükümeti ve imparatorluk ailesi Tokyo'da ikamet eder. Ülkenin güney kıyılarında yer alan Tokyo'nun merkezi, Tokyo Körfezi'nin kuzeybatısındadır. İki ada zinciri (Izu Adaları ve Ogasawara Adaları) kent merkezinden Pasifik Okyanusu'nun içlerine doğru uzanır. Dünyanın önemli finans merkezlerinden Tokyo’da global banka ve sigorta şirketlerinin genel merkezleri yer alır. Başkent, ülkenin ulaşım, medya ve basın-yayın merkezidir. Tokyo Borsası, sermaye büyüklüğü ile New York Borsası'ndan sonra dünyanın ikinci büyük borsasıdır.

Tokyo'ya caddelerinden baktığınızda neon ışıklarıyla bezenmiş bir şehir görürsünüz. Otobanları, demir yolları, ünlü tapınakları ve ulusal parkları ile benzersiz bir kenttir. 
 
Tokyo'nun Taito ilçesinin bir bölümü olan Asakusa, tapınaklarıyla ünlü bir yerleşim alanıdır. Asakusa'da bulunan Sensōji (Asakusa Kannon), kentin en büyük Budist tapınağıdır. Tapınak, hem yerli hem de yabancı turistler için önemli bir uğrak yeridir. 
 
Kentte çok sayıda ulusal park vardır. Taito-ku'da yer alan Ueno Park (Ueno-Kōen), çok sayıda tapınak ve müzeye ev sahipliği yapar. Bu park, rengarenk çiçekleri görmek (hanami) isteyen insanların akınına uğrar.
 
Shibuya-ku'daki Meiji-jingū, kentte bulunan en önemli tapınaktır. 1920 yılında inşa edilmiştir. 
 
Mitaka-shi'de yer alan Ghibli Müzesi, ilk bakışta karikatüristik mimarisi ile göze çarpar. 
 
Müzenin içindeki sergiler, video gösterimleri ve galeri ziyaretçileri müzeye çeker. 
 
Taitō-ku'da bulunan Tokyo Ulusal Müzesi, mutlaka görmeniz gereken mükemmel koleksiyonlardan birine sahiptir. Özellikle Japon ve Asya sanat çalışmalarından örneklerin bulunduğu ve yaklaşık 69. 000 çalışmanın sergilendiği bu müzede Japon kültür hazinesine tanıklık edebilirsiniz.
Japon kültürü oldukça zengin ve özgündür. Geleneksel el sanatları, dövüş sanatları, geleneksel giysiler (Yukata) ve festivaller Japon kültürünü oluşturan önemli özelliklerdir.
 
Çok çeşitli otantik el sanatları, Tokyo kültürünün önemli yansımaları olarak ortaya çıkar. Murayama-Oshima Pongee (hoş desenlerle süslenmiş ipek veya pamuk elbiseler), Golden Hachijo (elbise türü), oyuncak bebekler, gümüş eşyalar, ipek iplikler, lake eşyalar, mihraplar, saç süsleri, fildişi eşyalar, Yukata (yaz kıyafeti), kesme cam eşyalar, nakış işleri, oyma ağaç eşyalar ve Shamisens (üç yaylı bir enstrüman) kentin sınırsız el sanatlarındandır.
 
Karate, Judo, Kendo ve Aikido yerel kültüre özgü dövüş sanatlarıdır. Ayrıca Zazen (oturularak yapılan meditasyon), iç huzurun ve dengenin yakalanması için yaygın olarak yapılan faaliyetlerdendir.
 
Tokyo, ülkenin sahne sanatları merkezidir. Noh ve kabuki gibi geleneksel Japon müzikal dramaları kent tiyatrolarında yaygın olarak sahnelenir. 
 
Kent, yıl boyunca çok sayıda festivale ev sahipliği yapar. Asakusa Tapınağı'nda düzenlenen Sanno ve Sanja Festivalleri, kentin dört bir yanından insanları biraraya getiren etkinliklerdir. Mayıs’ta yapılan Kanda Matsuri iki yılda bir gerçekleşir. Matsuri, ülkenin birçok kentinde düzenlenen festivallere verilen addır. İlkbaharda kiraz ağaçlarının çiçek açmasıyla, yüz binlerce insan kiraz ağaçlarını görmek ve görüntülemek için parklarda (Ueno Park, Hamarikyu Bahçeleri, Kinuta Park v.d.) toplanır. 
 
Tokya gece hayatının kalbi, Roppongi ilçesinde atar. Doyasıya eğlendikten sonra ya da gecenin hareketli ritmine ayak uydurmadan önce Asakusa'daki Sumida Nehri'nde keyifli bir sandal turuna çıkabilirsiniz. Tokyo’nun Miura-hanto ve Kamakura plajlarında yüzebilir, halk hamamlarında (Sento) veya  ılıcalarda (onsen) dinlenebilirsiniz. 
Beyzbol, buz hokeyi, basketbol, voleybol ve rugby de kentte gerçekleştirebileceğiniz sportif faaliyetler arasındadır.
Her cebe uygun her türlü lezzetin sunulduğu kaliteli restoranlar ve mekanlar, kent mutfağının zenginliğini ortaya koyar. Dünya mutfaklarından (Çin, Asya, Doğu, Güney ve Orta Amerika ve Batı mutfakları) en güzel örnekleri tatmadan kentten ayrılmamanız gerekir. 
 
Tokyo'nun mutfak kültürü, içinde sınırsız yerel lezzetler barındırır. Suşi, geleneksel mutfağın en ünlü lezzetlerindendir. Nigiri-zushi (tatlı sirkeyle tatlandırılmış pirinç), en bilinen suşi çeşididir. Yakitori (barbekü tavuk), diğer önemli yerel lezzetlerdendir. Kaiske Ryori (bir çorba ve üç yemekten oluşan menü sunan mekanlar), Kaiten Zushi (cazip fiyatlarla hizmet veren suşi restoranları) ve Izakaya (çeşitli yiyecek ve içeceklerin sunulduğu Japon usulü tavernalar), kent kültürüne özgü restoran çeşitleridir.
Alışveriş, tüketim ekonomisinin ön planda olduğu Tokyo'yu tanımlamanın en iyi yollarından biridir. Büyük mağazalar (depāto) ile kentin her noktasında karşılaşırsınız.
 
Akihabara (Elektronik kent) ve Shinjuku semtleri, elektronik alışveriş merkezleridir. Harajuku ve Shibuya, modanın merkezidir. Bu semtler, modaya uygun ve muhteşem kıyafetlerin, aksesuarların satıldığı dükkanlarla doludur. Harajuku'da yer alan Oriental (Doğu) Pazarı ve Asakusa'daki Nakamise çarşısı, geleneksel hediyelik eşyaların ve el sanatlarının satıldığı önemli alışveriş merkezleridir. Kent, sokak pazarları ile de ünlüdür. Ueno'daki Ameyoko ve Taito'da bulunan Yanaka Ginza, kentin en önemli açık pazarları arasındadır. Chuo-ku'da yer alan Tsukiji Merkezi Balık Pazarı, dünyadaki en büyük balık pazarlarındandır.

Tokyo Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Tokyo uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Tokyo için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Tokyo seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Tokyo uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Tokyo uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Tokyo uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Tokyo uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Tokyo uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…