thai-airways-ucak-bileti

Thai Airways

Thai Airways International Public Company Limited Tayland'ın 1960´da kurulan bayrak taşıyıcı ulusal havayolları şirketidir. Düşük maliyetli bir havayolu şirketi olan Nok Air‘in en büyük ortaklarından biri olan havayolları, aynı zamanda 2012 yılı itibariyle Thai Smile adı ile bölgesel uçuşlar yapan bir yan kuruluşa sahiptir. 94 adet Airbus ve Boeing‘den oluşan, son teknolojiye sahip, modern bir uçak filosuna ve geniş bir uçuş ağına sahiptir, 35 ülkede yaklaşık 80 noktaya seferler düzenlemekte.Yolcu programı olarak, Royal Orchid Plus mil programı ile yolcularına ödül biletler veren havayolu, Royal First, Royal Silk ve Ekonomi olmak üzere üç sınıfta yolcu taşımaktadır. 

Check- in işlemleri
Check in işlemleriniz için online check in kolaylığı sunmakta. İnternet üzerinden check in yapmak için süreniz uçuş saatinizden 24 saat önce başlamakta ve 1 saat kala sona ermektedir.Online check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Havaalanına bağlı olamak üzere, check in seçeneklerinden biri olan self check in kiosk servisinden yararlanabileceğiniz gibi havayollu konturlardan güleryüzlü çalışanları ile check in işlemlerinizi yapmanıza yardımcı olacaklardır. Havaalanında kontuarlarında check in yaptırmanız durumunda uçuş saatinizden en az 3 saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Yolcularına uygulanan bagaj hakkı ve ücretletlendirilmesi prosedürü destinasyonlara göre değişmektedir. Domestik uçuşlar, Asya, Avusturalya ve Yeni Zelanda‘ya uçuşlar ve Avrupa,Afrika ve Ortadoğu uçuşları olarak ayrılan rotalara farklı uygulamaları bulunan havayolu Türkiye‘yi kapsayan uçuşlarında, Economy Class için 20kg, Royal Silk Class için 30kg, bebekler için 10kg ücretsiz bagaj hakkı sunmaktadır. Kabin bagajı olarak uçakta yanınıza alabileceğiniz bagaj hakkı ise; 56 x 45 x 25 cm ölçülerinde ve 7 kg ağırlığında bir parça ve 37.5 x 25 x 12.5cm ölçülerinde ve 1.5kg ağırlığı aşmaması kaydıyla bir el çantası. Ek ücret ödenmesi koşulu ile bagaj hakkınızı arttırmanız mümkün.Bagaj hakkında işlemleriniz MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Ekonomi sınıfı yolcularına, first class kalitesinde konfor sunduğu havayolları, check in işlemleriniz için de bir çok seçenek sunmaktadır.Ancak acil çıkışların yanında yer alan koltuklar gibi daha geniş alana sahip bazı koltukların rezervasyonu için belirlnmiş kriterler bulunmakta ve ancak havaalanında, kontuarda rezerve edilebilmektedir. Bu koltuklar; 16 yaş altı çocuklar, anne adayları, çocuklu yolcular, engelli yolcular tarafından güvenlik sebebiyle rezerve edilememektedir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Konforda sınır tanımayan havayolları, yiyecek ve içecek konusunda da muhteşem menüsüyle, her damak tadına uygun seçenekleri ile yolculuğu keyifli kılmaktadır. Güleryüzlü kabin görevlilerinin sıcak ilgisi ile birleşen yiyecek ve içecek ikramı ipek gibi bir yolculuk geçirmenizi sağlamakta. Din, kültür,sağlık gibi özel durumlar için hazırlanan vejeteryan, diet, diabet, glutensiz vb. menüler için siparişinizi uçuşunuzdan 48 saat önce bildirmiş olmanız gerekmektedir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.