Tel Aviv

  • Para birimi: Yeni İsrail Şekeli (ILS)
  • Resmi dil: İbranice Arapça
  • Telefon kodu: +972
  • İnternet alan adı: .il
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 0
Cuma - 08:32

Doğu ile Batı'nın buluştuğu Tel Aviv, İsrail'in Akdeniz sahilinde yer almaktadır ve ülkenin en büyük kentidir. İsrail nüfusunun üçte biri burada yaşamaktadır. Tel Aviv, müzeleri ve Akdeniz sahili boyunca uzanan plajlarıyla muhteşem bir kenttir. Kentin Bauhaus mimarisi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir.

Yafa Limanı ile Kuzey Tel Aviv arasında yer alan Tel Aviv turuna, Eski Yafa ve Yafa Limanı'ndan başlayacaksınız. Buradaki eski kiliseler, olağanüstü taş binalar ve ağaçlı yollar, sizleri geçmişe doğru bir yolculuğa çıkaracaktır. Bir balıkçı limanı olarak kullanılan Yafa Limanı, tarihin ta kendisidir. 
 
Bauhaus, 1919 ile 1933 yılları arasında Almanya'da bulunan bir sanat ve mimarlık okulu için kullanılmaktadır. Bauhaus mimari tarzı, bu okuldan mezun olmuş Arie Sharon ve Yaakov Rechter tarafından Tel Aviv'e getirilmiştir. Kent merkezinde yer alan bu tür güzel binalar ve yapılar koruma altına alınmıştır. Burası, Tel Aviv'in Beyaz Kenti (White House)'dir. 
 
Azrieli Merkezi, üç gökdelenden meydana gelmektedir. Bu kompleks, Orta Doğu'daki en yüksek gözlemevidir. 
 
Yehoshua Bahçeleri (Hayarkon Parkı), Hayarkon Nehri boyunca bulunan dikili bir alandır. Bu park, benzersiz bahçelerin yanı sıra geniş çimenlik alanlara ve suni bir göle ev sahipliği yapmaktadır. 
 
Tel Aviv, çok sayıda sanat, kültür ve tarih müzesine sahiptir. Ülkenin en büyük müzelerinden üçü Tel Aviv'dedir. Eretz İsrail Müzesi, cam, seramik ve etnografya müzeleri başta olmak üzere çok sayıda müzeyi bünyesinde barındıran bir komplekstir. Tel Aviv Sanat Müzesi ve Yahudi Diaspora Müzesi diğer iki müzedir.
Tel Aviv müzik, dans, tiyatro, kültür merkezleri ve kütüphaneleriyle canlı bir kültüre sahiptir. Her türlü dansın eğitiminin verildiği toplum merkezlerine sahip Tel Aviv, ilk Yahudi tiyatrolarına ev sahipliği yapan bir tiyatro merkezidir. 
 
İsrail Ulusal Tiyatrosu (Habima), Cameri Tiyatrosu, Beit Lessin Tiyatrosu ve Gesher, kentin başlıca tiyatrolarındandır. Tzavta, Suzann Dellal ve Tel Aviv Sahne Sanatları Merkezi, başlıca dans, tiyatro, müzik ve kültürel etkinlik merkezleridir. 
 
Tel Aviv, İsrail'in popüler Bat Sheva, Inbal ve Bat Dor dans şirketlerine ev sahipliği yapar. Yeni İsrail Operası, İsrail Filarmonik Orkestrası ve İsrail Oda Müzik Orkestrası, Tel Aviv'dedir. 
 
Ulusal Gençler Caz Yarışması, Senelik Piyano Konseri ve Oda Şölenleri ve Tiyatro Sonbaharı, Tel Aviv'de düzenlenen kültürel etkinliklerdendir. 
 
Kentin uzun kordon boyu, plajlar, kent limanından kalkan deniz turları ve gece hayatının ritim kazandığı mekanlar, kentin yerli halka ve ziyaretçilere sunmuş olduğu eğlence imkanlarındandır. Kentte 12'yi bulan plaj bulunmaktadır. 
 
Yarkon Estuary (liman alanı), kentin eğlence merkezidir. Tiyatrolar, gece kulüpleri, kafeler, barlar ve restoranlar, kentin bu bölümünü doldurmuştur.
Tel Aviv, zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Ev yemekleri, Asya, Avrupa, Etiyopya, Yahu mutfağı, Akdeniz, Tayvan, Hindistan, deniz ürünleri, vejetaryen, et, fast food ve balık, kent mutfağının başlıca tatlarıdır. 
 
Dizengoff Merkezi Ev Yiyecekleri Panayırı, ev lezzetlerinin satıldığı bir pazardır. Cholent (fasulye güveçi)'ten malouweh (kızartılmış börek)'e kadar yahudi mutfağının tüm lezzetlerini burada bulabilirsiniz.
 
Kent caddeleri boyunca sıralanan kafe restoranlar, oldukça popülerdir. Plaj yakınları, Sheinken Caddesi ve Rothschiid Bulvarı, tercih edilen ünlü mekanlardır.
Tel Aviv; alışveriş merkezleri, tasarım mağazaları, moda butikler ve pazarlarla ön plana çıkar. Alışverişin kentteki sosyal yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunu keşfedeceksiniz. 
 
Moda mağazalarının yer aldığı, Dizengoff Caddesi kentin en prestijli alanlarındandır. Sheinkin Caddesi'nde de çok sayıda alışveriş dükkanı yer alır.
 
Nachlat Benyamin Yaya Gezi Yeri, kentin en önemli alışveriş merkezlerinden biridir. Burada bulunan pazarda hediyelik eşyalar, yiyecekler ve yerel ev sanatları bulunmaktadır. 
 
Bezalel Çarşısı, Carmel Pazarı ve Dizengoff Merkezi'nin Yiyecek Pazarı, kentin başlıca üç pazarıdır.

Tel Aviv Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Tel Aviv uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Tel Aviv için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Tel Aviv seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Tel Aviv uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Tel Aviv uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Tel Aviv uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Tel Aviv uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Tel Aviv uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…