tap-portugal

TAP Portugal

Mart 1945 yılında kurulmuştur.TAP Portugal Portekiz'in ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Uçuşlarını başkent Lizbon'un Portela Havalimanı'ndan gerçekleştirmektedir. 2011 yılında yayınlanan JACDEC Airliner Güvenlik Raporu’na göre, Batı Avrupa’nın en güvenilir havayolu seçilmiştir.Firma 38 ülkede 88 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. 1945'te kurulan şirket, Mart 2005'ten beridir Star Alliance üyesidir. Uzun ve kısa mesafe uçuşlar gerçekleştiren havayolları’nın filosu Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330 ve Airbus A340 uçaklarından oluşmaktadır.

Check- in işlemleri
Havayolları, geleneksel yöntemlerin yanı sıra tüm modern yöntemlerle de check-in işlemi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Eğer klasik yöntemlerle, havaalanında check-in işlemi yapmak istiyorsanız,Havayolları tarafından, gideceğiniz yöne göre değişen check-in saatleri, aşağıdaki şekilde bildirilmiştir. Schengen dışı ülkeler için uçuş saatinizden 90 dakika önce, Schengen ülkeleri ve diğer EU üyesi olmayan ülkeler için uçuş saatinizden 1 saat önce, kıtalararası uçuşlarınız için ise uçuş saatinizden 90 dakika önce havaalanında olmanız beklenmektedir. Online check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Havaalanlarında bulunan kiosklar check-in işlemleri için yolcular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Online check in işlemleri, uçuş saatinden 72 saat ila 90 dakika arasında yapılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri için bu süre, uçuş saatinden 24 saat önce başlamaktadır.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Uçuşlarınızda, kabine alabileceğiniz el bagajınızın 55 x 40 x 20 cm ölçülerini geçmemesi ve ağırlığının da 8 kiloyu aşmaması gerekmektedir. Business sınıfında uçan yolcuların ise toplamda 16 kiloyu geçmeyecek iki el bagajı hakları vardır. Ücretsiz bagaj hakkınız ise, Avrupa’da ki diğer havayolları firmalarında olduğu gibi, 23 kilo olarak belirlenmiştir. Kıtalararası uçuş yapacak olan yolcuların, bagaj hakkı ve fazla bagaj ücretlerine ait güncel bilgiler için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Uzun mesafeli uçuşlarda koltuk genişliğinin ve bacak mesafesi derinliğinin ne denli önemli olduğu bilinmektedir. Havayolları bu konuda oldukça cömert davranmaktadır. Ekonomi ve Business sınıfı uçuşlarda artırılan koltuk konforunu yaşamak için online check-in sırasında koltuk tercihinizi yapmanız gerekmektedir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayolları, ekonomi ve business sınıfında ücretsiz yiyecek ve içecek servisinde bulunmaktadır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.