Tallinn

  • Para birimi: Euro (EUR)
  • Resmi dil: Estonca
  • Telefon kodu: +372
  • İnternet alan adı: .ee
  • Saat farkı: 0
Perşembe - 12:41
TallinnTallinn, Estonya’nın başkenti olması sebebiyle, şehirde bulunan birçok yapıda Ortaçağ’ın izlerine rastlandığı için Unesco tarafından koruma altına alınmış bir şehir. 
 
Çok kısa bir zaman içinde şehrin en önemli yerlerini gezebilecek gibi dursa da, görülecek çok farklı yerlerin olması sizde, bu şehirde daha uzun süre kalma izlenimi uyandıracaktır.
Tallinn ılık bir iklime sahip olduğundan, haziran ve temmuz ayları arasında bu farklı şehre seyahat etmek en iyisi.
 
Estonya halkının yaz ve bahar aylarında bisiklete binmek ve ormanda yürüyüş yapmak, kış aylarında da kayak yapmak vazgeçilmezleri arasındadır.  Siz de yaptığınız seyahat iklimine göre bu aktivitelerden birini tercih edebilirsiniz.
 
TallinnTallinn’i, Unesco’nun Dünya Miras Listesine almasının sebebi, şehrin 13. ve 16. yüzyıllar arasında inşa edilen yapılarının günümüze kadar bozulmadan gelebilmelerinden kaynaklanıyor.
 
Kısa bir yürüyüşle ulaşılan Kadriorg, şehrin sakin bölgelerinden biri. Ahşap mimarisi ile dikkat çeken evlerin hemen yakınında Estonya’nın en iyi sanat müzesi de ziyaret edilecek yerler arasında.
 
Kalamaja ise tarihe ve eski mimariye ilgisi olanlar için görülmesi gereken yerlerden biri. Ahşap mimari örneklerinin yanı sıra, burada görebilecekleriniz arasında, en büyük deniz merkezlerinden biri olan Seaplane Harbour yer alıyor. Yüzyıllar boyu bu liman kentin balıkçılarına hizmet vermiş. Kalamaja’nın kendine özgü, oldukça bohem bir havası var.
 
Müzeleri, parkları ve doğa alanları ile turistlerin ilgisini çeken Tallinn, Kadriorg’tan itibaren başlayan kıyı bölgesine Pirita deniliyor. Bu bölgede buluna 3 km’lik kumsal turistlerin uğrak yeri. 
 
Toompea Tepesi’nin doğu tarafında Kohtuotsa Seyir Yeri size muhteşem bir manzara sunuyor. Şehrin batı bölgesine ise Rocca al Mare ismi veriliyor buranın manzarası da görülmeye değer. Ayrıca bu bölgede Tallinn Hayvanat Bahçesi gezebileceğiniz bir başka bölge.
 
Estonya’nın tarihsel bölgelerini kesinlikle ilk önce gezmeniz gerek. Asırlar öncesine dayanan kuleler, evler, caddeler, sokaklar sizi o dönemlere götürüyor.
 

Tarihsel bir ülke olan Estonya, yerel mutfağı ile ünlü olmasıyla beraber, orada yediğiniz yemeğin tarihsel mekanlarda yenmesi de yemeğin tadını farklı algılamanıza da neden oluyor. 

Yüzyılların birikimi ile geleneksel yollarla üretilmiş hemen her şey aynı zamanda çok da kullanışlı. Renkli kazaklar, atkılar, şapkalar, çoraplar ve eldivenler yüzlerce farklı örnekte ve sanki hiçbiri diğerinin aynı değil gibi. Tallinn’de AVM, mağaza, dükkan, tezgah diğer deyişle her türden alışveriş mümkün.

Tallinn Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Tallinn uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Tallinn için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Tallinn seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Tallinn uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Tallinn uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Tallinn uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Tallinn uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Tallinn uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…