Taipei

  • Para birimi: Yeni Tayvan Doları (TWD)
  • Resmi dil: Çince
  • Telefon kodu: +886
  • İnternet alan adı: .tw
  • Saat farkı: 5
Cuma - 12:51

TaipeiTayvan’ın başkenti olan Taipei, ülkenin ekonomik ve kültürel merkezi konumunda. Şehirde tapınaklar, müzeler ve çeşitli kültürden insanlara rastlamak mümkün.

TaipeiTaipei, birçok özelliği ile Tayvan’ı olduğu gibi yansıtmaktadır. Taipei mimarisi, turistleri adeta büyülemektedir. Şehir, çin kültüründe 8 sayısının bereketi simgelemesi nedeniyle 8 bölüme ayrılmıştır. Chiang Kai Shek'in anıtı dikkat çeken bir yapıdadır. Ulusal Saray Müzesi, şehir merkezi dışına, yeşil bir alana kurulmuştur. 1914 yılında kurulmuş, Taipei  Hayvanat Bahçesinde de çok çeşitli, Çin’e özgü hayvanları görmeniz mümkün. Shung ye Müzesi ve Güzel sanatlar müzesini de gezerek ülkenin tarihini daha yakından tanıyabilirsiniz.

Taipei’de sahne sanatları oldukça gelişmiştir. Tiyatro ve dans gösterilerinin çoğu buradaki sanat ve kültür merkezlerinde sergilenmektedir. Ulusal simgelerle yapılan mimari Ulusal Tiyatro ve Konser Salonu, Özgürlük Meydanı üzerinde yer almaktadır. Gece hayatının kalbi Doğu Tapei bölgesinde Anho Sokağında atmaktadır. Karaoke barlar, caz kulüpleri, diskolar burada yer almaktadır.

Tayvan mutfağı Çin ve Japon mutfaklarının birleşmesinden oluştuğu için zengin bir mutfak olarak karşımıza çıkmaktadır. Yerel mutfak yemeklerinden tatmak isterseniz Anho, Younghe, Kuzey Zhongshan caddeleri üzerinde bulunan restoranları ziyaret etmelisiniz. 

Taipei’de alışveriş için en ünlü yer Shilin Gece Pazarı'dır. Burada aradığınız her çeşit ürünü bulabilirsiniz. Şehrin en lüks mağazaları ise Shihfu Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Ekim - Kasım aylarında yolunuz Taipei’ye düşerse, Ximending kentinde düzenlenen Ximen Alışveriş Festivali’ni gezmenizi tavsiye ederiz.

Taipei Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Taipei uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Taipei için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Taipei seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Taipei uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Taipei uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Taipei uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Taipei uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Taipei uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…