swiss-international-air-lines-ucak-bileti

Swiss International Air Lines

Swiss International Air Lines AG (kısaca: Swiss), İsviçre'nin başlıca havayolu şirketidir. 2002 yılında kurulan şirketin genel merkezi, İsviçre’nin başkentinde bulunan Zürih Havalimanı’nda bulunmaktadır. 88 uçaklık filosuyla, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika ve Asya yönüne doğru, dünyada 70 ayrı noktaya tarifeli seferler yapmaktadır. Ana yeri Zürih Havalimanı'dır. Swiss, Alman Lufthansa Havayolları'nın bir yan kuruluşudur. Swiss, İsviçre Kloten'de Zürich havalimanı'nda içeride bir ofis vardır.

Check- in işlemleri
Seyahatinizi kolaylaştırmak ve check-in işlemlerinizi rahat bir şekilde yapmanız için Swiss, geniş check-in seçenekleri sunmaktadır. Havaalanlarında bulunan kioskları tercih edebilir ve işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Web check-in işlemleri uçuş saatinizden 23 saat önce başlamaktadır. Check-in kapanış saatleri yolculuğa başladığınız havaalanı ve gideceğiniz yöne göre değişebilir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Swiss ile yapacağınız uçuşlarda ekonomi sınıfı bir biletle uçuyorsanız, ücretsiz kabin bagajı hakkınız 8 kilo ve 55x40x23 cm’yi geçmeyen tek bir parçadır. Diğer sınıflarda bu hakkınız, 2 parça olarak belirlenmiştir. Ücretsiz bagaj hakkınız ise ekonomi sınıfı biletlerde tek parça ve 23 kilo, business class biletlerde 2 parça ve first class biletlerde ise 3 parça ve toplamda 72 kilo olarak belirlenmiştir. Belirtilen ağırlıkları aşan bavullarınız için ekstra fiyat uygulanacaktır.Bagaj hakkında işlemlerini MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Yolcular koltuk seçimlerini bilet rezervasyonları sırasında yapabilirler. Kıtalar arası uçuşlarınızda da koltuk seçimini yapabilirsiniz.Havayolları ile yapacağınız kıtalar arası uçuşlarda kullanılan uçakların koltuk genişliği 44 cm olarak belirlenmiştir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesi üzerinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda sunulan yiyecek ve içecek ikramlarından ücret talep edilmemektedir. Özenle hazırlanan ve dünya mutfağından örneklerden oluşan yiyecek ve içecek menüleri, biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Uçuş sürenizi daha zevkli hale getirecek video ve müzik dinleme ekipmanları yolculuğu keyifli hale getirmektedir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden destek alabilirsiniz.