sunexpress-ucak-biletleri

SunExpress

SunExpress, 1989 yılında dünyanın iki önemli havayolu şirketi olan, Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın güçlü iş birliğiyle kurulmuştur. Antalya,Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Havayolu, Türkiye'nin popüler tatil yörelerinden Avrupa'ya tarifeli ve charter uçuşlar düzenlemektedir. SunExpress'in merkezi Antalya Havalimanı, Antalya'dır. İkinci merkezini Mart 2006'da İzmir'de açmıştır. Türkiye içindeki üçüncü merkezini ise 2008'de İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nda açmıştır.
SunExpress 2010 yılında, Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerinden Almanya’nın önemli merkezlerine tarifeli direkt uçuşlara başladı.
2011 yılı ortasında Almanya merkezli SunExpress Deutschland isimli ikinci şirket kuruldu.  Anadolu kentlerinden Almanya’ya direkt sefer düzenlemesinin yanı sıra KızılDeniz,Kuzey Afrika ve Kanarya Adaları’nı da charter seferler düzenlemektedir. Geçtiğimiz yıl ise Erbil (Irak) ve Varna (Bulgaristan) duraklarını uçuş ağına ilave etti.
 
Check- in işlemleri
Check-in işlemlerinizi, hem havaalanlarından hem de MaxiBilet üzerinden, on-line check-in olarak yapabilirsiniz. Havaalanlarından yapacağınız check-in işlemleriniz için, uçuş saatinizden 2 saat önce check-in kontuarında bulunmanız gerekmektedir. Uluslararası uçuşlarınız için, uçuş saatinden en az 45 dakika önce, Türkiye içi uçuşlarınız için ise uçuş saatinizden en az 30 dakika önce biniş kartınızla birlikte bekleme salonunda olmanız beklenmektedir. Uçuş kapısına geç gitmeniz halinde bilet hakkınızı kaybedebileceğinizi ve herhangi bir ücret iadesi yapılamayacağını hatırlatmak isteriz. Türkiye içi uçuşlarınız için, on-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Yapacağınız uçuşlarda, ücretsiz bagaj hakkı sınırlamaları ve fazla bagaj ücretlendirmeleri gideceğiniz yöne göre farklılıklar göstermektedir. Türkiye içinde yapacağınız uçuşlarda, yolcu başına ücretsiz bagaj hakkınız 15 kg ile sınırlandırılmıştır. Türkiye içi tüm iç hat uçuşları için, fazla bagaj ücreti kilogram başına 6.- TL olarak belirlenmiştir. Türkiye içi uçuşlarınızda, 0-2 yaş arası çocuklarınız için bagaj hakkınız bulunmamaktadır. Dış hat uçuşlarınızda; Türkiye ve Mısır yönüne, yanınızda ücretsiz olarak 20-30 kg’lık bagaj ve 6 kilogram ağırlığında, 55 x 40 x 20 cm ölçülerinde bir el bagajı taşıma hakkına sahipsiniz.Tunus, KKTC, Yunanistan, İspanya ,Mısır, Antalya, Alanya, Bodrum, Dalaman yönüne yapılacak uçuşlarda, 20 kg, Türkiye içindeki diğer varış noktalarına ise, ücretsiz bagaj hakkınız 30 kg olarak belirlenmiştir. Her yolcunun yanında bulundurduğu bagaja, kişisel bilgilerini, ev ve tatil adreslerini okunaklı bir şekilde yazılması rica olunur. Bagaj hakkında işlemlerini MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Koltuk seçimi ya da farklı koltuk tercihleriniz hakkında alternatifler sunuyor. Uçakta beraber oturmak istediğiniz kişi veya kişilerden ayrı kalmamanız için, koltuk rezervasyonunuzu MaxiBilet sitesinden online bilet aldığınız sırada ya da uçuş saatinizden en geç 48 saat önce yapmanız gerekmektedir. İleri derecede engelli yolcular ve refakatçileri için koltuk rezervasyonlarından her hangi bir ücret talep edilmemektedir. Koltuk rezervasyonuyla ilgili olarak dış hatlarda 10 Euro, iç hatlarda 10 TL ekstra ücret uygulaması vardır. Havalimanındaki check-in işlemleri sırasında ise, uçakta o an için mevcut olan koltuklar önerilecektir.
Yiyecek, içecek ve ikram
Tüm uluslararası uçuşlarında bir bardak su ve bir adet sandviçi ücretsiz olarak sunmaktadır. Türkiye içindeki uçuşlarınız içinse, özel olarak hazırlanmış menülerden satın alabileceğiniz, geniş bir yiyecek ve içecek yelpazesi sunulmaktadır. SunLight Cafe ve SunLight Bistro Deluxe menüleri uçuşunuzu daha lezzetli hale getirecek seçeneklerle dolu. Gıda alerjisi bulunan yolcular için özel verilecek olan siparişler, uçuş saatinden 72 saat öncesine kadar çağrı merkezlerine bildirilebilir. Bu servis karşılığında 5 Euro ekstra ücret talep edilecektir.