Strasbourg

  • Para birimi:
  • Resmi dil: Fransızca
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Perşembe - 10:30

StrasbourgAvrupa'nın başkenti diye bilinen Strasbourg Fransa'nın kuzeydoğu kentidir. Alsas bölgesinin de başkentliğini yapan kent bölgenin ekonomik merkezlerindendir. Nüfus bakımından ülkenin yedinci en kalabalık kentidir. Milli marş ''La Marseillaise'' 1792'de Rouget de Lisle tarafından burada bestelenmiştir.

StrasbourgŞehir sahip olduğu birçok katedral ve yontma eserleri ile Avrupa kıtasının önde gelen yerlerindendir. Tarihi eserlere ve mimari yapıya meraklı iseniz Strasbourg yurtdışı turlar ile gidilmesi gereken önemli bir şehirdir. Strasbourg'da bulunan 10 tane belediye kütüphanesi içinde özellikle Ulusal Kütüphane ve Üniversite Kütüphanesi tam 3 milyon çalışmayı bünyesinde barındırır.

 

Çok sayıda müze bulunduran şehirde nehirler arasında kurulmuş Petite France'a gidebilirsiniz. Burası kendine has mimari stili ve dar sokakları ile Strasbourg'un en güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz bölgedir. Çevresi üzüm bağları ile çevrili olan etrafı ile göze çarpan şehrin çok sayıda park ve bahçesi bulunmaktadır.

 

Gotik sanat ürünü bir şaheser olan Notre Dame Katedrali sahip olduğu yüzlerce heykel ile insanı büyülemektedir.Saint Thomas Kilisesi 142 metre yüksekliğinde yine gotik mimari tarzı ile inşa edilmiş mükemmel bir sanat eseridir. Gezip görülecek en önemli yerler arasında; Deux Rives Parkı, Tarih Müzesi, Rohan Sarayı, Avrupa Parlemonto Binası, Modern Sanatları Müzesi, Bağımsızlık Sarayı,Orangie Parkı, Alsacien Müzesi yer almaktadır.

StrasbourgStrasbourg UNESCO'nun İnsanlık Mirası listesinde 1988 yılından bu yana yer almaktadır. Hem kent merkezi, hem de çevresindeki Orta Çağ ve Rönesans mimarisinin etkisiyle kent adeta açık hava müzesini andırmaktadır. Kentin diğer tipik Fransız şehirlerine benzememesinin sebebi bir sınır kenti olmasıdır. Alman ve özellikle Fransız kültürünün yoğun özelliklerini taşıyan şehir kuzey doğu Fransa'nın ekonomi merkezidir. Bununla beraber Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu bünyesindedir. Uluslararası kurumlara ev sahipliği yaparak bu alanda Cenevre ve New York'la birlikte ülke başkenti olmamasına rağmen ön plana çıkan bir şehirdir.

 

Büyük bir öğrenci kenti olan Strasbourg üniversiteleri ile uluslararası platformda tanınmış olup öğrencilerin %20'si yabancıdır. Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosunun yer aldığı şehir Avrupa Birliği görüşmelerine ev sahipliğini 1949 yılından bu yana sürdürmektedir. Bu sebeple Brüksel'den sonra Avrupa Birliği'nin 2. önemli kentidir.

 

Yaz ve sonbahar aylarında yapmış olduğu festivaller ile de dikkat çekmektedir. Yaklaşık 50 bin üniversite öğrencisinin bulunduğu şehirde gece hayatı da oldukça hareketlidir. Gece kulüpleri, biraneler, barların yanısıra çok sayıda şarap mahzeni yer almaktadır. 

Çok dinamik bir mutfağa sahip olan Strasbourg çok fazla değişikliğe ve yeniliğe uğramıştır. Şehrin içinde bulunduğu Alsas bölgesindeki yerel tatlar şehir mutfağına da yansımıştır. Farklı sebzelerin eklenmesi ile yapılan bir patates yemeği olan Salade de pommes, biftek ve kuzu etli bir patates yemeği olan Baeckeoffe tercih edilebilir lezzetlerdendir.

 

Taze balıkların bifteklerinden oluşan bir yemek olan Matelote de öne çıkan bir yemektir. Alsas tavernaları ile ünlü kentte bu mekanlar aynı zamanda şarap hanlarıdır. Ünlü bira üreticileri Kronenbourg ve Fischer bu bölgenin üreticileridir. Beyaz şarapları ile öne çıkan şehirde Gewürtztraminer, Riesling ve Pinot Giris en bilindik çeşitleridir.

Önceki yıllarda sokak satıcılarının ağırlıklı olduğu şehirde gününmüzde büyük alışveriş merkezleri, butikler ve alışveriş caddeleri bulunmaktadır. En büyük alışveriş merkezi Place Des Halles'tir. Burada çok sayıda elektronik eşya satın alabileceğiniz mağaza bulunmaktadır. Diğer önemli alışveriş merkezlerine baktığımızda Rivetoile, Galeries Lafayettes, Rue des Hallebards ve Georama gelmektedir.

Strasbourg Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Strasbourg uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Strasbourg için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Strasbourg seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Strasbourg uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Strasbourg uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Strasbourg uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Strasbourg uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Strasbourg uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…