Split

  • Para birimi: Hırvat Kunası (HRK)
  • Resmi dil: Hırvatça
  • Telefon kodu: +385
  • İnternet alan adı: .hr
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Perşembe - 10:51

SplitHırvatistan’ın büyük şehirlerinden biri olan Split, Dalmaçyanın ortasında yer alıyor. Şehirde bulunan Split Limanı, Adriyatik adasına giden bir geçiş noktası görevini görüyor. 

SplitRoma imparatoru Diocletian için yapılmış olan sarayın çevresinden başlayarak genişleyen şehir, roma dönemine ait duvarları, meydanları, tapınakları ile dikkat çekiyor. Sarayın hemen yanında fotoğraf için de güzel bir yer olan St Dominus Kulesi yer alıyor. “Riva” adı verilen sahil kesiminde kutlamalar yapılıyor. Roma, Bizans ve Venedik izlerini taşıyan şehirde farklı bir kozmopolit hava da vardır. Brac adası genellikle balayı çiftlerinin tercih ettikleri sakin bir ada. Marjan Dağı (Marjan Tepesi) muhteşem Adriyatik manzarasını da gözler önüne seriyor. 

Birinci Dünya Savaşı sırasında adı duyulan heykeltraş Ivan Mestroviç anısına yapılan Mestroviç Galerisi, turistlerin ilgisini çeken bir adres. Marjan bölgesinde çok sayıda kiliseye rastlamak mümkün. Şehirde bulunan Tiyatro Binası 19. Yüzyılda neo-rönesans mimarisi ile yapılmış bir tarihi yapı. Hırvatistan’ın en eski müzesi olan Split Arkeoloji Müzesi, çok sayıda sanat eserini sergiliyor. Krka Ulusal Parkı, bir doğa parkı olarak muhteşem güzelliğe sahip.

Hırvatistan mutfağı, İtalyan mutfağına benzerliği ile öne çıkıyor. Yerel lezzet olarak “Soparnik” içine sebze konularak hamurdan yapılan bir yiyecek. Pazar denilen yerde çok yapılan ve satılan bu yiyeceği merkezde de bulabilirsiniz. Hırvatistan’ın kıyı bölümünde kalamar dolması oldukça ünlü. 

Split’te deniz ürünleri çok önemli bir yiyecek olduğundan özellikle Marmontova bölgesinde bulunan balık pazarına mutlaka uğramalısınız. Ayrıca şehirde bulunan sebze pazarlarında da çeşitli lezzetleri bulabilirsiniz.

Split Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Split uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Split için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Split seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Split uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Split uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Split uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Split uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Split uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…