Singapur

  • Para birimi: Singapur Doları (SGD)
  • Resmi dil: İngilizce - Malezce
  • Telefon kodu: +65
  • İnternet alan adı: .sg
  • Saat farkı: 5
Cuma - 13:09
SingapurGüneydoğu Asya'da yer alan Malezya Yarımadası’nın en güneydeki ucu Singapur, bir ada şehri. Kent aynı zamanda dünyanın en düzenli gelişmiş ve zengin merkezlerinden biri olarak biliniyor. "1000 alışveriş merkezli ada” olarak da anılan şehrin her köşesinde yüksek yaşam kalitesi kendini gösteriyor. Elmas şeklindeki ada aslında bir başarı öyküsü taşıyor. Bir zamanların basit balıkçı kasabası 1819’da İngiliz şirket temsilcisi Sir Stamford Raffles tarafından mükemmel bir ticari durak olarak kuruluyor. Aslanlı Şehir olarak bilinen yerleşim o günden bu güne, dünyanın en başarılı ve müreffeh kentlerinden biri oluyor.
 
Adada bağımsız Cumhuriyet 1965 yılında kuruldu. Güçlü ve başarılı bir serbest ticaret politikası yaşam standardında eşi görülmemiş yükselmeye neden oldu. Bu sağlıklı ekonomi, 2001 ve 2003 arasındaki küresel durgunluk ve teknoloji sektöründeki krizler sırasında yara aldı. 11 Eylül terörist saldırılarından sonra turistik sayıda ağır bir kayıp yaşadı. 2003 yılının başında yaşanan SARS salgını da bölgeye gelen ziyaretçi sayısında düşüş yarattı.
SingapurSingapur gezginler için çok güzel fotoğrafçılık olanakları ve manzaralar sunuyor. Yolculuğunuza Singapur Nehri boyunca bir bota binerek başlayabilirsiniz.  Bu yolculuk size tam nehrin ağzında, Singapur’un simgesi olarak bilinen “Merlion”u sunacak. Esplanade’da inerek kıyı boyunca yerleşmiş tiyatrolardaki dünya çapında ve yerel performansları görebilirsiniz. Bu yapılar kent mimarisinin görkemli bir parçası. Yerliler bu yapılara “Durian” diyerek dikenli tropik bir meyvenin adını vermiş. Çünkü meyvenin dış görünümü yapılarla benzeşiyor. Durianın aroması herkesin beğenebileceği gibi olmasa da tadına mutlaka bakılmalı.
 
Marina Bay görülmesi gereken en güzel alanlardan biri. İlk Entegre Resort’un da içinde bulunduğu bu alan muhteşem panaromik görüş için ideal bir nokta. Manzarayı kuşbakışı görmek için, Swiss Otel’in en üst katındaki restoranda rezervasyon yaptırmalısınız.  Singapur’da yaşayan farklı etnik gruplar ziyaretçiler için oldukça sıra dışı bir görüntü oluşturabiliyor.
 
Şehir, birçok noktadan görülebilecek ve kıyı boyunca uzayan mükemmel bir ufuk çizgisi manzarası sunuyor. Sıcak iklimine rağmen, birçok turist için tropik bir cennet. Singapur şehrinin önemli bölgeleri aslında etnik parçalar biçiminde özetlenebilir: Arab Street, Chinatown, Colonial District, Orchard Road ve Little India.
SingapurYaşam biçimleri, kültürlerin ve dinlerin sunduğu çeşitlilik, bu kentte büyük bir düzenle birlikte yaşıyor. Kente fazlasıyla hak ettiği “güzel” sıfatını kazandıran, temiz ve çağdaş anakent yaşantısı. Nüfusun yüzde 80’inden çoğunun yaşadığı çok katlı konutlar ve yapay parklar 30 yıl gibi bir sürede şehri bu görünüme taşımış.
Burada, yani tam Singapur Nehri'nin ağzında, Asya geleneği ve çağdaş teknoloji buluşuyor.
 
Şehrin geleneksel mimarisi üzerinde yükselen gökdelenler, Çin ve Hindu tapınaklarıyla birleşiyor. Antik ve bir o kadar çağdaş şehir, Çinli Malezyalı ve Hint köklü ama İngilizce konuşan bir topluluk oluşturuyor. Bu farklı kökler dini hoşgörü sayesinde, herhangi bir çatlak ses olmadan yaşıyor.
 
Asya Medeniyetleri Müzesi, Empress Place, Singapur Sanat Müzesi, Singapur Tarih Müzesi ve Singapur pulculuk Müzesi görülebilecek müzelerden bazıları. Bu gezi sonrasında Singapur hakkında tam bir bilgi sahibi olabilirsiniz.
Yiyecekler tümüyle ulusal bir kimlik taşıyor. Singapur’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Yiyecek Festivali” yerel mutfağın geçit resmini sunuyor. Tavuk pilav, laksa, biberli yengeç benzeri yemeklerden yemek için Marina Bay doğru adres. Fiyatlar 10–12 dolar arasında seyrediyor. Birçok restoranda, aldıklarınızı ödedikten ve çorbanızı içtikten sonra Tom Yam veya Tavuğunuzu kendiniz pişiriyorsunuz. İsraf edecek olursanız 5 dolar daha ödemek zorundasınız.
 
Chinatown Food Street geleneksel yemekler ve deniz ürünleri yemek için muhakkak görülmesi gereken bir yer. Smith Street üzerindeki diğer yeme içme mekânları öğleden sonradan başlayarak gece geç saate kadar açık. Geylang, Singapur bir başka ilginç karın doyurma adresi. Sokakta birçok erkek görmek sizi şaşırtmasın.
East Coast Park deniz yemekleri merkezinde sayısız balık lokantası bulunuyor. Plaj kenarında yemek yiyebilirsiniz. En gözde yemeklerden birinin biberli yengeç olduğu bu restoranlarda, hafta sonu ya da tatillerin arifesinde rezervasyon gerekli olabiliyor.

Alışveriş deyince Orchard Yolu akla geliyor. Manhattan’ın 5. Caddesi’ni ya da Paris’in Champ Elysees’ini andırıyor. Belli başlı alışveriş merkezleri burada bulunuyor. Temmuz ayında başlayıp üç hafta kadar süren “Büyük Singapur İndirimli Satışları” çok ilgi görüyor ve geleneksel bir etkinlik olarak biliniyor. Etnik şeyler satın almak istiyorsanız Serangoon Road ve komşuluklarına gitmelisiniz. Tam anlamıyla mücevherat, kaşmir ipekleri, baharatlar, egzotik kokular ve ürünler bulmak mümkün. “Zhu Jiao Centre” ve “Mohammed Mustaffa & Samsuddin Company” görülmesi gereken birer Hindistan bölgesi olarak Buffalo Road üzerinde sizi bekliyor.

Zamanınız varsa;

Sentosa Adası mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

 

Çin ve Hindistan’ın birer minyatürü Little India ve Çin Mahallesi’ni görün!
 
Singapur Hayvanat Bahçesi’ni gezin!
 
Şehir merkezinde birçok tarihi Hindu ibadethaneleri, cami, kilise yan yana.
 
Festival Zamanı
Ulusal sanat konseyi tarafından düzenlenen bu Singapur Art Festivali görülmeye değer.
 
Singaore Food Festivali’nde yemek temalı gezilere katılıp Çin ve Hint yemeklerinden tadabilirsiniz.
 
Amerikalıların Cadılar Bayramı’nın tam karşılığı burada Aç Hayalet Festivali.
 
Vesak Day, en büyük Budist festivali. Mayısta ilk dolunayla başlıyor.

Singapur Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Singapur uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Singapur için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Singapur seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Singapur uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Singapur uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Singapur uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Singapur uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Singapur uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…