sas-scandinavian-airlines-ucak-bileti

SAS Scandinavian Airlines

İskandinav Hava yolu taşımacılığı sistemi (SAS),Danimarka, Norveç ve İsveç'in çok uluslu havayolu taşımacılığı ve bu İskandinav ülkelerinde önde gelen havayollarıdır. Merkezi İsveç'in başkenti Stockholm'dedir. Star Alliance hava yolu ittifakının kurucu üyesidir.Havayolları Air Greenland, Liniefly, Spanair, Thai Airways Int, Air Scanair’ın kurucusudur. Özellikle yurt dışına bağlantılı uçuşlarda büyük avantajlar sağlayan bu ortaklık, havayollarının gücünü dünya çapında arttırmaktadır.2006'da İskandinav hava yolu taşımacılıkları, 25 milyon yolcuyu taşıdı ve SAS grubunun 38.6 milyon yolcusu vardır.

Check- in işlemleri
Online check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.İnternet üzerinden yapacağınız check-in işlemleri için uçuş saatinden 60 dakika öncesine kadar, kioks veya kontuarlarda yapacağınız işlemler içinde uçuş saatinden 30 dakika öncesinde işlemlerinizi tamamlamanız beklenmektedir.SAS Havayolları ile uçacak olan yolcular uçuş yapacakları kapılarda uçuş saatinden 20 dakika, eğer yurt dışına uçuyorlarsa 25 dakika öncesinden hazır bulunmaları gerekmektedir. Güvenlik kontrolünden rahatlıkla geçebilmeniz için kendinize zaman ayırın, uzun kuyruklar olabileceğini lütfen unutmayın.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları uçuşlarında da, sınırları belirlenmiş ücretsiz ve ücretli bagaj taşıma hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz bagaj hakkınız, kabin içi ücretsiz bagaj hakkınız, ücretli bagaj ücretleri, aldığınız biletin yönüne, biletin niteliğine, sınıfına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Uçak içine alacağınız, koltuk altı veya baş üstü kabine yerleştirebileceğiniz 23 x 40 x 55 cm ölçülerinde ve 8 kiloyu aşmayacak şekilde hazırlanmış ücretsiz el bagajı hakkınız mevcuttur. Çantasıyla birlikte bir adet lap top ve el çantanız ücretsiz olarak değerlendirilecek bagajlarınız arasındadır.Havayollarıyla ücretsiz kabin bagajının dışında bir adet 23 kiloya kadar ücretsiz bir bagaj hakkınız bulunmaktadır. Eğer Plus veya Business yolcusu iseniz daha fazla bagaj hakkınız bulunmaktadır. On-line rezervasyon sırasında veya havaalanlarındaki kiokslarda check-in işlemi yaparken, fazla bagajınızı belirtirseniz avantajlı ödeme seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Bagaj hakkında işlemleriniz MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz. SAS hava yolları ile yapacağınız uçuşlarda, kayak ekipmanlarına, müzik aletlerine, golf ekipmanlarına ek ücret ödemeyeceğinizi belirtmek isteriz.
Koltuk seçimi
Ön rezervasyon sırasında yapacağınız koltuk seçimi işlemi, size uçak içindeki en iyi koltukları seçmenizi sağlar. Uçuş saatinizden 22 saat öncesine kadar, on-line koltuk seçimlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Koridor ya da cam kenarı, acil çıkış kapıları ya da ön sıradaki koltukları on-line olarak tercih etmeniz çok kolay. Bu servis küçük bir ücrete tabiidir. Eurobonus Gold veya Diamonds kart üyeleri tüm bu tercihleri herhangi bir ücret ödemeden yapma hakkına sahiptirler.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayollarının tüm uçuşlarında çay ve kahve dışındaki ikram servisleri ücret karşılığında yapılmaktadır. Eğer Go, Plus veya Business sınıfında uçuyorsanız herhangi bir ücret ödemeden leziz menülere ulaşma imkânına sahipsiniz. Ayrıca bu sınıfta uçan tüm yolcular ve ekonomi sınıfı yolcuları uçuş yönlerine göre sınıflandırılan uçak içi eğlence sistemlerinin konforundan seyahat süresince ücretsiz olarak faydalanabilirler. Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.