Sao Paulo

  • Para birimi: Real
  • Resmi dil: Potekizce
  • Telefon kodu: +55
  • İnternet alan adı: .br
  • Saat farkı: -6
Perşembe - 06:52

Sao PauloSao Paulo, Güney Amerika’nın en kalabalık şehridir. Brezilya’nın ekonomi merkezi olan şehir, müzeleri ve kültür parkları ile görülmeye değer. Kozmopolit bir şehir olan Sao Paulo, Japonya’nın dışında en büyük Japon nüfusa sahip.

Brezilya’da en büyük yeraltı ulaşım sistemine sahip şehir metrosu çok kapsamlı olmasa da oldukça kullanışlı. Avenida Paulista, Bela Vista ve Jardim Paulista bölgelerine toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gezilecek alanlar şehrin genişletilmiş merkezinde bulunuyor. Bu bölge kuzeyde Tietê Irmağı, batıda Pinheiros Irmağı ve Avenida Dos Bandeirantes ile doğuda Avenida Salim Farah Maluf caddeleri ile sınırlı. Tarihi merkez beyaz levhalar ile ayırt ediliyor. Sao Paulo 20. yüzyılda büyüme sonrasında eski binalar yerini günümüz mimarisine bırakarak modern bir görünüme kavuşmuştur. Tarihi merkez ya da diğer adıyla “Centro Histórico” eşit oranda kozmopolit bölgelerinden biri. İtalyan bölgesi Bixiga, Japon bölgesi Liberdade, Sé ve Vale Anhangabaú, República, Bom Retiro ve Luz bu bölümde yer alıyor. Şehrin güney bölgesi yeşil alan ve gölün etrafına yayılmış olan yerleşimi gösteriyor. São Paulo’nun kuzey bölgesinde yer alan Freguesia adındaki mahalleler ise daha çok küçük bir kasabayı anımsatıyor. 

Sao Paulo’da çok sayıda müze bulunuyor. Bu müzeler ve sanat evleri; resim, heykel, fotoğraf ve tüm görsel sanatların seçkin örneklerine ev sahipliği yapıyor. Modern Sanat Müzesi (MAM), Pinacoteca Devlet Müzesi, Kutsal Sanat Müzesi, Lasar Segall Müzesi, Görüntü ve Ses Müzesi – MIS gezilecek müzelerden bazıları. Sao Paulo Uluslararası Sanat Bienali ve film festivalleri sayesinde ayrıca sayısız müzik, dans ve tiyatro gösterilerine sahne oluyor.
 
Sao Paulo gece hayatı çok canlı; eğlence dönüşüne denk gelirseniz, gecenin ortasında trafikte sıkışıp kalabilirsiniz. Trafik ayrıca sabah 8–10 ve akşamüstü 6–8 saatleri arası tam bir keşmekeşe dönüşüyor. 
 

İtalyan, Japon ve Arap etkileri taşıyan farklı mahalleler, mutfağa da yansımış durumda. Şehirde küçük büyük çok sayıda lokanta bulunuyor. Dünya mutfakları arasında ciddi bir yer edinmi Sao Paulo mutfağında yemekler daha çok  domuz eti ile yapılıyor.

Moda mağazalarında alışveriş yapmak için yeni alışveriş merkezlerinden Higienópolis, “Ibirapuera” ve “Rua Oscar Freire” en doğru adresler. Mercadao (Büyük Pazar) olarak bilinen ve Estado Caddesi yakınlarında bulunan pazara, meyve-sebze alışverişi yapmak veya yemek için uğramak gerek. Guarana Brezilya şık kumaş giysilerle dolu bir başka alışveriş noktası.

Sao Paulo Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Sao Paulo uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Sao Paulo için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Sao Paulo seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Sao Paulo uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Sao Paulo uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Sao Paulo uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Sao Paulo uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Sao Paulo uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…