ryanair-ucak-bileti

Ryanair

1985 yılında İrlanda'da kurulmuş olan havayolu şirketi. Bir merkezi Dublin Havalimanı, diğer merkezi ise Londra’da bulunan, Stansted Havalimanındadır. Uçak biletlerine uyguladığı düşük fiyat politikalarıyla popüler bir havayolu şirketidir.On yıldır düşük maliyetli biletleriyle uçmaktadır.
1994 tarihinde şirketin başına geçen Michael O'Leary sayesinde, Ryanair taşıdığı yolcu sayısını yıllık 700.000'den bugün 50 milyona çıkarmayı başarmıştır.Filosunda 301 Boeing 737-800 bulunmaktadır ve 170'den fazla uçuş noktası bulunmaktadır.
Check- in işlemleri
Check-in işleminizi yalnızca online olarak yapabilirsiniz. Check-in işlemi, uçuş saatinizden 15 gün önce başlar ve dört saat önce sona erer. On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Bilet satın alırken uygulanacak bilet ücreti 7 Pound, havaalanı veya çağrı merkezi aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda uygulanacak bilet ücreti 14 Pound olacaktır. Havaalanına gelmeden önce biniş kartınızı basmanız gerektiğini önemle hatırlatırız, aksi takdirde havaalanından alacağınız biniş kartı için ekstra 70 Pound ödemeniz gerekecektir. Bavullarınız için online rezervasyon sırasında ödeme yaptıysanız, eşyalarınızı kontuara bırakabilirsiniz. Eğer bavullarınızın ödemesini havaalanında yapacaksanız, bu işlemi uçuştan 2 saat önce başlayan ve 40 dakika öncesinde kapanacak olan masalardan yapabilirsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Her yolcunun, ağırlığı 10 kiloyu geçmeyen bir adet el bagajı hakkı vardır.El bagajının ölçüleri 55cmx40cmx20 cm boyutlarını aşmamalıdır. Havayolu firması bu konudaki oldukça titiz davranmaktadır. Havaalanında, bagajlarınız ölçülme ve tartılma işlemi uçağa binmeden önce hassasiyetle yapılacaktır. Ücretli bagaj fiyatlandırması gideceğiniz yöne ve içinde bulunulan mevsime göre değişkenlik gösterecektir. Bagaj hakkında işlemlerini MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Ryanair uçaklarında, koltuk arası mesafeleri standart olarak 30 inçtir. Acil çıkış kapılarının bulunduğu, 1, 6, 17 no’ lu sıralarda daha geniş alanlı koltuklar mevcuttur. Eğer daha geniş koltuklarda oturmak istiyorsanız, bunu rezervasyonunuz sırasında, 10 Pound fazladan ödeyerek satın almanız mümkün. Rezerve edilmeyen koltuklar arasında, öncelikli tercih yapmanız için 7 Pound ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.Havayollarında koltuk mesafelerinin dar olduğu bilinen bir gerçektir bunun karşılığı ise, size ucuz uçak bileti olarak geri dönmektedir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden desek alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayolları’nın yiyecek ve içeçek ücretlendirmelerini MaxiBilet web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.