royal-air-maroc-ucak-bileti

Royal Air Maroc

1953 yılının Haziran ayında 1946 yılında kurulmuş olan Air Atlas ve 1949 yılında kurulmuş olan Compagnie Cherifienne de Transports Aeriens Air Maroc firmalarının birleşmesi ile kurulmuştur. Firma, 1957 yılında Marocca devletinin firmanın % 67.73’ünü satın alması ile birlikte Royal Air Maroc adını almıştır. Royal Air Maroc, 1986 yılında Boeing 757 ile sefer düzenleyeceğini duyurarak, Afrika ülkeleri arasında bir ilke imza atmıştır. Boeing 757 ile düzenlenen ilk sefer ise Seattle’den Casablanca’ya düzenlenen non stop sefer olmuştur.Günümüzde ise Royal Air Maroc, sürekli olarak artan yolcu sayısına karşılık verebilmek için kendisini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.
 
Check- in işlemleri
Havaalanında, Havayolları kayıt bürosundan ya da daha hızlı olması için self-servis check-in kontuarından veya MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Bagajlarınız kaydedilir ve biniş kartınız çıkarılabilir ,Yolculuğunuz tüm güvenliğiyle başlayabilir.Check-in kapanış saatine dikkat ediniz.Öngörülen kalkış saatinden 02 saat (ya da uzun mesafeli yolculuklarda 03 saat) önce (durgun dönemde) ve hareketli dönemde ( okul tatilleri, vb. )03 saat önce (ya da uzun mesafeli yolculuklarda 04 saat) uluslararası check-in işleminizi gerçekleştirin.Check-in saatinin geciktirilmesi durumunda Fas Kraliyet Havayolları rezerve edilmiş koltuğu kullanma hakkını saklı tutar.Check-in işlemi kalkışa 45-50 dk. kala kapatılır.İnternet üzerinden check-in işleminizi yaptıysanız ve kaydedilecek bagajınız yoksa havaalanına daha geç gelebilirsiniz.Bununla birlikte uçuş saatinden 45 ya da 50 dk. önce olarak belirlenen Saat Sınırını aşmamalısınız, aksi takdirde Havayolları koltuğunuzu istediği gibi tanzim edebilir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Fas Kraliyet Havayolları parça sayılarında çok cömert bagaj politikalarından birini sunuyor (Parça konsepti). Fas Kraliyet Havayolları ile aşağıdaki bagaj hadlerinden faydalanırsınız.Ekonomi sınıfında 23 kiloluk 1 bagaj ,Business Class' da 23 kiloluk 2 bagaj,Safar Flyer Gold,Silver ve Ambassador üyeleri için 23 kiloluk 1 bagaj.Gidilecek yere göre, ek hak istemeniz mümkün.Bagaj haddi, ücretsiz kabul edilen bagaj sayısını ve her bir bagajın maksimum ağırlığını sınırlayan « parça konsepti » (Parça sınırı) standart kuralına göre Fas Kraliyet Havayolları’nın gerçekleştirdiği bütün uçuşlar üzerinde uygulanır. Bu sınır seyahat tarifelerine ve rezervasyon sınıflarına göre değişir.Bu demek oluyor ki her yetişkin yolcu uçuş tarifesine göre bir ya da iki bagajı ücretsiz olarak kaydettirebilir. Bu sınır bilet üzerinde ya da bu amaçla ayrılmış seyahat özeti kutusunun içerisinde, şu kod ile belirtilir: PC 32 Kilodan fazla ve buna ek olarak 3 boyutu 203 cm’den fazla olan her bagaj Navlun servisine yönlendirilmelidir.Bagaj hakkında işlemlerini MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Havayolları filosunun yeni tasarımlarını keşfedin ve deri koltukların keyfini çıkarın. Yeni ergonomik koltukların sayesinde daha geniş ve daha konforlu bir alana yerleşirsiniz.Konforunuzu artırmak için Fas kraliyet Havayolları Ekonomi Sınıfı yolcularına yastık, yorgan ve konfor kiti sunmaktadır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirisiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Fas Kraliyet Havayolları 2 saat 30 dakikadan fazla süren uçuşlarında periyodik olarak yenilenen menüleriyle ve porselen tabaklarla yemek servisi yapar. Öğle yemeğiniz / akşam yemeğiniz ordövr tabağından, akabinde bir porsiyon günün önerilen 2 çeşit sıcak yemeğinden oluşmaktadır. Peynir, hamur işleri ve meyve seçimi daha sonra sunulacaktır. Uçuş sınıfına ve uzunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesini veya çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.