pegasus-airlines-ucak-bileti

Pegasus Airlines

1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in ortak girişimiyle İstanbul'da kurulan Pegasus, charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yaptı. 2005 yılında Şevket Sabancı ve ailesine ait olan Esas Holding A.Ş. tarafından satın alınmış ve aynı yıl Kasım ayında tarifeli iç hat seferlerine başlayarak Türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli havayolu olmuştur Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın en Hızlı Büyüyen Havayolu” olarak gösterilmiştir.İstanbul merkezli bir havayolu şirketidir. Havayolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost” ( düşük maliyetli hava yolu) modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve yeni uçaklarla seyahat etme imkanı sağlamaktadır. Kısa ve orta menzilli hatlarda, noktadan noktaya uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayoludur.

Check- in işlemleri
Pegasus check-in işlemleriniz için self servis kiosklarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece el bagajı ile seyahat ediyorsanız check in işleminizi kuyruklara girmeden kolayca halledebilirsiniz. Dokunmatik olarak çalışan sistem, ekranda beliren butonlarla sizi yapacağınız işlem hakkında yönlendiriyor. Hızlıca ulaşabileceğiniz uçuş biletinizle doğrudan biniş kapısına yönelebilirsiniz. Ayrıca MaxiBilet web sitesinden on-line check-in işlemi de yapabilir veya çağrı merkezi ve havalimanlarından check-in işlemlerinizi kontuarlardan rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. İnternette check in yapmış yolcular uçuş saatinden en az 60 dakika önce havalimanında olmaları gerekmektedir. Check in işlemini havaalanında gerçekleştirmek isteyen yolcular iç hatlar için uçuş saatinden bir saat, dış hatlar içinse 2 saat öncesinden havaalanında olmak zorundalar
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Pegasus Hava Yollarında serbest bagaj hakkı iç hatlarda 15 kg, Dış hatlarda ise 20 kg olarak belirlenmiştir. Hava yolu şirketinin yolcu bagaj taşıma hakları arasında, kabin içi ücretsiz bagaj hakkı 8 kg olarak belirtilmiştir. Satın alabileceğiniz maksimum kg hakkı 20 kg olup ücretler 5 kg, 10 kg, 15 kg ve 20 kg gibi basamaklarla belirlenmiştir. MaxiBİlet web sitesinden veya çağrı merkezimizden fiyatlama hakkında bilgi alabilirsiniz. Seyahatinize başlamadan önce fazla bagajınız varsa, önceden yapacağınız ödemelerle, bu sorunu daha uygun fiyatlarla, daha ucuza aşabilirsiniz
Koltuk seçimi
Pegasus hava yolları koltuk seçimlerinizle ilgili ücret uygulaması yapmaktadır. Koltuk seçme işlemi yalnızca bilet satın alma aşamasında veya bilet satın alındıktan sonra yapılabilir. Ayırttığınız koltuk için hemen ödeme yapmanızı aksi takdirde kısa bir süre sonra ayırtmış olduğunuz koltuğun iptalinin yapılacağını hatırlatmak isteriz. Uçuş döneminiz ve uçacağınız yöne göre farklı tarifelerde değerlendirilen koltuk ücretleri için MaxiBilet web sitesiden ve çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Pegasus Havayollarının tüm tarifeli uçuşlarında ikram servisleri ücret karşılığında yapılmaktadır. Uçuşlarınız için satın alacağınız ücretli menülerin bilgilerini, MaxiBilet web sitesi ve çağrı merkezimiz üzerinden destek alabilirsiniz. Uçuşlarınızla ilgili yapabileceğiniz iptal ve değişikliklerle ilgili olarak, uçuş saatinden 24 saat önce yapılan iptal ve değişikliklerle ilgili herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 24 saatten daha az zaman kalması durumunda ise satın alınan ikram menüsünün ücreti iade edilemez.