Osaka

  • Para birimi: Japon Yeni
  • Resmi dil: Japonca
  • Telefon kodu: +81
  • İnternet alan adı: .jp
  • Saat farkı: 6
Çarşamba - 13:43

OsakaHem modern hem de geleneksel bir şehir olan Osaka, Japonya’nın merkezine yakındır. Japonya’nın en önemli ticaret ve ekonomi ve kentlerinden biridir. Japon mutfağı ve gece hayatı ile ön plana çıkan şehrin geceleri de oldukça hareketli geçmektedir.

OsakaOsaka, bir turizm kenti olmakla beraber, kültürü, tabiatı ve tarihi ile çok zengin bir şehirdir.  Kita adı verilen, şehrin kuzey bölümü kentin önemli ticaret bölgesidir. Büyüklüğü ile dikkat çeken alışveriş merkezleri bulunan şehirde aynı zamanda tarihi yapıda ilgi çekicidir. Umeda Sky (Gökyüzü) Binası, Osaka Temmangu Tapınağı, Osaka Barınma ve Yaşam Müzesi, Kita bölgesinde bulunan önemli yapılardan bazılarıdır. Osaka’daki bankaların çoğu, kentin ekonomi ve tarih merkezi olan Nakanoshima Bölgesi’nde yer almaktadır. Modern binaların yanında neo-rönesans dönemine ait yapılarda dikkat çekmektedir. Nakanoshima Parkı, Naniwabashi Köprüsü, Naniwa Kilisesi gibi çok sayıda cazibe bu bölgeyi kent turizminin odak noktalarından biri haline getirmiştir. Minami bölgesi, Osaka’nın alışveriş ve eğlence merkezidir. Bu bölge; alışveriş merkezleri, restoranlar, dans mekanları ve kültür merkezleriyle ön plana çıkmaktadır.    

Kentin mistik havasının yanında, dinamizmi ve eğlencesinden geri kalmayan sosyal bir yaşamı vardır. Osaka, Bunraku (kuklalarla yapılan tiyatro) tarzındaki tiyatronun doğduğu yerdir. Bu sebeple Osaka’nın ve Japonya’nın en önemli kültür değeridir. Osaka, tarihi ve kültürel değeri büyük çok sayıda kaliteli müzeye ev sahipliği yapar. Doshomachi Eczacılık ve Tarih Müzesi, Yenilik ve Girişimcilik Müzesi (Entrepreneurial Museum of Challenge and Innovation), Osaka Bilim Müzesi, Osaka Deniz Müzesi, Suntory Müzesi ve Mint Müzesi, bunlardan birkaçıdır. Kent çok sayıda etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Tenjin Matsuri, Kiraz Ağaçlarının Çiçek Açması (Cherry Blossom) Festivali, Sumiyoshi Masturi, Mido-Suji Töreni ve Shinnosai Festivali, kentin bu anlamda en önemli organizasyonlarındandır. 

Osaka, Japonya’nın ve Uzak Doğu’nun en zengin ve popüler mutfaklarından birine sahiptir. Japon, Batı, Asya, etnik ve daha birçok farklı mutfaktan lezzetleri bulabilirsiniz. Şehrin her noktasına yayılmış kaliteli restoranların hepsinde bu tatları bulabilirsiniz. Erişte ve farklı türde makarnaların servis edildiği restoranlar oldukça popülerdir. Tatlılar, kent mutfağında önemli bir yere sahiptir. Kentin her tarafında restoran, kafe ve birahanelere rastlarsınız.     

Moda, dünyaca bilinen markalar, tasarım butikleri, teknoloji ürünleri, yerel hediyelik eşyalar, sıra dışı tasarımlar ve aklınıza gelebilecek her türlü alternatifin sunulduğu bir kenttir Osaka. Şehir, yeraltı alışveriş merkezleri ve üstü kapalı alışveriş pasajlarıyla ünlüdür. 

Osaka Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Osaka uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Osaka için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Osaka seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Osaka uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Osaka uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Osaka uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Osaka uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Osaka uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…