onurair-ucak-bileti

Onurair

Türk havacılık sektöründe her zaman ilklere imza atma misyonunu ilke edinen Onur Air, 
22 uçaklık filosu ve 5027 koltuk kapasitesi ile Türkiye'nin en köklü özel havayolu şirketidir.
1992 yılından bu yana üstün hizmet kalitesini ön planda tutarak havacılık sektöründe güvenle hizmet veren Onur Air, 2003 yılından itibaren de uluslararası uçuşlarının yanına tarifeli iç hat uçuşları eklemiştir. 
Türkiye içinde ve birçok Avrupa ülkesi arasında yapılan seferleri mevcuttur.  İstanbul, Atatürk Hava Limanı’nda bir teknik bakım merkezine sahiptir.
 
Türkiye'nin en köklü özel havayolu şirketi olan Onur Air günümüzde dış hatlarda 20 ülkede 80 noktaya, iç hatlarda ise 15 noktaya sefer düzenlemektedir. 
 
Türkiye'de EN9110:2010 Kalite ve Standardizasyon Belgesi'ne sahip ilk ve tek havayolu kuruluşu olan Onur Air; uçuş güvenliği, zamanında operasyon ve uygun fiyatlı uçuş politikasıyla yolcularına daima değer katarak sürekli büyümektedir.
 

 

Check- in işlemleri
Onur Air’le yapacağınız İç hat uçuşlarında uçak kalkış saatine 30 dakika kala check-in işlemini bitirmeniz beklenmektedir. Dış hat uçuşlarsa uçak kalkış saatine 45 dakika kala check-in işlemini bitirmeniz beklenmektedir. Belirtilen sürelerden sonra check-in işlemi yapamaz ve o uçuşla ilgili tüm haklarınızı kaybeder, ücret iadesi alamazsınız Check-in işlemi yapacak yolcular yanlarında fotoğraflı bir kimlik kartı bulundurmak zorundadır.Check-in hakkında bilgi almak için MaxiBilet internet sayfasından veya çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Onur Air’le yapacağınız uçuşlar sırasında serbest ve ücretli bagaj haklarınızla ilgili belirlenmiş kurallar MaxiBilet web sitesinde mevcuttur. Bu kurallar; 2 yaşından küçük çocukların ücretsiz bagaj hakkı bulunmamaktadır. İç hatlarda serbest bagaj hakkı 15 kg, Kıbrıs, Gence ve Odessa uçuşlarında serbest bagaj hakkı 20 kg, Urmiye uçuşlarında 25 kg dır. Fazla bagaj için iç hatlar ve Kıbrıs uçuşlarında 3 TL/kg ücret, Odessa, Gence ve Urmiye uçuşlarında 4 €/kg ücret tahsil edilmektedir. Yanınızda kabin içine alabileceğiniz el bagaj hakkı 8 kg’dır. El bagajları maksimum 25x45x56 cm ebatlarında olabilir. Uçak altına verilecek bagajlar 30 kg’ı geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır.Bedelini ödemek isteseniz dahi bazı özel durumlarda ekstra bagajlarınızın uçağa alınmaması söz konusu olabilir. Özel durumlu spor malzemelerinde (sörf, kayak, okçuluk, golf, dalış takımı, bisiklet vs.) iç hat ve Kıbrıs uçuşlarında takım başına 20 TL, dış hatlar uçuşlarında ise takım başına 20 Euro tahsil edilir (Ücret havalimanında check-in esnasında alınmaktadır). Uçuşunuzun bitiminde bagajınızın hasarlı/kayıp olduğunu tespit ettiğinizde havalimanını terk etmeden kayıp eşya bölümüne başvurarak rapor tutturmanız zorunludur. Aksi takdirde hasarlı/kayıp bagajınızla ilgili sorumluluk size ait olacaktır.
Koltuk seçimi
Yapacağınız uçuşa 24 saat ile 2 saat kala arasında MaxiBilet internet sitesi üzerinden on-line check-in işlemi yapabilirsiniz. On-line check-in işleminden sonra koltuklar için fiyatlandırma; iç hat ve Kıbrıs uçuşlarında ön sıra ve exit koltukları için 20 TL, diğer koltuklar için 5 TL karşılığında yapılır. Dış hat uçuşlarında ise ön sıra ve exit koltuklar için 10 Euro, diğer koltuklar için 5 Euro karşılığında yapılır
Yiyecek, içecek ve ikram
Onur Air’le yapacağınız uçuşlar sırasında yapılan tüm yiyecek ve içecek ikramları ücretsizdir