olympic-air-ucak-bileti

Olympic Air

Yunanistan'ın milli ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. 2009 yılında yaşadığı mali kriz nedeniyle Olympic Havayolları'nın özelleştrilmesiyle kurulan bir havayolu şirketidir. 2012 yılında Yunanistan`ın bir başka havayolu şirketi Aegean havayolları ile birleşmiştir ve bu birleşme sonrası Olympic Air, iç hatlar dışında Belgrad, Bükreş, Sofya, Tiran ve İstanbul olmak üzere 5 uluslararası destinasyona uçmaya başlamıştır.Kısa sure içinde diğer global havayolları ile yaptığı anlaşmalar ile uçuş ağını oldukça genişletmiştir.Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da ki seferlerine devam etmekt Merkez havaalanları Atina`da Eleftherios Venizelos, Selanik`te Makedonya ve Rodos`ta Diagros havaalanlarıdır. Olympic Air şu anda 32 uçaktan oluşan filosu ile Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika`ya seferler düzenlemektedir.

Check- in işlemleri
Olmypic Air havayolları elektronik bileti olan her yolcusuna uçuş saatinden 48 saat öncesinden başlamak üzere online check in yapma olanağı tanıyor. Online check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Bazı havaalanlarında bulunan self servis kioskları ise havaalanında check in yapmanız durumunda, size zaman kazandıracak bir yöntem. Self servis check in kioskları hızlı bir şekilde, kuyrukta beklemek zorunda kalmadan check in yapmanızı sağlar, biniş kartınızın çıktısını alabilir, koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. Uçağın kargo kısmına verecek bagajınız yoksa, direk biniş kapısına gidebilirsiniz. Havaalanında check in yaptıracaksanız , iki saat önceden havaalanındaki kontuarlarında hazır bulunmanız gerekmektedir. Kontuarlar uçuş saatinizden önce son 30 dakikaya kadar servis vermektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayollarında her yolcu 23kg ağırlığında bir parça ücretsiz bagaj hakkına sahiptir.Bagajınızın belirlenen ağırlığı aşması durumunda kilo başına iç hatlar için 25 euro, uluslararası uçuşlarda ise 35 euro ödenmesi gerekmektedir.Ekstra ücret ödenmesi halinde bile tek parça bagaj ağırlığı güvenlik açısından 32kg ile sınırlandırılmıştır, bu ağırlığı aşan bagajlar için check in işlemi yapılmamaktadır. Kabin bagajı olarak adlandırılan yanınıza alacağınız el bagajınız için ağırlık sınırı 8kg olup ölçüleri ise 55 x 40 x 23 cm`dir. 0-2 yaş çocuklar için belirlenen ağırlık ise 6kg dır.Yolcularına farklı uçuş sınıfları sunmaktadır ve bagaj hakkı ve ücretlendirme, yolculuk ettiğiniz sınıfa bağlı olarak değişiklik gösterir. Bagaj hakkında bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Koltuk seçiminde bebekli yolcular, sağlık sorunu olan yolcular gibi özel durumu olan yolculara koltuk seçiminde öncelik verilmektedir. Koltuk seçiminizi, online check in sırasında yapabilir ve hala bir çok seçenek varken istediğiniz koltuğu seçerek, keyifli bir yolculuğa hazırlık yapabilirsiniz. Koltuk seçimini havaalanında check in sırasında yapılması durumunda, mevcut olan boş koltuklardan seçmek durumunda kalınacaktır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Yolcularını kalkıştan hemen sonra ikram ettiği su,meyve suyu, kruvasan, tuzlu kuruyemiş ve şekerlerle ağırlamakta.Sıcak yemek servisi ise uçuş süresi ve yolculuk edilen sınıfa bağlı olarak, bir çok uçuşta ücretsiz servis edilmektedir. Göz dolduran yemek servisinin yanısıra Glutensiz yemekler, laktoz içermeyen yemekler, deniz ürünleri ve meyve tabağı gibi özel yemekleri de önceden sipariş vermeniz halinde, uçuş anında servisini yapmaktadır. Bebekli yolcular, yine uçuş öncesi bildirmeleri halinde bebek ve çocuk menüsünden yararlanabilirler.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.