Odessa

  • Para birimi: Grivna
  • Resmi dil: Ukraynaca, Rusça
  • Telefon kodu: +380
  • İnternet alan adı: .ua
  • Vize Bilgisi: Vizesiz
  • Saat farkı: 0
Salı - 02:56

OdessaÜlkenin güneybatı bölümünde yer alan Odessa, Kiev, Kharkiv ve Dnipropetrovsk'den sonra Ukrayna'nın dördüncü büyük kentidir. Odessa bölgesine başkentlik yapan kent, Karadeniz’in Odessa Körfezi’nde bulunan çok önemli bir deniz limanıdır. Aynı zamanda Ukrayna’nın en büyük limanı olma özelliğine sahiptir. Ülkenin en önemli deniz limanı olmanın yanında mühendislik, gıda maddeleri işleme, gemi inşaatı ve petrol rafinerilerinde gelişmiş endüstrisiyle ülkenin endüstriyel kalbidir. Üniversitesi, müzeleri ve tiyatroları ile ülkenin kültür merkezidir. Önemli bir otoban kenti ve demiryolları kavşak noktasıdır.

OdessaUzun bir tarihin ürünü Odessa; tarih boyunca Yunanlılar, Türkler ve Ruslar tarafından yönetilen bir coğrafyaya sahiptir. Harikulade mimariler, tarihi abideler, kalkerden evler ve büyük ılıcalar, Odessa’nın en önemli turizm hazinelerindendir. 
 
Kent merkezinde Potemkin Merdivenleri yer almaktadır. Odessa’nın en güzel bölümü olan Prymorsky Bulvarı’nda yer alan bu merdivenler, Eisenstein’in “Potemkin Zırhlısı (The Battleship Potemkin) adlı filmiyle ün kazanmıştır. 
 
Vorontsov, Tolstoy, Brzozowski ve Potocki Sarayları, kentin en iyi mimarilerindendir. Bu eserler ziyaretçileri büyüler. Richelieu Dük’ü Heykeli ve Vorontsov Abidesi, kentin diğer önemli eserlerindendir.
 
19. yüzyılda kireç taşından yapılmış yer altı evleri, binlerce turistin ilgi odağı olan görülmeye değer yer altı labirentlerini meydana getirmişitir.  
 
Arkadia Plajı, kenti ziyaret edenlerin ve yerel halkın akınına uğrayan çok önemli bir yaz turizmi mekanıdır. Odessa, tarihi eserler ve sevimli fiskiyeler barındıran çok sayıda parka sahiptir. Shevchenko Parkı, Preobrazhenskiy Parkı ve Victory Parkı, kentteki dinlendirici alanlardan örneklerdir.
Üniversitesi, belediye kütüphanesi, müzeleri ve tiyatrolarıyla Ukrayna’nın kültür merkezi bir kenttir. Cephesi İtalyan Barok mimari tarzında tasarlanmış olan Odessa Opera Tiyatrosu, kentteki en iyi binalardandır. Bölgesel Rusya Dram Tiyatrosu, M. Vodyanoy Müzikal Komedi Tiyatrosu, Bölgesel Konser Salonu, Bölgesel Kukla Tiyatrosu ve Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu, Odessa’nın en iyi sahne sanatları merkezlerindendir.
   
Merkezde bulunan Pushkin Müzesi, Pushkin’e ait mükemmel çalışmalara ev sahipliği yapar. Sanat severlerin kaçırmaması gereken muhteşem bir koleksiyondur. Odessa Arkeoloji Müzesi, Odessa Yerel Tarih Müzesi, Odessa Doğu ve Batı Sanat Müzesi, Devlet Edebiyat Müzesi, ziyaret etmeniz gereken en önemli kültürel mekanlar arasında yer alır.  
Odessa, hem ulusal hem de uluslararası lezzetleri bünyesinde bulunduran bir mutfağa sahiptir. Öte yandan, ülke mutfağını çok güzel bir şekilde yansıtır.  
 
Khleeb (ekmek), Kasha (hububat), Kotleta Po-Kyivsky (tavuk), Borshch (ulusal çorba) ve Varenyky (patates ve peynir köfteleri), kent ve ülke mutfağından en güzel lezzetlerdendir.  
 
Kentte, alkol oldukça ucuz olup kolay ulaşılabilir. Özellikle bira, votka ve şarap fazlasıyla tüketilir.

Odessa, Ukrayna’nın en önemli alışveriş bölgelerindendir. Çizimler oldukça popülerdir. Kaliteli seramikler, tablolar, mücevherler ve aksesuarlar, kent galerilerinde ve sokak satıcılarında bulunabilir. Odessa’da bulunan çok sayıda butik ve alışveriş merkezi, sizleri şaşırtacaktır. Deribasovskaya Caddesi’ndeki hediyelik eşya pazarı ve yine Deribasovskaya yakınlarında bulunan alışveriş merkezleri, kentin en iyi alışveriş noktalarındandır.

Odessa Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Odessa uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Odessa için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Odessa seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Odessa uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Odessa uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Odessa uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Odessa uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Odessa uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…