Nasıl Çalışır Ne Kadar Güvenli

Sisteme Nasıl Kayıt Olunur ve Nasıl çalışır

 

3D secure sistemine kayıt olmak çok kolay. Bankanız 3-D secure  uygulamasını destekliyor ise, ilk ödeme işlemlerinizde ekrana gelecek sayfa aracılığı ile sisteme kayıt olabilirsiniz. Alışveriş öncesinde bankanızın 3-D secure uygulaması web sayfası, çağrı merkezi aracılığıyla yada alışveriş sırasında ekrana gelecek olan 3-D secure sayfası aracılığıyla kayıt yapılabilir. 3-D secure işlemlerinde, anılık kullanılabilir bir şifre  ve  kişisel bir mesaj tanımlanması gerekiyor.
Maxibilet  online bilet satış sayfasından bilgiler sisteme girilir. Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart  sahibinin  kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır. 
Daha önceden sisteme kayıt yapılmadıysa ekrana gelecek olan 3D secure sayfasına kişisel bilgiler girilerek işlem sırasında kayıt olunabiliyor  ve 3D secure şifre belirleniyor. Şifrenin doğrulanmasının ardından işlemin tamamlanması için bankadan onay alınarak satış gerçekleştirilir. Böylece ödeme işlemi güvenli bir şekilde gerçekleşmiş olmaktadır.