Muş

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: Türkçe
  • Telefon kodu: +90
  • İnternet alan adı: .tr
  • Saat farkı: 0
Salı - 03:35

MuşMuş, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan kentlerimizden biridir. Kurtik Dağı yamaçlarında ve Çarve Karni Derelerinin aktığı vadide kuruludur. Muş, sahip olduğu nehirler, ırmaklar, göller, ovalar ve dağlar ile doğayla bütünleşmiş bir kenttir. Muş lalesi ile ünlüdür.

MuşUrartular'a dayanan tarihi Muş'un en önemli turistik değeridir. Kent sınırları içerisinde çok sayıda tarihi ve kültürel yapı bulunur. Muş coğrafi yapısı ve iklimiyle büyük bir doğa ve kış turizmi potansiyeline sahip olsa da, yetersiz yapılanma bu potansiyelden sonuna kadar faydalanmaya izin vermemektedir.
 
Varto Kayalıdere Antik Kenti şehir merkezinden 40 km uzaklıktaki Kayalıkaya Köyü'nde yer alır. Burası Urartular zamanında askeri karargah olarak kullanılmıştır. Antik kentte yer alan kale oldukça sağlam ve heybetlidir. Ayrıca güneydeki mezarlık da buradaki tarihe şahitlik eder. Kızıl Ziyaret Tepesi, Malazgirt Bostankale Köyü Höyüğü, Dolabaş Höyüğü kentin başlıca tarihi yerlerindendir.
 
Muş Kalesi kentin en eski yapılarından biridir. Kalenin batısında Selçuklulara, Araplara ve Osmanlılara ait mezarlar yer alır.
 
Muş Kalesi Parkı kentin görülmeye değer yerlerindendir. Bu sit alanı oldukça önemli bir milli parktır.
 
Kepenek Köyü'nde yer alan Arak Manastırı tarih boyunca kilise, manastır ve alışveriş merkezi olarak kullanılmıştır. Bu tarihi yapı bünyesinde 360 odayı barındırır.
 
Esenlik Camii, Ulu Camii ve Murat Paşa Köprüsü de şehirde gezilebilecek diğer tarihi yapılardır.
Doğum ve evlilik merasimlerinde kentin otantik yönünü ön plana çıkaran özgün gelenekler uygulanır.
 
Bağcılık kentte oldukça eski bir uğraştır. Geçmişe oranla yaygınlığını kaybetmiş olsa da bu durum halen kentte önemini sürdürmektedir. Monogok, İncebel ve Mehmetcan Bağları başlıcalarıdır.
 
Harafane kentin kültürel yapısının en önemli parçasıdır. Harafane, kentteki insanların baharın gelmesiyle beraber su kıyılarına, gölgelik alanlara, ormanlara ve boş arazilere akın etmesine denir.
Hayvancılığın kentteki en önemli gelir kaynağı olmasının doğal bir sonucu olarak kent mutfağının başlıca malzemesi ettir.
 
Başlıca yöresel yemekler: Muş köftesi, domatesli lahana dolması, çorti, keşkek...

Boncuk ürünleri, halılar, kilimler ve yöresel çantalar kentte yoğun bir şekilde üretilir ve satılır. İlçelerdeki açık hava pazarları ve kent merkezindeki mağazalar başlıca alışveriş yerleridir. Kentten ayrılmadan önce yöreye özgü hediyelik eşyalardan, özellikle boncuk işlerinden alabilirsiniz.

Muş Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Muş uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Muş için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Muş seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Muş uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Muş uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Muş uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Muş uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Muş uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…