Medine

  • Para birimi: Riyal (SAR)
  • Resmi dil: Arapça
  • Telefon kodu: +966
  • İnternet alan adı: .sa
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 0
Çarşamba - 07:55

MedinePeygamberler şehri olarak da bilinen Medine, Suudi Arabistan'ın batısında Kızıl Deniz'e 193 km mesafededir. Eski adı Yesrib olan şehir, Medirra, Medirke, Meddiyne, Mezzine isimlerini de almıştır. 

Hz. Muhammed 622 yılında Mekke’nin 338 kilometre kuzeyindeki Yesrib’e hicret ettiğinde kentin adını “Medinet ül Münevvere (Aydınlanmış Şehir)” olarak değiştirmişti. Medine Hac dönemi dışında Umre ziyareti için gelenlerle de kalabalıklığını korumaktadır. 

Günümüzde Mekke ile birlikte Hac duraklarının en önemlisi konumundaki Medine, her yıl milyonlarca Müslüman’ı ağırlamaktadır.

Medineİslam dünyasının en kutsal ikinci camisi konumunda yer alan Mescid-i Haram Mekke'de yer alan önemli yerlerden biridir.Başlangıçta basit bir yapı olan bu cami çatısı, sütünları ve avlu duvarları ile depremden sonra tekrardan renovasyona uğrayarak bugünkü halini almıştır.

 

Hz.Osman ve Ebu Bekir'in kabirleri de burada bulunmaktadır. Uhud kabristanı ve dağı da islam tarihi açısından oldukça önemlidir. Hendek savaşının yapıldığı bölgede komutan çadırlarının olduğu yerlere küçük mescidler yapılmıştır. Bunlara Yedi Mescidler denmektedir. Medine'ye gelenlerin mutlaka ziyaret ettiği yapılar arasında yer almaktadır. Burada bulunan Cennetül Baki'nin yeri Hz.Muhammed tarafından belirlenmiştir.

 

Kentte yer alan başka önemli bir yapı ise Hz. Ali Mescidi'dir ve burası Mescid-i Nebevi'ye 300 mt uzaklıkta bulunmaktadır. Bayram namazlarını burada kılmaktadırlar. Şehir surları 12. yüzyılda inşa edilen kalelerdir. Burası kente farklı bir hava katmaktadır. 

MedineMedine ilk İslam devletinin kurulduğu şehir olarak, İslam kültürünün merkezindeki iki yerden biridir. Şehirdeki tüm tarihi eserler İslam kültür ve tarihinin önemli yapıları konumundadır. 2006 yılında Suudi Arabistan yönetimi tarafından Knowledge Economic City of Medina ismiyle toplam 7 milyar dolar bütçeli bir proje başlatıldı. 

Medine’de tüm Müslüman ülkelerin mutfaklarına ait restoranlar bulabilirsiniz. Özellikle Hindistan, Pakistan ve Bangladeş restoranları yoğunluktadır. Çin, Endonezya ve Mısır restoranları da görebilirsiniz. Bunlar dışında pek çok yabancı ve yerli fast food restoranı bulabilirsiniz. Sokakta bulabileceğiniz en ucuz yemekler shwarma taamiya denilen vejetaryen sandviç, foul denilen fasulye ve tameez denilen lavaş ekmeği içindeki yiyeceklerdir.

Medine’de özellikle Hac alışverişine uygun eşyalar bulabilirsiniz. Tespihler, kutsal mekânları gösteren magnetler, resimler, Kuran-ı Kerim, ezan okuyan saatler bunlardan bazıları. Kutsal mekânlara yakın yerlerdeki bu tür eşyalar satan dükkânlar dışında oldukça lüks alışveriş merkezlerinde istediğiniz her tür eşyayı satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlı elektronik eşyalar bulabilirsiniz; ama her zaman pazarlık yapın. Pek çok Türk Medine’de ticaret yapıyor, alışverişte mutlaka rastlarsınız.

Medine Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Medine uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Medine için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Medine seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Medine uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Medine uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Medine uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Medine uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Medine uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…