Lviv

  • Para birimi: Grivna
  • Resmi dil: Ukraynaca, Rusça
  • Telefon kodu: +380
  • İnternet alan adı: .ua
  • Vize Bilgisi: Vizesiz
  • Saat farkı: 0
Perşembe - 12:43

Fildişi Sahili'nin en büyük şehri ve eski başkenti Abidjan, oldukça kozmopolit bir görüntü çiziyor. Batı Afrika bölgesinin en büyük limanı burada bulunuyor. Kent için yaşamsal önemdeki bu liman tüm kıtada ikinci en büyük olma özelliğini de taşıyor. Atlantik Okyanusu’nun kıyısındaki liman konumu, içine yerleşmiş lagünü ve hemen yanı başındaki Banco Ulusal Parkı, kentin satır başlarını oluşturuyor.

Lagün boyunca uzanan kent, 1960 yılında bağımsızlığını kazanmış. Ulusal Üniversite’nin bulunduğu Cocody, Plateau, Treichville, Adjame, Koumassi, ve Marcory önemli bölgeler olarak öne çıkıyor. Abidjan Batı Afrika’nın Fransızca konuşan kesiminin finans merkezi olarak gösteriliyor.
 
 
Lagün’ün kolları farklı yerleşim bölgelerinin oluşmasına yol açmış. Okyanusa bağlantıyı sağlayan Vridi Kanal’ı elbette kentin Batı Afrika’daki  bu merkezi konumunu pekiştiriyor. Charles de Gaule köprüsü gökdelenlerle belirginleşen iş merkezi "Le Plateau"’yu, daha çok işçi kesimin yaşadığı güneydeki Treichville ve Marcory bölgesini birbirine bağlıyor.
 
 
Şehrin hemen kuzeyindeki Adjame bölgesinde yer alan Çamaşırcılar Mahallesi görülmeye değer. Suyun içinde kendi geleneksel yöntemleri ile çamaşır yıkayan onlarca insan oldukça ilginç bir görüntü oluşturuyor. Çoğu profesyonel olarak bu işi yapan bu insanlar yıkama işleminde deterjandan değil, sadece kaya ve lastiklerden yararlanıyor.
 
 
Kent ıssız sokakları kadar çevre düzenlemesi yapılmış caddeleri ile de kendine özgü bir Afrika kimliği taşıyor. 1958 yılında inşa edilmiş üniversite kentin doğu bölgesine düşüyor. 
İş yaşantısının merkezi konumundaki Le Plateau bölgesinde trafik, 6 şeritli yollarına karşın neredeyse günün her zamanı sıkışıyor. 
 
Le Plateau’nun batısına düşen Cocody bölgesi daha üst düzey gelir sahibi kesimin yaşam alanı. Kentin simgelerinden sayılan "Hôtel Ivoire" burada bulunuyor.
Burada bilinen adıyla “Parc National du Banco”, bir yağmur ormanı ve yaban yaşamı koruma alanı. Bu zengin doğa alanı görülmeyi kesinlikle hak ediyor. “Parc National de Tai” biraz daha güneyde yer alan bir başka doğa alanı. Bu Park 1982 yılından beri UNESCO miras coğrafyalar listesinde yer alıyor. Uzun ve balta girmemiş yağmur ormanları, kimi zaman güneşi ışınlarının geçmesine izin vermiyor.
 
 
Kentte geleneksel Fildişi sanatının örneklerini görebileceğiniz bir müze bulunuyor. Bu müze Ulusal Müze adıyla anılan bu sanat durağı yanı sıra, bir çağdaş sanat müzesi de Cocody bölgesinde gezilebilir. Ulusal kütüphane bir başka kültür adresi olarak öne çıkıyor.
 
 
Hayvanat Bahçesi oldukça çok türü bir arada görebilmek için bulunmaz bir fırsat sunuyor. Tarımsal araştırma kurumları dikkat çekecek kadar fazla sayıda. Denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz, kentin en güzel kumsalı kesinlikle Bassam.
 
 
Aziz Paul Katedrali 1985 yılında dönemin Papası Jean Paul anısına yapılmış ilginç bir mimari örnek olarak görülebilir. İtalyan mimar Aldo Spirito, bu yapının tasarımında ülkenin adında da yer alan fildişlerine öykünmüş.

“Maquis” adıyla bilinen Afrika tarzı restoranlar hemen her yerde karşınıza çıkabilir. Izgara tavuk ve balık menülerin değişmezi olarak kesinlikle bulunuyor. Sıkça tüketilen yerel lezzetler arasında “aloco” ve “attieke” tadılabilir.

Treichville oldukça yoğun Pazar yeri ve gece yaşamı ile dikkat çekiyor. 
 
 
Bassam kumsalı yolu üzerinde sanat örneklerinden satın alabileceğiniz çok güzel yerler bulunuyor. Pazarlık etmekten çekinmeyin. Cocody ve Le Plateau bölgelerinin alışveriş ve benzeri etkinlikler açısından şehrin diğer yerlerine göre daha güvenlikli olduğunu belirtelim.

Lviv Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Lviv uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Lviv için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Lviv seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Lviv uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Lviv uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Lviv uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Lviv uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Lviv uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…