lufthansa-ucak-bileti

Lufthansa

Almanya’nın Ulusal Havayolu Şirketidir.Yarı özel yarı kamusal şirket olup Almanya'nın en önemli markalarından biridir.Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise 2. en büyük havayolu şirketidir.Ticari işletme merkezi Almanya’nın Köln şehrinde bulunmaktadır.Kendi bünyesinde yaklaşık 100 ülkede 200 çeşit uçuş noktasına ve diğer ortak havayolları ile dünyada yaklaşık 410 uçuş noktasına hizmet sağlamaktadır.Filosu, Avrupa’nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanında bulunmaktadır.2008 yılında dünyanın en iyi hava yolu şirketi seçilmiştir.1997 yılından beri her yıl dünyadaki en iyi transatlantik seçilmektedir. Bu unvanını hala muhafaza etmektedir.

Check- in işlemleri
Check-in işlemleriniz için geleneksel havaalanı check-in işlemlerinden, teknolojik imkânların kullanımına kadar geniş bir yelpazede hizmetler sunmaktadır. Havaalanında bulunmanız gereken saatler çıkış yapacağınız ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Genel eğilim uçuş saatinizden 1,5 saat ila 2 saat arasında değişen sürelerde havaalanında olmanız yönündedir. Havaalanı yer hizmetleri görevlileri check-in işlemleriniz için sizlere yardımcı olup biniş kartınızı vereceklerdir. Bunun dışında havaalanlarındaki kiokslardan check-in işleminizi hızlıca tamamlayıp biniş kartınızı alabilirsiniz.On-line check-in işleminizi MaxiBilet web sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Yapacağınız uçuşlarda bagaj konusuna bir takım standartlar getirilmiştir. Bu standartlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;• Ekonomi Class : Maksimum 23 kg ağırlığında 1 adet bagaj,• Business Class : Her biri maksimum 32 kg ağırlığında 2 adet bagaj, yani toplam 64 kg serbest bagaj hakkı, • First Class: Her biri maksimum 32 kg ağırlığında 3 adet bagaj, yani toplam 96 kg serbest bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcular ek bagaj için parça başına 50 Euro sabit ücret ödeyeceklerdir. Ek her bagaj için –ağırlık dikkate alınmayarak – sabit bir ek ücret ödenecektir.Uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızın ölçüleri maksimum 8 kilo ve 55x40x23 cm olması gerekmektedir. Bu el bagajınıza bir ek olarak el çantası veya laptop gibi şeylere izin verilmekte olup bu çantaların da maksimum ölçüleri 40x30x10 cm olmalıdır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Hava yolları koltuk rezervasyonlarından şu an ücret talep edilmiyor.Check-in işlemleriniz sırasında uçacağınız koltukla ilgili tercih yapabilirsiniz veya MaxiBilet web sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Uçuşlarda sunulan yiyecek ve içecek ikramlarından ücret talep edilmemektedir.Özenle hazırlanan ve dünya mutfağından örneklerle sunulan yiyecek ve içecek menüleri uçuş sınıfınıza göre de değişkenlik gösteriyor. İkram hizmetlerinin çeşitlendirilmesi ve lezzeti konusunda sürekli İyileştirilme ve geliştirme yapan havayolları bu konuda da iddiasını sürdürüyor. Uçuş sürenizi daha zevkli hale getirecek şekilde düzenlenen video ve audio seçenekleri kullanımınız için hazır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden destek alabilirsiniz.