lot-polish-airlines-ucak-bileti

LOT Polish Airlines

LOT Havayolları 1929 yılında Polonya’da kurulmuştur. Polonya bayrağı taşıyan havayolu firması dünyanın en eski havayolu şirketlerinden biridir. Genel merkezi Varşova, Şopen Uluslararası Havaalanı olan firma, uçuşlarını Varşova merkezli düzenlemektedir. Avrupa, Kuzey Amerika, Ortadoğu ve Asya'da 60'a yakın noktaya uçmaktadır.
Pilotları arasında Avrupa ve dünyadan çeşitli branşlarda havacılık sporları şampiyonları yer almaktadır. 2003'te üyelerinin şu an 21.900'den fazla günlük uçuş ve 195 ülkeden 1.328 havaalanına bağlantı sunduğu Star Alliance'a katılmıştır. Havayolları, Boeing 787 Dreamliner uçaklarıyla Avrupa’da ilk uçuş yapan firmadır.Havayolları'nın Türkiye'den uçtuğu noktalar; İstanbul'dan Varşova'ya karşılıklı olarak direkt uçuş gerçekleştirmektedir.
 
Check- in işlemleri
Havayolları check-in işlemleriniz için birçok seçenek sunmaktadır. Yolculuğunuza başlamadan önce tamamlamanız gereken aşamalardan olan check-in işlemi için MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilir veya havaalanlarındaki kiosk cihazlarını güvenle kullanabilirsiniz. E-biniş kartınızı mobil telefonunuza e-mail olarak veya kısa mesaj olarak da isteyebilirsiniz. Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan online check-in olanağı, uçuşunuza 120 dakika kala sona erecektir. Havaalanında yapılan check-in işlemlerinde, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika yönüne yapılan uçuşlarda uçuş saatinden 2 saat önce başlayan check-in işlemi, uçuş saatine 30 dakika kala sona erecektir. Eğer uçuş yönünüz ABD, Kanada veya Çin’e ise, uçuş saatinizden 3 saat önce havaalanında olmanız beklenmektedir. Bu yönlere uçuş yapan yolcular için check-in işlemi uçuş saatine 1 saat kala sona erecektir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Uçuşlarınızda, ücretsiz kabin bagajı hakkınız biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Business sınıf biletlerde; her biri 9 kiloya kadar 2 adet, Premium sınıf biletlerde toplam 12 kiloya kadar 2 adet (bir parçanın ağırlığı en fazla 8 kilo olabilir), ekonomi plus ve ekonomi sınıfı biletlerde 8 kiloya kadar 1 adet, 55cm x 40cm x 23cm boyutlarında bagaj hakkınız mevcuttur.Uçağın kargo bölümünde taşınan bagajlar için uygulanan kurallar bilet sınıfınıza ve uçacağınız yöne göre değişmektedir. ABD, Kanada ve Çin’e giden uçaklarda, business sınıfı bilet sahibiyseniz parça başına 32 kiloya kadar 3 adet, Ekonomi plus veya Premium sınıfı bilet sahibiyseniz parça başına 23 kiloya kadar 2 adet, ekonomi sınıfı bilete sahipseniz 23 kiloya kadar 1 parça ücretsiz bagaj hakkınız vardır. Avrupa, K. Afrika ve Ortadoğu ülkelerine uçuyorsanız, business sınıf biletler için, parça başına 32 kiloya kadar 2 parça, ekonomi plus ve premium bilet sahibiyseniz, parça başına 23 kiloya kadar 1 parça bagaj hakkınız mevcuttur. İç hatlarda yapacağınız uçuşlarda ise bu hak; business sınıf biletlerde parça başına 32 kiloya kadar 2 parça, ekonomi sınıfı biletlerde ise 23 kiloya kadar 1 parça bagaj hakkı olarak sınırlandırılmıştır. Eğer daha fazla kiloyla uçmak istiyorsanız, online bagaj rezervasyonu sayesinde %20’ye kadar daha az ödeyebilirsiniz. Fazla bagaj ücretleriyle ilgili MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Koltuk seçiminizi online rezervasyon sırasında yapabilirsiniz. Standart veya geniş koltuklar için ödemeniz gereken fiyat farkı için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bigi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayolları uçuşlarında yiyecek ve içecek servisi, 6 saati aşan ve 6 saat altı uçuşlar olmak üzere iki kısma ayrılmıştır. Ücretsiz sunulan atıştırmalıkların yanı sıra satın alabileceğiniz yiyecek ve içecek menüleri mevcuttur. Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.