Köstence

  • Para birimi: Rumen Leyi (RON)
  • Resmi dil: Rumence
  • Telefon kodu: +40
  • İnternet alan adı: .ro
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 0
Perşembe - 13:36

Köstence2500 yıllık geçmişe sahip Köstence, Romanya’nın Dobruca bölgesinde yer almaktadır. Romanya’nın, Karadeniz kıyısındaki en büyük liman kentidir. Liman kenti olması şehirde ticaretin de gelişmesini sağlamıştır.

KöstenceKöstence, Romanya’nın üçüncü büyük kenti olması nedeniyle burada ticaret ve kültürel yapı gelişmiştir. Tarihi bir kent olması özellikle turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. 
 
Ovidiu Meydanı, 1887 tarihinde heykeltraş Ettore Ferrari’nin yaptığı eserle kendini gösteriyor. Büyük Mahmudiye Camii de, Ovidiu Meydanı’nda yer alıyor. Kral I.Carol tarafından yaptırılan cami Dobruca kıyı kesiminde yaşayan Müslüman Türklere müftülük olarak da hizmet veriyor. 
 
Roma Mozaikleri (Edificul Roman cu Mozaic) Ulusal Tarih ve Arkeoloji Müzesi yanında dikkat çekiyor. Bu tarihi eserler zamanla bozulduğu için, günümüze kadar ancak bir bölümü gelebilmiştir. Mozaiklerin geçmişi 4. Yüzyılın sonlarına dayanmaktadır.
 
Ceneviz Deniz Feneri (Farul Genovez), 13. yüzyıldan başlanarak bu bölgede ticareti canlandıran Cenevizli tüccarların anısına yapılmıştır. 
 
19. yüzyılda yapılan ve Aslanlı Ev (Casa cu Lei) olarak adlandırılan, Ceneviz mimarisi tarihi yapı Nicolae Titulescu caddesi üzerinde görülebilir.
 
3 ve 4. yüzyıllardan kalan kalıntılar ve sütunlar bulunan, Cumhuriyet Bulvarı (Republicii) üzerindeki Parcul Arheologic gezilmesi gereken yerlerden. 1885 yılında Greko-Roman tarzı ile yapılan St. Peter ve Paul Ortodoks Katedrali turistlerin ilgisini çeken bir başka bölge. Bu kilise ikinci dünya savaşında zarar gördüğü için 1951 yılında yenilenmiş.
 
 Hünkar (Hunchiar) Camii, Tomis Bulvarı’nda bulunan sanat müzesi ve Muzeul de Arta Populara, Ulusal Tarih ve Arkeoloji Müzesi (Muzeul de Istorie Nationala si Arheologi) sanatseverlerin uğrak yerleri arasındadır.
 
Doğasıyla da dikkat çeken Köstence, özellikle turistlerin tercih ettikleri Mamaia kumsalı hafta sonları oldukça kalabalık. Köstenceden başlayan plajlar, neredeyse Bulgaristan sınırına kadar sürüyor. Eforie, Jupiter, Neptun, Olimp, Saturn, Venus ve Mangalia çoğu mitolojik tanrılardan alınmış plaj adlarından bazıları.
 

Kültürel olarak bütün etnik geçmişin izleri, Köstence mutfağında bulunuyor.  Türkiye’den gidiyorsanız yemeklere hiç yabancılık çekmezsiniz. Köylerde geleneksel yemekler lahana sarması, et yemeği tokitura, sulu köfte mititei, mısır unundan yapılan mamaliga ve balık çokça tüketiliyor. Tatlı olarak börek, krep süzet ve kozonak yani kek yeniyor.

Sadece yaya trafiğine açık yerlerde mağazalar, restoranlar ve kafeler yoğunlaşıyor. Ştefan cel Mare Caddesi alışveriş için ideal. Tomis dolaylarında da alışveriş yapabilirsiniz. Tren istasyonu ve güney otobüs durakları arasında kalan alana kurulan merkezi pazar yeri alışveriş için çok uygun. 

Köstence Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Köstence uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Köstence için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Köstence seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Köstence uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Köstence uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Köstence uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Köstence uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Köstence uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…