korean-air-ucak-bileti

Korean Air

1962 ulusal şirket olarak kurulup 1969´da özelleştirilmiştir.Güney Korenin Asiana Airlines şirketinin yanında en büyük havayolu şirketidir. Genel merkezi, başkent Seul Gimpo Uluslararası Havalimanı ve Seul Incheon Uluslararası Havalimanında bulunmaktadır. SkyTeam uluslararası hava birliğinin de üyesi olan Havayolları, Business Traveler dergisi okuyucuları tarafından 2012 yılında, Asya’nın En İyi Havayolu Şirketi Ödül’üne layık görülmüştür. 147 uçaktan oluşan modern filosu, 45 ayrı ülkede, 125 farklı şehre uçuşlar düzenlemektedir.

Check- in işlemleri
Havayolları, check-in işlemleriniz için farklı seçenekler sunmaktadır. Havaalanlarında beklemekten sıkılanlar ve zaman konusunda hassas yolcular,MaxiBilet web sitesi üzerinden check-in hizmetinden faydalanabilirler. Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan ve uçuşunuza 4 saat kalana kadar devam eden web check-in işleminden sonra, biniş kartınızın çıktısını almayı lütfen unutmayın. Havaalanlarında bulunan kiosk makinelerinden işlemlerinizi yapabilirisiniz. Eğer havaalanında check-in işlemi yapma taraftarıysanız, Havayolları yer hizmeti görevlileri işlemlerinizi hızlı bir şekilde sonuçlandıracaktır.Uluslararası uçuşlar için, uçuş saatinizden 2 saat, yurt içinde ki uçuşlar içinse 1 saat önce havaalanında olmanızı önermektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları’nda ücretsiz kabin ve uçak altı bagaj hakkınız mevcuttur. 3 farklı tipte sunulan uçuş sınıfına göre, bu hakkınız farklılıklar göstermektedir. Ücretsiz kabin bagajınız; First ve Prestige sınıfı biletler için 2 adet olup her bir bagaj 18 kiloyu aşmamalıdır. Ekonomi sınıfı biletler için bu hak; 1adet bagaj ve 12 kilo ile sınırlandırılmıştır. Her iki sınıf için de bagaj ölçüleri toplamda 115 cm’yi geçmemelidir. Buna ek olarak, kabin içine 1 adet lap-top, evrak çantası veya kadın çantasını ücretsiz olarak alabilirsiniz. Uçak altında taşınacak olan ücretsiz bagaj hakkınız ise; uluslararası uçuşlarda, first class biletiniz için 3 adet olup parça başı 32 kiloyu ebatlarda ise 158 cm’yi aşmamalıdır. Prestige sınıfı biletiniz için bagaj hakkınız 2 adet olup 32 kiloyu ebatlarda 158 cm’yi aşmamalıdır. İç hatlarda ise parça başı kilo hakkınız 30 kilo olarak belirtilmiştir. Uluslararası ekonomi sınıfı biletlerde 2 adet olan ve parça başı 23 kilo olarak belirlenen bagaj hakkınız iç hatlarda 20 kilo ile sınırlandırılmıştır. 0-2 yaş arası çocuklarınız için; 10 kilo ağırlığında ve toplamda 115 cm’yi aşmayan 1 adet bagaj ve bir adet katlanabilir çocuk arabası taşıma hakkınız mevcuttur.Havayolları ile yapacağınız seyahat öncesinde, kabin veya uçak altı bagajlarınızla ilgili uymanız gereken kuralları MaxiBilet web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.
Koltuk seçimi
Koltuk seçim işleminizi online bilet satın alma sırasında veya MaxiBilet web sitesinden yapabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz koltuğu değiştirme hakkınız olmadığını hatırlatmak isteriz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayollarında ücretsiz olarak sunulan yiyecek ve içecek menüleri, yüksek kalitede malzemeler kullanılarak, lüks otel standartlarında sunulmaktadır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.