klm-ucak-bileti

KLM

1919 yılında Hollanda’nın Roterdam şehrinde kurulmuştur. Kurulduğundan bugüne kadar aynı isim altında çalışır ve dünyanın en eski havayolu unvanını taşımaktadır.KLM veya Hollanda kraliyet havayolları Hollandalı havayolu şirketidir. Air France-KLM ortak çatısı altında hizmet vermektedir. Ülke içi, yurt dışı ve kargo taşımacılığı hizmetini 90 ayrı noktaya yapmaktadır. Merkezi Amsterdam Schiphol Havalimanı'dır. Müşteri odaklı uzmanlaştırılan kadrosu, konusunda uzun yıllara dayanan deneyimin vermiş olduğu güvenle hizmet veren şirket SkyTeam havayolları ağına üyedir.

Check- in işlemleri
Yolculuğunuza başlamadan önce tamamlamanız gereken aşamalardan olan check-in şlemi için,MaxiBilet internet sitesi üzerinden on-line check-in işlemi yapabilir, mobil telefonunuza elektronik bilet transferi yapabilir veya havaalanlarındaki kioksları güvenle kullanabilirsiniz. On-line check-in işlemi ile uçacağınız koltuğunuzu seçebilir, biniş kartınızı evinizden veya ofisinizden basabilirsiniz. Havayollu çalışanları veya havaalanlarındaki kioks cihazları check-in işleminizi hızla gerçekleştirecektir.Gideceğiniz yöne doğru kalkış öncesi havaalanında olmanız gereken saatler ve check-in kapanış saati değişkenlik gösterebilir. Hollanda çıkışlı bir çok uçuşlar için bagajınızı uçak kalkış saatinden 2 saat önce kontuara bırakmak durumundasınız.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Hollanda Kraliyet Havayolları, Cityhopper ve Boeing 737 uçaklarıyla yapılan uçuşlarda, kabinde kısıtlı depolama alanı olduğu için el bagajınızı kargo bölümüne koymanızı isteyebilir. Check in yaptırmadığınız ve kabine almak istediğiniz tüm bagajlar el bagajı olarak kabul edilir. El bagajlarınızı kabinde başınızın üzerinde yer alan bagaj dolaplarına veya önünüzdeki koltuğun altına koyabilirsiniz. Ekonomi sınıfı uçuşlar için 1 adet el bagajı ağırlığınız 12 kiloyu, Business uçuşlarınız için ise 18 kiloyu geçmemelidir. Daha fazla bagaj götürmek isterseniz, ekstra bagaj işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternet dışında, havaalanında yaptıracağınız ekstra bagaj ücretleri daha yüksek olacaktır. Fazla bagaj ücretleri, uçuşlara göre farklılık gösterebilir. Uçacağınız yöne doğru uygulanacak olan ekstra bagaj ücretlerini MaxiBilet web sitesinde bulabilirsiniz.
Koltuk seçimi
On-line check-in esnasında ücret karşılığında koltuğunuzu seçebilirsiniz. Uçağın oturma planına göre değişecek olan koltuk ücretlerini, seyahate çıkmadan önce MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.On-line check-in dışında, havaalanlarından yapacağınız check-in işlemlerinizde, Havayolları’nın tarafından otomatik atanan koltuklar için ücret talep edilmeyecektir
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayoları uçuşlarında ücretsiz yiyecek ve içecek servisi yapılmaktadır. Sağlık sebepleri veya dini nedenlerle önceden bilgi verilmesi kaydıyla seçilen yemelerden de ekstra ücret talep edilmemektedir. Ayrıca, uçuş gününüzden 90 gün veya 48 saat öncesinden bilgi vererek, seçim yapabileceğiniz a la carte menülerden, ücretini ödemek kaydıyla seçimlerinizi yapabilirsiniz.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.Uçuşlarınızda iyi vakit geçirebilmeniz için teknolojinin son örnekleriyle sunulan Audio-Video uygulamalarını da beğenilerinize sunuyor.