Kayseri

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: Türkçe
  • Telefon kodu: +90
  • İnternet alan adı: .tr
  • Saat farkı: 0
Çarşamba - 08:17

KayseriM.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanan bir tarihe sahip Kayseri, Orta Anadolu'nun en önemli ticaret ve sanayi merkezlerinden biridir. Ticaretin yanında tarım da kentin sosyal ve ekonomik refahı için hayati bir öneme sahiptir. Kayseri son dönemde yapılan yatırımlar ile ülke genelinde mobilya sektörüne yön veren bir merkez halini almıştır.

KayseriErciyes Dağı, Selçuklu İmparatorluğu döneminden kalma camiler, medreseler, kümbetler, dini mekânlar, hanlar, hamamlar, bedestenler kentin başlıca tarihi değerleridir
 
Erciyes Kayak Merkezi Kayseri'deki en önemli turistik mekândır. Erciyes sönmüş bir yanardağ olup 3.916 m yüksekliğindedir ve Orta Anadolu'nun en yüksek dağıdır. Burada kayak yapmanın dışında dağcılık da oldukça gelişmiştir. Erciyes Dağı sahip olduğu platolarla yazın göz alıcı doğal bir güzelliğe bürünür. Zengin doğal güzellikleriyle Erciyes doğa turizmi için de elverişli bir yerdir.
 
Rafting için elverişli olan Zamanta Nehri şehrin diğer bir turistik harikasıdır. Trekking ve dağ yürüyüşlerine imkân sağlayan Kayseri, Sultan Sazlığı Kuş Cenneti ile ziyaretçilerine doğayla iç içe, güzel fırsatlar sunar. Elverişli doğa şartlarının yarattığı doğa hayatı, doğa turizminin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır.
El sanatları şehir kültürünün en önemli parçasıdır. Taş ve ahşap işlemeler, halı ve kilim dokumacılığı şehirde oldukça yaygındır. Yüzyıllar öncesine ait tarihi evler, şehrin mimari yapısını oluştururken kent kültürüne de önemli katkılarda bulunmaktadır.
 
 
Kayseri'de çok yönlü ve hareketli bir eğlence hayatından bahsetmek zor olsa da barlar, kafeler, yüzme havuzları, doğa yürüyüşleri ve turları şehrin eğlenmek için sunmuş olduğu başlıca alternatiflerdir. Özellikle kaplıcalar, şelaleler gibi doğal güzelliklerin varlığı ziyaretçilere doğayla bütünleşme fırsatı verir.
Un ve et, Kayseri mutfağının en önemli iki malzemesidir. Geleneksel Türk mutfağının dışında yöresel yemekler de ön plana çıkmıştır.
 
Mantı, Kayseri'nin en ünlü yemeğidir. Pazarlarda da satılan mantının evlerde yapılması ve yenmesi çok daha yaygındır. Kayseri'de yaklaşık 36 çeşit mantı bulunmaktadır. En yaygın mantı çeşidi et ile yapılanıdır. Pastırma ve sucuk adeta Kayseri ile özdeşleşmiştir.
 
Aşmakarna kentin diğer bir popüler yemeğidir. Makarnası, eriştesi ve çorbası yapılmaktadır. Su böreği en çok pişirilen börek çeşididir. Ayrıca güveç de çok rağbet gören ve sıklıkla pişirilen bir yemektir. Hisarcık ve Talas ilçelerinde yerel lezzetlerin sunulduğu birçok restoran mevcuttur. Develi ilçesine giderseniz Cıvıklı pidesini tatmayı ihmal etmeyin.
 
Tatlılar:
Kayseri zengin bir tatlı menüsüne sahiptir. Oklava baklava, gül baklavası, kamış baklavası en muşhur olanlarındandır. Ayrıca üzüm ve dut pekmezi, incir dolması yine bilinen tatlı yiyecekler arasında sayılabilir.

Halılarıyla ünlü Kayseri'nin, Yahyalı ve Bünyan halıları en önemlileridir. Ziyaretçilerin şehirden ayrılmadan önce mutlaka alması gerekenlerdir. Ayrıca Kayseri’ye gelindiğinde şehrin her yanındaki dükkanlardan bol miktarda pastırma ve sucuk alınabilir. Modern alışveriş merkezleri Kayseri Park, İpek Saray, Almer ve Kaseria’da birçok ünlü markayı ve kış sporları ile ilgili malzemeleri bulmak mümkündür.

Kayseri Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Kayseri uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Kayseri için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Kayseri seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Kayseri uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Kayseri uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Kayseri uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Kayseri uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Kayseri uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…