Uçuş Rotası

Düsseldorf /Almanya

  • Para birimi: Euro (EUR)
  • Resmi dil: Almanca
  • Telefon kodu: +49
  • Havaalanı uzaklığı: 6 KM
  • İnternet alan adı: .de


Almanya’nın batısında yer alan Duesseldorf, Almanya’nın Kuzey Rhine-Westphalia Eyaleti’nin başkentidir. Kent, Ren Nehri üzerinde yer alır. Moda dünyası ve ticaret fuarlarıyla ünlüdür. Duesseldorf, Almanya ve Avrupa’nın en önemli kültür ve ekonomi merkezlerinden biridir.Scholass Benrath, Düsseldorf’ta en bilinen yerdir. Burada saraylar ve tarihi kaleler bulunmaktadır. İmparatorluk Sarayı (Kaiserpfalz) Schlolass Dyck Sarayı ve Lin Kalesi bunlardan bazılarıdır. Hofgarten, 16. yüzyılda inşa edilmiştir ve Düsseldorf’un ilk bahçesidir. 

 

Şehrin en önemli diğer doğa alanları arasında ise Ostpark, Bilk Rhine Parkı ve Kuzey Parkı yer almaktadır. Düsseldorf'a gelerek yurtdışı gezinizi keyifli bir hale getirebilirsiniz.Düsseldorf’ta sanat müzeleri çok ünlüdür, görmeniz gerekenler müzeleri saymak gerekirse, Stadtmuseum, Neanderthal Müzesi, Kunst Palast Müzesi, Goethe Müzesi, Löbbecke Müzesi sadece birkaçıdır.

 

Şehirde sanat merkezleri de çok meşhurdur. Bunlardan bazıları Kunsthalle, Rhineland Sanat Toplumu, Kunstarchiv Kaiserswerth’dır. Kentin en büyük kültür organizasyonları olarak ise Dusseldorf Karnavalını sayabiliriz. Sandal Show’u da yine dünyaca ünlü olup, Dusseldorf sergi merkezinde düzenlenmektedir.

 

Yurtdışı turu ile Almanya gezisi yaparsanız Düsseidorf'u görmeden ayrılmayın.Düsseldorf’ta popüler lezzetler arasında,hardallı pirzola, sirkeli kavrulmuş biftek, midye, bezelye çorbası gelmektedir. Şehirde Old Quarter denilen yerde bir çok birahane ve pub bulabilirsiniz. Altbier adındaki bira şehirde oldukça ünlüdür.Şehirde alışveriş yapacağınız bir çok mağazayı Königsallee denilen caddede bulabilirsiniz. Burada antikalar, mücevherler, porselenler, kozmetik ürünlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz.

 

Şehirde ayrıca bir çok alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı; KöGalerie, Stilwerk, Schadow Arkaden’dir.Düsseldorf’ta yapılacak şeylerin en üst sıralarında bulunan alışveriş, bu caddede en ayrıcalıklı halini alıyor. Almanlar arasında kısaca “Kö” olarak anılan ve butik dükkanlardan, en seçkin mücevherlere, antikalara ve dünyaca ünlü markalara kadar üst düzey alışveriş deneyimini en iyi şekilde sunan Königsallee’de, dilerseniz size eşlik edecek bir alışveriş rehberi tutmanız da mümkün.