İskenderiye

  • Para birimi: Mısır Paundu (EGP)
  • Resmi dil: Arapça
  • Telefon kodu: +20
  • İnternet alan adı: .eg
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Perşembe - 12:33
İskenderiyeMısır’ın en önemli turist merkezlerinden biri olan İskenderiye, Büyük İskenderin adıyla ölümsüzleşen bir aşk kenti. Akdeniz’in maviliği ve çölün sarı rengi ile birleşerek farklı bir atmosfere sahiptir İskenderiye. İskenderiye Deniz Feneri, dünyanın yedi harikasından biri olma özelliğini taşımakla beraber, inşa edilen deniz fenerlerinin arasında en yükseği. İskenderiye Yahudi, Yunan, Ermeni ve Arap yerleşimi ile sadece bir balıkçı kasabası olma kimliğinden sıyrılıp, erken dönem metropollerinden birine dönüşmüş durumda. İskenderiye antik çağlara uzanan tarihi ile beraber, ailelerin ve çiftlerin tercih ettiği gizemli bir şehir olma özelliğini de taşımaktadır.
 

İskenderiyeAkdeniz’e kıyısı olması sebebiyle lüks otellerin bulunduğu şehrin kumsalı 140 km’yi buluyor. Yaz aylarında Kahireli turistlerin buraya akın etmesi sebebiyle, 20 km uzaklıkta bulunan Montazah bölgesi buraya göre daha sakin oluyor. Pharos Deniz Feneri dünyanın yedi harikasından biri olma özelliğine sahip. Memlûk Sultanı Kayıt Bey’in kalesi ise deniz fenerinin ününü gölgelemiş durumda. İskenderiye doğu ve batı limanlarının ortasında T harfi şeklinde genişlediği için kalenin tepesinden bakıldığında şehrin her yanını görmek mümkün. Walt Disney tarafından restore edilmiş Denizcilik Müzesi görülmeye değer tarihi yerlerden. Kral Faruk Ras Al Tin Sarayı’nda monarşiyi sona erdirdiği için, bu saray Mısır’da önemli bir yere sahip. Faytonların sıklıkla kullanıldığı şehirde, faytona binerek İskenderiye Kütüphanesi’ne gidebilirsiniz.

İskenderiye Kütüphanesi cam ve alüminyum malzemeden tasarlanmış farklı bir yapı. 8 bin antik el yazması kitap bulunan kütüphane oldukça büyük. Kütüphane’nin içinde müzeler, sanat galerileri, konferans salonları, sanat galerileri gibi pek çok farlı salonda bulunmakta. 
 
Greko-romen Müzesi Arap,Ermeni ve Türk kültürünün örneklerini yansıtıyor. En-Nebi caddesinin güneyinde bulunan Pompei Sütunu görülmesi gereken bir diğer anıt. Sütunun çevresindeki sfenksler, firavun uygarlığının bölgeye bıraktığı izlerden. Ebu’l Abbas Camii; 13. yüzyıl Endülüs sufilerinden birinin türbesi üzerine 1775’te inşa edilmiş. Dört kubbesi ve yüksek minaresiyle bu camii İskenderiye’nin en geniş ibadethanesi. 
 

İskenderiye halkı oldukça sıcak ve konuşkandır. Al-Hurriyat caddesinde hem atıştırmalık hem de karnınızı doyurmak için lokantalar bulunuyor. Mısır yerel mutfağından yiyecekleri burada tadabilirsiniz. Ayrıca kafeler de oldukça ünlü İskenderiye’de. Büyük aynalar ve süslü duvarları ile dikkat çeken kafeler Anfoushi Quarter bölgesinde yer almakta.

Al-Hurriyat caddesi üzerinde çok çeşitli dükkan ve mağazalardan istediğiniz ürünleri bulabilirsiniz. 

İskenderiye Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden İskenderiye uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda İskenderiye için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. İskenderiye seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki İskenderiye uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

İskenderiye uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

İskenderiye uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz İskenderiye uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da İskenderiye uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…