iberia-ucak-bileti

Iberia

1927 yılında kurulmuştur.İspanya'nın bayrak taşıyıcı havayolu taşımacılığıdır.Merkezi Madrid'dedir. Uluslararası Havaalanı’nda bulunan şirket, 39 ülkede 102 noktaya düzenli uçuşlar yapmaktadır.183 uçaktan oluşan filosuyla dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biridir.Diğer şirketlerle kod-paylaşma düzenlemeleri yoluyla diğer 90 varış yerine uçuş düzenlemektedir.

Check- in işlemleri
Havayolları, check-in işlemleri için modern yöntemlerden klasik yöntemlere kadar geniş bir yelpazede servis sağlamaktadır. Check-in işleminizi MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Online işlemler için zaman aralığınız uçuş saatinizden 24 saat önce başlayıp, uçuş saatinizden 1 saat öncesinde sonra erer. Daha klasik yöntemlerle de check-in yaptırmak isteyebilirsiniz: Daha az zaman kaybı için otomatik check-in yapan kioskları tercih edebilirsiniz,Havayolları kontuar görevlileri de check-in işleminizi güvenle gerçekleştirebilirler. Kiosklar için uçuş saatinizden maksimum 45 dakika önce, kontuar görevlileri aracılığıyla yapacağınız işlem için ise, uçuş yönünüze göre, uçuşunuzdan 1 ila 2 saatlik zaman aralığında havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Diğer birçok havayolu şirketi gibi,ücretsiz kabin bagajı hakkı mevcuttur. 56cm x 45cm x 25cm ölçülerini ve 10 kiloyu aşmayan bir adet el bagajınızı kabine alabilirsiniz. Business plus sınıfında uçan yolcuların kabin bagajı hakkı 2 adettir. Ayrıca her yolcu için, bir adet çanta, lap-top, kamera kabine ücretsiz olarak alınabilir. Uçağın kargo kısmında taşınacak olan bavulunuzun ölçülerinin, toplamda 158 cm ve 23 kiloyu aşmaması gerekmektedir. 23-32 kilo arasındaki bavullarınız ekstra ücretlendirilecektir. 32 kiloyu aşan bavullarınızın uçağa alınmayacağını hatırlatmak isteriz. Business sınıf biletle uçan yolcular 2 parça, business plus sınıf biletle uçan yolcular 3 parça serbest bagaj hakkına sahiptir.Bagajlarınızla ilgili kurallar için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Online check-in sırasında uçak tipine göre hazırlanmış yerleşim şemasından koltuk seçim işleminizi yapabilirsiniz.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
İspanyol ve Akdeniz mutfağının zengin lezzetlerini sezona göre hazırlanan menülerle ikram eden havayolları, uçak içi ikram konusunda da iddialı bir havayolu şirketidir. Bilet sınıfınıza ve uçuş sürenize göre düzenlenen menüler hakkında MaxiBilet web sitesinden bilgi alabilirsiniz. Modern bir filoya sahip olan havayolu şirketi, kabin içi eğlence sistemleri konusunda güncel uygulamaların tamamına sahiptir.