Hamburg

  • Para birimi: Euro (EUR)
  • Resmi dil: Almanca
  • Telefon kodu: +49
  • İnternet alan adı: .de
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Perşembe - 10:23

HamburgHamburg, Almanya'nın en kalabalık 2. kenti olup Alster, Elbe ve Bille Nehirlerinin kesişim noktasındadır. Binnenalster ve Aussenalster Gölleri etrafında kurulmuş olan kent merkezi ile Hamburg su kanallarını birbirine bağlayan yaklaşık 2.300 adet köprüye sahiptir. Avrupa'nın 2. büyük limanı olan Hamburg aynı zamanda çok önemli uluslararası ticaret merkezlerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır.

HamburgHamburg, ülkenin en büyük limanına sahip çok kültürlü bir deniz kentidir. 
 
Steigenberger Oteli ve Stadthausbrücke Köprüsü arasında yer alan Fleetinsel (Kanal Adası), modern ve tarihi binalarla dolu bir alandır. Fleetinsel, birkaç büyük köprü aracılığıyla batıdan Neustadt (Yeni Kent) semti, doğudan Rödingsmarkt ile bağlantılıdır. 
 
Alsterfleet (Alster Kanalı), Alster Gölleri ile Elbe Nehri'ni birbirine bağlar. Kanal boyunca çok güzel bir yaya yolu uzanır. 
 
Dammtor demiryolu yakınlarında bulunan Planten un Blomen (Bitki ve Çiçek Parkı); çok sayıda çocuk oyun alanını, Eski Botanik Bahçesi'nin tropikal evlerini ve çay evleriyle ön plana çıkan Japon Bahçeleri'ni bünyesinde barındırır. Parkın doğu bölümünden Wallanlagen Park’ına (Town Ramparts Park) geçersiniz. Wallanlagen, Dammtor ve St. Pauli arasında uzanan yeşil bir koridordur. Çok sayıda çocuk parkı ve dinlenme alanlarının bulunduğu Wallanlagen, kentin surları ve hendekleri boyunca uzanır. 
 
Kent merkezinde yer alan Hamburg's Kunsthalle (Sanat Merkezi), ülkenin en büyük sanat müzesidir. Müze kompleksi, bir yeraltı pasajıyla birbirine bağlı iki binadan oluşur. Sanat galerisi, Ortaçağ ve 20. yüzyıl klasiklerinden oluşan zengin bir koleksiyona sahiptir. 
 
Cap San Diego (Überseebrücke) ve Rickmer Rickmers (Landungsbrücken demir yolu istasyonu) müzeleri, kentin kültürel hazinesini yansıtan diğer önemli kültür merkezlerindendir.
Kültür ve Eğlence
 
 
HamburgMüzikaller, sergiler, festivaller, konserler, tiyatrolar, pop, rock, caz ve klasik müzik, geleneksel etkinlikler ve şovlar kentin çok yönlü kültürünü oluşturur. Beatles grubu, müzik kariyerine 1960 yılında Hamburg'da başlamıştır.
 
Çok sayıda tiyatroya ev sahipliği yapan Hamburg, sayısız müzikal ve kültürel etkinliğin hayat bulduğu bir dünya kentidir. 
 
Alle Tiyatrosu, Alma Hoppes Lustspielhaus, Altnoer Tiyatrosu, Thalia Tiyatrosu ve Am Holstenwall Tiyatrosu kentin önemli tiyatrolarıdır.
 
Dammtorstrage 28'de yer alan Hamburg Devlet Operası (Hamburgische Staatsoper), en önemli bale, opera ve konser merkezlerinden biridir. Laeizhalle (Konser Merkezi), Kuzey Almanya Radyosu Senfoni Orkestrası'nın sahneye koyduğu klasik müzik performanslarına ev sahipliği yapar.
 
Mayıs aylarında Alman İmparatoru Barbarossa'nın gümrük muafiyetini getirdiği günü kutlamak amacıyla düzenlenen Hafengeburtstag (Harbor Birthday) festivali, Hamburg Uluslararası Kısa Film Festivali (Haziran) ve Uluslararası Dragonboat Festivali (Haziran), kentte düzenlenen diğer önemli festivallerdendir. 
 
Temmuz-Ağustos aylarında düzenlenen Hamburger Dom (Heiligengeistfeld), ülkenin en büyük ve en renkli fuarlarından biridir. Renkli standlar, atlı karıncalar, at gezintileri ve gözalıcı havai fişek gösterileri fuar eğlencesinin vazgeçilmez parçalarıdır.
 
Hamburg barları ve kulüpleri, kent eğlence yaşamının vazgeçilmezleridir. Schanze ve St. Pauli hareketli caddeleri, barları, kulüpleri, diskolarıyla kent gece hayatının önemli merkezlerindendir.

Hamburg'da başta taze balık olmak üzere her türlü yerel ve uluslararası lezzeti bir çok alternatif mekanda bulabilirsiniz. Kızartılmış yumurta, küçük salatalık turşusu ve balık ile servis edilen güveç Labkaus, sebze, kuruyemiş ve et ten yapılan Aslsuppel, bölgesel hamur işi olan Franzbrötchen ve bir tür limonotalı bira olan Alsterwasser denenmeye değerdir.

Hamburg, çok yönlü ve olağanüstü bir alışveriş dünyasına sahiptir. Kent merkezinde yer alan çok sayıda pasaj, alışveriş merkezi, özel dükkanlar ve lüks butikler kentin alışveriş zenginliğini gözler önüne serer. 
Kentin büyük istasyonunun kuzey çıkışında yer alan Spitalerstraße, sadece yayalara ayrılmış bir alışveriş alanıdır. 
 
Mönckebergstraße (Hamburg Alışveriş Caddesi), kentin en büyük alışveriş caddesidir. Mönckebergstraße'in hemen girişinde bulunan Sport Karstadt, Avrupa'nın en büyük spor mağazasıdır. Dünyanın en büyük elektronik mağazası Saturn ve Avrupa'nın en büyük ayakkabı alışveriş merkezi Görtz alışveriş için önemli merkezlerdendir. 
 
Laventhaus Alışveriş Merkezi, Belediye Binası Meydanı, Bleichenhof Kapalı Çarşısı, Hanse-Viertel Kapalı Çarşısı ve Neuer Wall Caddesi mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.

Hamburg Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Hamburg uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Hamburg için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Hamburg seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Hamburg uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Hamburg uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Hamburg uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Hamburg uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Hamburg uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…