Hakkari Yüksekova

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: Türkçe
  • Telefon kodu: +90
  • İnternet alan adı: .tr
  • Saat farkı: 0
Çarşamba - 08:22

Anadolu Mezopotamya ve İran üçgeninde yer alan Hakkari konumu ve coğrafi yapısıyla birçok topluluğun ilgisini çekmiş ve birçok millete vatan olmuştur. Hakkari, Med, Pers, Selevkos, Abbasi, Selçuklu, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Osmanlı hakimiyetini görmüştür. Unesco tarafından dünya mirası içine alınmıştır. Ters lalesi ünlüdür Hakkari ili balcılık alanında ülke geneline katkı sağlamaktadır. Ayrıca şehir merkezine yakın mesafede kayak merkezi bulunmaktadır.

Hakkari

15-20 buzulun bulunduğu, Cilo ve Sat dağlarının duyulara en çok hitap ettiği zaman, özellikle haziran, temmuz ve ağustos ayları. Yaz ortasında, bir tarafta kar ve buzullar varken, bir tarafta da soğuk kaynak suları ve çiçekler görülüyor. 4000 metreden sarkan buzul sarkıtları, şelaleler, yemyeşil çayırlar, dağ keçileri hepsi birarada burada. Eskiden yerli ve yabancı gezginlerin ilgi odağı olan bu muhteşem coğrafya, boşaltılan köyler ve konulan yasaklarla büyük ölçüde insandan arındırılmıştı. Bugün 15 yıllık bir aradan sonra, bu karlı tepeler, yaylalar, buzul vadileri ve buzul gölleri turizme açıldı.

 

Hakkari halkı, haftasonları bu yaylalarda piknik yaptığı gibi, yerel rehberler turistleri buzul göllerine götürmeye başladılar bile. Hakkari, turizme dört elle sarılmış, yeni bir döneme giriyor. 

Hakkari Yüksekova Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Hakkari Yüksekova uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Hakkari Yüksekova için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Hakkari Yüksekova seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Hakkari Yüksekova uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Hakkari Yüksekova uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Hakkari Yüksekova uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Hakkari Yüksekova uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Hakkari Yüksekova uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…