gulf-air-ucak-bileti

Gulf Air

Bahreyn ve Umman'ın ulusal havayolu şirketidir. Şirketin çoğunluğu Airbus’lardan oluşan 34 uçaklık bir filoya sahiptir; Afrika, Asya, Avustralya, Avrupa ve Ortadoğu'da 47 tarifeli sefer yapmaktadır. Gulf Air'in hub'ları Bahreyn Uluslararası Havaalanı ve Seeb Uluslararası Havaalanı'dir. Şirketin logosu altın bir şahindir.

Check- in işlemleri
Şireket Yolcularına check-in işlemleri için farklı seçenekler sunmaktadır. Erken check-in işlemi bunlardan yalnızca birisidir. Uçuş saatinizden 24 saat önce çıkış yapacağınız havaalanına giderek check-in işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bundan sonra, uçuş yapacağınız gün, uçuş saatinizden yalnızca bir saat önce havaalanında olmanız yeterli olacaktır. MaxiBilet web üzerinden yapacağınız check-in işlemi ise size zamandan tasarruf sağlayacaktır.Tüm bilgilerinizi girdikten sonra biniş kartınızın çıktısını almayı lütfen unutmayın.Check-in işleminizi uçuş saatinizden 24 saat öncesinden, uçuş sürenizde 90 dakika kalana kadar yapabilirsiniz. Eğer standart yollarla havaalanlarında check-in işlemi yapmak istiyorsanız, Havaalanı kontuar görevlileri ve otomatik check-in işlemi yapan, kiosklar sizlere yardımcı olacaktır.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda bagaj konusunda belirlenmiş kurallar mevcuttur. Bilet sınıfınıza göre değişkenlik gösteren standartlar aşağıdaki gibi sıralanabilir. Ekonomi sınıfı biletlerde maksimum 30 kilo, Falcon Gold sınıfı biletlerde maksimum 40 kilo ücretsiz bagaj hakkınız mevcuttur. 2 yaş üzeri çocuklarınız için de belirtilen ölçülerde 1 adet bagaj hakkınız mevcuttur. 2 yaş altı çocuklarınız ise bu hak, 10 kiloyla sınırlıdır ve bir adet katlanabilir çocuk arabası hakkınız bulunmaktadır.Sık Uçanlar Programı’na üyeyseniz, yukarıda belirtilen miktarlara ek olarak Gold üyeler 20 kilo, Silver üyeler ise 15 kilo ekstra bagaj haklarına sahiptir.Ücretsiz bagaj konusunda kurumsal olarak son derece cömert davranmaktadır.Bagajlarınızla hakkında bilgi almak için MaxiBilet web sitesini incelemenizi öneririz.
Koltuk seçimi
Koltuk seçim işlemini, online bilet satın alma aşamasında veya MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Modern teknolojinin gelişmiş tüm imkanlarını sunan uçaklarla hizmet sunan,Uzun mesafeli uçuşlarda kullanılan, Airbus 300-200 tipi uçaklarda, Falcon Gold sınıfında yapacağınız uçuşlarda 67-82 inç ve Ekonomi sınıfında yapacağınız uçuşlarda 30-33 inç genişliğindeki koltuklarla uçuş imkanı sunmaktadır.Havayolları koltuk seçimi işleminiz için ekstra bir ücret talep etmemektedir.
Yiyecek, içecek ve ikram
Tüm bilet sınıflarında ücretsiz yiyecek ve içecek ikramında bulunmaktadır. Uçak içi eğlence sistemleriyle donatılmış kabinlerde, uçuş sürenizi daha eğlenceli ve konforlu bir hale dönüştürebilirsiniz.Detaylı bilgi için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.