Guangzhou

  • Para birimi: Çin Yuanı (CNY)
  • Resmi dil: Çince
  • Telefon kodu: +86
  • İnternet alan adı: .cn
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 5
Çarşamba - 14:03
GuangzhouÇin’in güney kapısı olarak nitelenen Guangzhou, capcanlı bir büyükşehir. Çin’in 3. en büyük nehri İnci Nehri (Pearl River) deltasının verimli topraklarına kurulmuş şehir, Güney Çin Denizi ve Hong Kong komşuluğunda bulunuyor.
 
Guangdong eyaletinin başkenti olan bu yerleşim, aynı zamanda bölgenin ekonomik, siyasal, bilimsel, kültürel merkezi. Şehir, Sui yani Pirinç Kulakları adıyla da anılıyor. Kapok ya da yastık olarak bilinen ağaç şehrin simgesi. Bu tropikal ağacın pamuk benzeri yastıklara doldurulduğu için bitki de bu adı almış. Çin’in dünyaya açılmasıyla birlikte göç alarak artan nüfus büyükşehir çapında 11 milyonu geçti. Tarihi dokunun yanı sıra kent oldukça modern bir görünümde sergiliyor.
GuangzhouGuangzhou, Şian ve Pekin kadar tanınmasa da Çin’in 24 ünlü tarihsel ve kültürel şehrinden biri. Chen ailesinin Atalar Tapınağı, ağaç, taş, tuğla ve bakır ve demirin kullanıldığı metal zanaatlarının uygulandığı tarihi bir yapı; buradaki yontma ve kabartmalar tapınağın atmosferine muhteşem bir hava katıyor. 
 
Beyaz Bulut Dağı yani Baiyun Shan, otobüslerle kolayca ulaşılabilen turistik bir dağ. Doruk noktasına kadar rahatlıkla çıkılabiliyor. Guangxiao Si, Lingnan bölgesindeki en eski ve en geniş Budist tapınağı. Ünlü Budist rahiplerin vaaz verdiği bir kutsal toplanma noktası. 
 
Sun Yat-sen Anı Binası Guangdong yönetim bölgesindeki en önemli kalıntı. Yapımı 1925–1931 yılları arasında gerçekleşmiş bina 1998’de yenilenmiş, Çin mimarisinin çok güzel bir örneği.
Yuexiu Dağlarından alan Yuexiu Parkı manzarası ile olduğu kadar tarihsel kalıntıları ile de görülmesi gereken bir gezi durağı. Koç Yontusu, Zhenhai Kulesi, Ming Hanedanlığı Şehir Duvarları gibi tarihsel kalıntılar ve kültürel ürünler bulunuyor.
 
İnci Nehri Guangzhou şehri boyunca akıyor. Şehrin dinginlik veren gece manzarasının görülebileceği bir tekne yolculuğu muhakkak yapılmalı.
GuangzhouÜç hanedanlığın; Nan (Güney) Yue, Nan Han, Nan Ming’in başkenti olmuş şehir taşıdığı derin tarihsel mirasla da turistik bir merkez. Han Nan Yue Gömüt Müzesi, Zhenhai Kulesi 2000 yıllık tarihi izlerin görülebileceği yerler.
 
Tarihi 1400 yıl öncesine uzanan 6 Banyan Ağacı Tapınağı, Guangzhou’daki bir başka görülesi budist yapı. Huaisheng ya da Türkçesiyle Bilge Kişiyi (Sage) Anımsa Camisi 7. yüzyıldan kalma. Burada kast edilen elbette bilge İslam peygamberi Hz Muhammed.
Yue Cai, 8 ünlü Çin mutfağından biri ve kesinlikle Guangzhou’da tadılması gereken bir lezzet. Adını bile duymadığınız malzemelerden yapılmış lezzetli yemekler sizi bekliyor. Ancak yeme alışkanlıklarının biraz değişik olduğunu unutmamak ve içerdiği etleri soruşturmak gerekebiliyor. Mutfağının en ünlü yemekleri Long Hu Dou yani “Kaplanla Dövüşen Ejderha” ve Taiye Ji yani Taiye Tavuğu bulunuyor. Long Hu Dou’da kaplanla kastedilen kedi, ejderha da yılan eti olduğu anlamına geliyor.
 
Bitkisel çay tüketimi Guangzhou halkı arasında oldukça yaygın. Yalnız kışın oluşabilecek boğaz rahatsızlıklarıyla değil yaz sıcağıyla baş etmeye de yaradığı söyleniyor. En ünlüsü Wang Laoji.
Çin’in en üst düzey ve sayıca en çok insanın katıldığı ithalat ve ihracat fuarı Canton Fair ilkbahar ve sonbahar aylarında Guangzhou’da düzenleniyor. Yetkililer katılacak olanların önceden otelde yerlerini ayırtmasını salık veriyor. Ülkenin bu en büyük fuarında hemen her şeyi çok uygun fiyatlarla bulmak mümkün.
 
Shangxia Jiu Lu, Beijing Lu ve Di Shi Fu Lu gibi merkezlerden alışveriş yapıp evinize götürebileceğiniz birçok şey olabilir. Shangxia Jiu Lu, Guangzhou sadece yayalara açılmış ilk ticari cadde. Qi Lou mimarisiyle yapılmış binalar yolun iki yanında dizili. Cadde boyunca 200’den fazla dükkân bulunuyor.

Guangzhou Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Guangzhou uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Guangzhou için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Guangzhou seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Guangzhou uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Guangzhou uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Guangzhou uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Guangzhou uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Guangzhou uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…