Göteborg

  • Para birimi: İsveç Kronu (SEK)
  • Resmi dil: İsveççe
  • Telefon kodu: +46
  • İnternet alan adı: .se
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Salı - 02:51

GöteborgKendine özgü farklı bir kültüre sahip olan Göteborg, İsveç’in en büyük ikinci kentidir. Kozmopolit bir kent olmasına rağmen doğa, eğlence ve görülecek yerler birbirine oldukça yakın. Kentte bulunan iki üniversite şehre dinamik bir renk katmaktadır.

GöteborgGöteplatsen Meydanı şehrin en büyük meydanı olup, bu meydanda Poseidon heykeli, konser salonu, sanat müzesi gibi yapılar da bulunmaktadır. Poseidon heykeli kentin simgesi olmuş durumda. Göteborglular için milli kahraman olan Gustav Adolf’un heykeli de bu merkezde bulunmaktadır.
 
Liseberg Eğlence Parkı, ziyaretçisinin yoğunluğu sebebiyle İsveç’teki en turistik yerlerdendir. 19. yüzyılda yapılan Göteborg Bahçeler Topluluğu ve Göteborg Botanik Bahçesi şehrin görülmesi gereken güzel yerlerindendir. 
 
Tarihi mimari yapısı ile tiyatro binaları, konser salonları ve devlete ait idari binalar tarih severler için görülmesi gereken yerlerdir. 19. yüzyıldan günümüze kadar gelebilmiş eski bir kasaba olan “Haga” arnavut kaldırımlı sokakları ve kendine özgü mimari evleri ile farklı bir bölgedir. 
 
Göteborg Sanat Müzesi’nde Lena Cronqvist, Carl Larsson, P S Krøyer, Ernst Josephson gibi sanatçıların eserlerine rastlamak mümkün. Aynı zamanda bu müzelerde eski ustaların eserlerine de ev sahipliği yapmaktadır. 
 
Fotoğraf sergilerinin düzenlendiği Hasselblad Fotoğraf Sanatı Merkezi ve harikulade akustiği ile ünlü Göteborg Konser Salonu yurtdışı turları ile buraya gelen seyahat severlerin görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Şehir Tiyatroları ve Şehir Kütüphanesi de burada bulunmaktadır. 
 
Dünya kültürü kavramını yansıtan sergilere ev sahipliği yapan Dünya Kültürleri Müzesi görülmesi gereken önemli bir diğer alternatif. Şehirdeki moda, tasarım ve dekoratif sanatlar müzesi olarak bilinen Röhsska Müzesi'nde, günümüze ait bir çok eser ile tasarım tarihini de kapsayan kalıcı koleksiyonlar mevcuttur. 
 
Vasatan ve Aveyny gece hayatının hareketli olduğu yerlerdir. Her zevke uygun müzik türünden çalan mekanlar, gece kulüpleri ve kafeler burada hizmet vermektedir. Seçenekler arasında yerel grupların sahne aldığı mekanlarda mevcuttur. Şehirde gece hayatı yerine sinema ve tiyatrolarda da hoşça vakit geçirebilirsiniz. 
 
Ocak ayında düzenlenen Göteborg Film Festivali ve Ağustos ayında Göteborg Caz Festivali düzenlenmektedir.
 

Deniz kıyısında bir şehir olması sebebiyle taze balık, yerel mutfakta oldukça bol olarak kullanılmaktadır. Taze sebzenin de bol bulunmasından dolayı yemeklerin lezzeti de o ölçüde artmaktadır. 

Nordstan, şehrin önemli alışveriş merkezi olup, aynı zamanda burada etkinliklerde düzenlenmektedir. Vallgraven bölgesi şehirde yer alan mağazaların en yoğun bulunduğu bölgedir. Burada birçok tasarım mobilya, el işi mağazası yanında cafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Seçkin moda mağazaları ve sanat galerilerini ise Kungsportsavenyen ve çevresindeki alanlarda bulabilirsiniz.

Göteborg Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Göteborg uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Göteborg için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Göteborg seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Göteborg uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Göteborg uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Göteborg uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Göteborg uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Göteborg uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…