Frankfurt

  • Para birimi: Euro (EUR)
  • Resmi dil: Almanca
  • Telefon kodu: +49
  • İnternet alan adı: .de
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Cuma - 14:45

frankfurtBaltık ve Kuzey Denizi'nde kilometrelerce kıyısı bulunan Almanya; Avrupa Kıtası'nın orta batısında yer almaktadır. Almanya'nın onaltı eyaletinden biri olan Hessen, 21 eyalet ve 5 bağımsız kentten oluşur. Orta Almanya'nın güneybatısında yer alan Frankfurt am Main, Hessen'nin beş bağımsız kentinden biridir. 

 

Frankfurt olarak isimlendirilen kent; Brandenburg eyaletinde bulunan küçük Frankfurt'tan ayırt edilmek için Almanlar tarafından çoğunlukla orijinal adıyla "Frankfurt am Main" olarak anılmaktadır. Frankfurt Almanya'nın 5. en kalabalık kentidir. Avrupa Merkez Bankası'nın burada olması, kenti Avrupa'nın finans başkenti yapmıştır. Ren Nehri'nin en önemli kollarından Main Nehri üzerinde bulunan Frankfurt; Almanya'nın finans, ulaşım ve ticaret merkezidir. Johann Wolfgang von Goethe Frankurt'ta doğmuştur.

Frankfurt'da çok sayıda gökdelen ve kule bulunmaktadır. Sayısı 100'ü bulan ve Main Nehri kenarında toplanan ve nehrin resmettiği gökdelenler kente dinamik bir atmosfer kazandırmaktadır. Çayırlar, yeşillikler, köprüler, görkemli manzaralar ve muhteşem gezinti yerleri, Main Nehri'nden hayata akan doğal güzelliklerdir. Kentte modern yapılar çok olsa da Frankfurt sanılanın aksine taş ve duvarla değil, yeşil ile örtülü bir kenttir.
 
Frankfurt, global zıtlıkları bünyesinde barındıran kozmopolit bir kenttir. Gökdelenler ile ahşap yapılar, Japon suşisi ile elma şarabı aynı kentte hayat bulur. Bu çağdaş ve geleneksel kimlikler Frankurt'ta eş zamanlı olarak yaşanır. Para ve global finans pazarı, fikir üretimi ve kitap fuarlarıyla bir tezat oluşturmaz. Entellektüeller ile finansçılar hep beraber kentin sosyal yaşamını inşa ederler. Frankfurt diğer Avrupa kentlerine oranla sanata çok daha fazla para harcayan bir kenttir.
 
Brober Hirschgraben'de bulunan Goethe'nin Evi (Goethe-Haus), kentin en popüler turistik yerlerinden biridir. Goethe'nin anne ve babasıyla yaşadığı bu evde hayatına dair çok şey öğrenebilirsiniz.
 
850 yılında Domplatz'da inşa edilen Katedral (Büyük Kilise); 95 metre yüksekliğinde bir kuleye sahiptir. Nisan ve Ekim ayları arasında bu kuleye çıkarak, çok sayıda değerli parçanın sergilendiği müzeyi gezmek mümkündür.
 
Römerberg 27'de bulunan Römer, Frankurt'un 600 yıllık belediye binasıdır. Römer, Römerberg alanında bulunan üç yapıdan oluşur. Ortaçağ'a ait bu yapı kentin en önemli yerlerinden biridir. 
 
Frankfurt, bulundurduğu gökdelenlerin kuleleriyle de ün yapmıştır. 260 metre yüksekliğiyle kıtanın en yüksek ofis binası Commerzbank Kulesi, kentin sembolüdür. Main Kulesi, Deutsche Bank'ın iki kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Messeturm (Fuar Kulesi) ve Silver (gümüş) Kule görülmesi gereken yerlerindendir.
 
1858 yılında, Alfred Brehm Platz 16'da kurulan Frankfurt Hayvanat Bahçesi, dünyanın en eski hayvanat bahçelerindendir. Burada 500 farklı türden oluşan 4.500 hayvan yaşamaktadır. 
 
Main Nehri'nin her iki yakası, sanatseverlerin en çok hoşuna giden, Almanya ve Avrupa'nın en önemli müze merkezlerindendir. Giersch Müzesi, Museum of Applied Art (Uygulamalı Sanatlar Müzesi), Museum of World Cultures (Dünya Kültürleri Müzesi), Museum of Communication (Haberleşme Müzesi) ve Liebieghaus bu tarihi sergilerden sadece birkaçıdır.
Sayısız kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Frankfurt, Avrupa ve dünyanın eşsiz ve görülmeye değer kentlerinden biridir. 3 milyonu aşkın insan her yıl 60.000'i bulan etkinlik ve faaliyetlere katılmaktadır. Şehirde bulunan kongre ve seminer merkezlerinin çokluğu, gece ve gündüz konaklama imkânları Frankfurt’un dinamik kültür yapısının oluşumunda çok önemli rol oynar.
 
Ticaret fuarları, konferanslar, seminerler, festivaller, parklar, sergi merkezleri, özel galeriler, spor, edebiyat, tiyatro, film, sayısız organizasyon ve etkinlikler; kentin çok renkli, geniş kapsamlı ve bir benzeri daha olmayan kültürünü meydana getirir.
 
Frankfurt, dünyanın entellektüel ve edebi birikimine katkıda bulunan önemli düşünürleri ile ünlüdür. Johann Wolfgang Goethe'nin doğduğu şehir burasıdır. Hayatının büyük bir bölümünü Frankfurt'un dışında geçiren bu büyük yazar, en önemli eserlerinin birçoğunu burada kaleme almıştır. The Sorrows of Young Werther (Genç Werther'in Acıları) ve Goetz von Berlichingen (Demir Elli Şövalye von Berlichingen) bunlardan ikisidir. Campus Verlag ve Inles gibi basım evlerinin yanı sıra Frankfurt Okulu düşünürlerinin (Theodor Adorno, Max Horkheim, Jurgen Habermas...) bu kentte fikir üretmiş olması kentin entelektüel yönünün derinliğini yansıtmaktadır. Dünyanın en büyük kitap sergisi, Alman Kütüphanesi'ni de içine alan, Sosyal Araştırma Enstitüsü Frankfurt'tadır.
 
Frankfurt en eski fuar kentlerinden biridir. Kitap Fuarı ve Ambiente en önemli fuarlarıdır. Messe Frankfurt GmbH, her yıl 50'yi bulan fuar ve özel sergiye ev sahipliği yapar. Messeturm'un sergiye ayrılmış bölümü 476.000 m2'lik açık ve kapalı alana sahiptir. Bu fuar merkezini, 256 metre yüksekliğindeki kulesiyle çok uzaklardan görmek mümkündür. Kentte çok sayıda karnaval ve festival de düzenlenmektedir. Rheingau Muzik Festivali (Mayıs) ve Museum Riverbank Festivali (Nehir Kenarı Müzeleri Festivali) olarak da bilinen Museumsuferfest (yazın sonlarında yapılır) en bilinenlerdendir.
 
 
Frankfurt Operası, Eski Opera Evi, İngiliz Tiyatrosu ve Uluslararası Tiyatro kentin önemli kültürel merkezlerinden birkaçıdır.
Büyüleyici mimarinin (skyline) eşliğinde bir sandal gezisi ya da vapur turu turistlerin en sevdiği aktivitelerdendir. Renkli tarihi tramvay, Ebbelwei Express ile yapılan şehir turu da kentten en iyi manzaraları sunacaktır.

Frankfurt'ta yaklaşık 70 ülkeden lezzet tatma fırsatını bulabilirsiniz. Frankfurt restoranlar (3000'in üzerinde), barlar, kulüpler ve meyhanelerle dolup taşan bir kenttir. Bu mekânlar kentin dört bir yanına yayılmıştır. Zor olan tercihinize uygun olanı bulmak değil uygun olanlar arasından seçiminizi yapabilmektir.

 

Bira katılmış Sauerkraut, lezzetli Handkäse peyniri ve kente özgü elma şarabı kendine has tatlarıyla her damağa hitap eder. Fressgasse, dışarıda yemek konusunda kentin en gözde caddesidir.

Zeil, kentin en ünlü alışveriş ve gezi caddesidir. Her gün 500.000 insan buraya akın eder. Avrupa ve Almanya'nın en büyük ve ünlü markalarına ait mağazalarla kentin büyük alışveriş mağazaları burada toplanmıştır. Galeria Kaufhof ve Karstadt bunlardan en bilinenleridir. 
 
Kentin en lüks caddesi Goethestrasse, mücevher mağazaları ve kürkçü dükkânları ile ünlü Kaiserstrasse, tasarım mobilyalar, antikalar, bakım ürünleri, ev eşyaları mağazalarının ve süper marketlerin yoğun olduğu Hanauer Landstrasse, Berger Strasse ve Leipziger Strasse kentin alışveriş caddelerinden sadece birkaçıdır
Konserler, sinema festivalleri ve fuarlarla hareketlenen şehir görülmeye değer.  
 
Dünyanın en büyük kitap fuarı olan Frankfurt Kitap Fuarı her sene ekim ortasında.
 
Gün boyunca aralıksız açık hava konserlerinin olduğu Sound of Frankfurt, haziranda.
 
Main Festivali ağustos, sporseverler için Avrupa Maratonu kasımda.
 
Frankfurt Türk Filmleri Festivali kasımda.

Frankfurt Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Frankfurt uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Frankfurt için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Frankfurt seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Frankfurt uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Frankfurt uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Frankfurt uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Frankfurt uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Frankfurt uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…