etihad-airways-ucak-bileti

Etihad Airways

2003 yılında Kraliyet ailesinin talimatı ile kurulmuş.Birleşik Arap Emirlikleri'nin bayrak taşıyıcı ve ikinci büyük havayolu şirketir. Abu Dabi Uluslararası Havalimanı merkezli gerçekleştirmektedir.On yıl içerisinde dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasında yerini alan,Havayolları 85 Airbus ve Boeing den oluşan filosu ile Ortadoğu, Afrika, Avrupa, Asya, Austuralya ve Amerika`da 100 den fazla destinasyona her hafta 1000`in üzerinde uçuşla yolcu ve kargo taşımaktadır. 2012 yılında, %23'lük artışla 10.3 milyon kişiyi taşımıştır.Hem kargo taşıyıcısı olarak hem de yolcu taşıyan bir havayolu olarak ödül sahibi olan firma,Manchester futbol kulübünün, Harlequins Rugby takımının, Abu Dabi Golf Şampiyonası``nın da sponsorudur. 3000 kabin görevlisi, 900 pilotu ve binlerce çalışanı ile dev bir havayolu şirketidir. 

Check- in işlemleri
Havayolları uçuşlarının birçoğunda Online check in hizmeti sunmaktadır. Uçuş saatinden 24 saat önce başlayan online check in süresi, uçuşa 2 saat kala sona ermektedir. On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Havayolları hareket halinde bile size check in yapma olanağı tanıyor, bazı uçuşlarda akıllı telefonunuzu kullanarak check in işlemlerinizi yapmanız mümkün, check in işleminizi bitirdikten sonra biniş kartınız size elektronik posta olarak gelmekte. Havaalanında check in yaptırmak için ise uçacağınız destinasyona göre 2 ya da 3 saat önce havaalanında olmanız gerekmektedir. Havaalanı kalabalığına girmek istemiyorsanız ve destinasyonunuz bu servis kapsamındaysa,Havayollarının belirli noktalarda hizmet veren City check in servisinden yararlanabilirsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayollarının yolcularına tanıdığı bagaj hakkı 30 kg dır ve 45x72x90 cm ölçülerinde olmsası zorunludur. Ağırlık sınırının aşılması durumunda ek ücret ödenecektir. Bagajınızın belirlenen ağırlığı aşacağını düşünüyorsanız uçuşunuzdan önce ek bagaj hakkı satın alabilir ve havaalanında ödeyeceğiniz daha yüksek miktardan kurtulmuş olursunuz. Ancak uluslararası sivil havacılık kuralları uyarınca ek ücret ödenmis bile olsa her bir parça bagaj ağırlığı en fazla 32 kg olmak zorundadır, bu ağırlığı aşan bagajlar kabul edilmeyecektir. El bagajı ölçüleri ise; tek parça olmak kaydıyla 40x50x21cm ve 7kg olarak belirlenmiştir. Yanınıza ikinci bir parça olarak el çantası veya dizüstü bilgisayar almanız mümkün.Havayolları, Amerika, Kanada ve brezilya uçuşlarında farklı bir prosedür izlemektedir. Bagaj hakkında detaylı bilgi almak için MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Biletinizi aldığınız anda konfor başlamakta. Geniş ve ergonomik koltuklarıyla dünyanın en konforlu ekonomi sınıflarından birine sahip dolayısıyla hangi koltukta oturursanız oturun konforlu bir yolculuk yapacağınıza şüphe yok, ancak yine de kendi koltuğunuzu seçebilir, tercihiniz doğrultusunda, oturma düzenini görerek istediğiniz koltuğu rezerve edebilirsiniz. Acil çıkış sırasında ki, geniş aralıklı olduğu için bacaklara daha fazla hareket imkanı tanıyan koltuklar ise düşük bir ücret karşılığında rezerve edilebilmektedir, ancak bu koltuklar sınırlı sayıda olduğu için koltuk seçiminizi son ana birakmamalısınız.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Bilet fiyatına dahil olan yiyecek içecek servisi ile de yolcularına akıllarda kalıcı bir yolculuk sunmakta. Her uçuşunda bir şef bulunduran havayolu, üç çeşit sıcak yemek servisi yapmakta, sıcak, soğuk içecek servisi dışında ekspertlerin seçtiği şaraplar ücretsiz olarak servis edilmektedir.İnanç ve kültür faktörlerini gözönüne alan Havayolları, önceden sipariş edilmesi halinde her ihtiyaca cevap veren vejeteryan menüsü, kosher menüsü, hint menüsü gibi menülere sahip.Detaylı bilgi alabilmek için MaxiBilet internet sayfasından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bebek menüsü de küçük yolcular için sipariş verilebilmekte