emirates-ucak-bileti

Emirates

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir havayolu şirketidir. 1985 yılında kiraladığı bir adet Boeing 737 ve bir adet Airbus 300 ile uçuş hayatına başladı. Tamamı Dubai Hükümetine ait olan Emirates, günümüzde gökyüzünde gerçekleşen en üstün hizmet kalitesine sahip, ödüllü havayolu şirketlerinden biridir. Dubai Hükümeti’nden finansal destek, garanti ve koruma almadan ticari faaliyetlerine devam ediyor. Dünyanın en genç filolarından birine sahip olan ve şu an hepsi geniş gövdeli toplam 152 adet uçağı bulunuyor.Filosunda bulunan 152 adet uçaktan 145 tanesi Boeing ve Airbus yolcu uçağı ve 7 tanesi de kargo uçağıdır.2010 itibariyle toplam uçak siparişi tümü geniş gövdeli uçaklar olmak üzere 202’dir. Emirates, 60’ın üzerinde ülkede 100’ü aşkın noktaya uçuyor.
Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer bir uluslararası havayolu şirketi başkent Abu Dabi merkezli Etihad Havayollarıdır.
 
Check- in işlemleri
Check-in işleminizi, online veya havaalanlarında bulunan otomatik kiosk makineleri ve kontuar yetkilileri aracılığıyla yapabilirsiniz. Havaalanında yapacağınız check-in işlemi için, uçuş saatinizden maksimum 90 dakika önce check-in masasında hazır bulunmanızı önermektedir. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, check-in işleminizi, MaxiBilet web sitesi üzerinden, online gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için, uçuş saatinizden 24 saat öncesine başlayan zamana dilimi, uçuşunuzdan 90 dakika öncesine kadar devam edecektir. Havaalanına gitmeden önce biniş kartınızın çıktısını almanız gerekmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları, bilinen en cömert ücretsiz bagaj uygulamalarından birine sahiptir. Birinci sınıf uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkınız 50 kilodur. Bu hakkınız, eğer business sınıfında uçuyorsanız 40 kilo, ekonomi sınıfında uçuyorsanız 30 kiloyla sınırlandırılmıştır. Uçuş yönünüz eğer Amerika kıtası yönüne olacaksa, bu ağırlıklar değişiklik gösterecektir. Ücretsiz bagaj sınırlamaları için MaxiBilet web sitesiniz ziyaret ediniz. Birinci sınıf ve business sınıf uçan yolcuların iki parça el çantasını ücretsiz kabine alma hakları vardır. Evrak çantası 45cmx35cmx20cm, el çantası 55cmx38cmx20cm veya elbise çantasının 20cm kalınlığında olması gerekmektedir. Yukarıda sayılan her bir çantanın ağırlığı 7 kiloyu geçmemelidir.
Koltuk seçimi
Yapacağınız uçuşlarda koltuk seçimini MaxiBilet web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Acil çıkış kapısı sırasında bulunan geniş koltuklar için, rezervasyon yapmak maalesef mümkün değildir. Bu sırada bulunan koltuklar, havaalanı görevlisinin sorumluğundadır. Diğer havayolu şirketleriyle karşılaştırıldığında, Uçaklarının ortalama 31 ile 34 inç arasında değişen koltuk genişliği konforlu uçuşlar sağlamaktadır. Koltuk seçimiyle ilgili olarak,Havayolları herhangi bir garanti verememektedir. Seçtiğiniz koltuklar operasyonel sebepler nedeniyle değiştirilebilir.
Yiyecek, içecek ve ikram
Müşterilerine en kaliteli uçuş deneyimini yaşatan havayolları, ikram konusunda da sınır tanımıyor. Benzersiz ikram deneyimini mutlaka yaşamalısınız. Zengin menüler, dünyaca ünlü tasarımcıların imzasından çıkan ürünlerle sunuluyor. Kabin içi eğlence sistemleri ise uçuş sürenizi gerçek bir keyfe dönüştürüyor.Dünyanın en kaliteli uçuşlar yapan firması olma unvanını, verdiği her türlü hizmetle, şüphesiz hak ediyor. Detaylı bilgi almak için hakkında MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.