Ekaterinburg

  • Para birimi: Rus rublesi (RUB)
  • Resmi dil: Rusça
  • Telefon kodu: +7
  • İnternet alan adı: .ru
  • Saat farkı: 2
Salı - 05:19

EkaterinburgRusya’nın üçüncü büyük şehridir. Şehir Ural dağlarının doğu bölgesinde kurulmuştur. Rusya’nın Sverdlovsk bölgesinin başkentidir. Şehir ormanlık ve bataklık bir alanla çevrili olduğundan kış aylarında sıcaklık -40 dereceleri bulur. Yaz aylarında bile kar yağdığı görülmektedir.

EkaterinburgEkaterinburg’da, geçmişteki Urallar’ın izlerini müzelerde görebilirsiniz. Şehirde çok sayıda müze bulunmakta. O dönemlerde mücevher, maden ve birçok tarihi kalıntılar müzelerde sergilenmekte. Ural Doğa Müzesi, Ekaterinburg Tarih Müzesi, “Gamayun” Yerel Sanat Müzesi bu müzelerden sadece birkaçı. Ayrıca Ekaterinburg Televizyon Kulesi dünyanın en yüksek mimari yapılarından biri. Alışveriş Merkezleri, müzeler, lokantalar, tiyatrolar gibi tüm mekanlar Lenin Caddesi üzerinde bulunmaktadır. 

Ekaterinburg, sanat ve özellikle de tiyatrosuyla oldukça ünlü.  Ekaterinburg, Rus modern drama tiyatrosunun merkezi olmuş durumda. Ekaterinburg, ayrıca rock gruplarıyla da oldukça ünlü. Kent opera sanatçıları ve Ural Filarmoni Orkestrası ile de biliniyor.

Ruslar için yemek önemlidir ve çorba olmazsa olmazlarıdır. Çok önem verdikleri öğle yemeklerinde önce meze, ardından da çorba içerler. Ruslarda çorba çok malzeme kullanılarak yapıldığından, yemek kadar doyurucudur. Rusların en meşhur çorbası “borşç (borç)” yaklaşık beşyüz çeşidi vardır. Rus mutfağında çoğunlukla etli yemekler yapılır ve et yemeğinin yanında mutlaka patates de bulunur.

Ekaterinburg şehrinde hem zangin hem de orta gelirli bir halk olduğundan her bütçeye uygun dükkanlar bulunur. Vaynera Caddesi her türlü ürünü bulabileceğiniz, alışveriş için en uygun bölgedir. Ucuz ve hediyelik eşyalar arıyorsanız Çin market ve pazarlarına gidebilirsiniz.

Ekaterinburg Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Ekaterinburg uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Ekaterinburg için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Ekaterinburg seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Ekaterinburg uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Ekaterinburg uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Ekaterinburg uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Ekaterinburg uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Ekaterinburg uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…